Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

dennuska

Výborné herecké výkony. Především ze strany Dakoty Fanning. Velkou hollywoodskou nadějí. To je ale asi jediné, co na Hře na schovávanou lze pochválit. Co se týče formy, nevybočovala z průměru. Atmosféra celkem ušla. Lekačky moc nefungovaly. Nebo spíš vůbec. Hlavním problémem filmu je ale scénář. Na tak banálním námětu a otřepané pointě se dá těžko vystavět dobrý film. 3* s přimhouřenám okem ()

Henriette

Film je více thrillerem než hororem, takže i když se vše ze začátku ubírá směrem mystična, nakonec se děj odehraje v realitě, byť strašidelné. Mnozí zde komentují pointu jako slabou a málo převratnou, mně se osobně nepodařilo na ni přijít dříve než se vše skutečně vysvětlilo, a tak jsem byla celkem překvapená. Ale je pravda, že zhruba od poloviny filmu napětí i kvalita filmu lehce klesají a ona pointa (která je teoreticky dobrá) se mi zdála trošičku pokažena způsobem zfilmováním (rozuzlení je dobré, ale ne příliš dobře předvedeno). Film však doporučuji, je to střední film, který neurazí. Jak napsala uživatelka Berry: bát se budete (hlavně nehororoví znalci). Já jsem se třeba bála, a na konci jsem byla ráda, že se nejednalo o mystický horor, ale spíše o psychologický thriller (bez vulgarit a zbytečného násilí, s dobrými hereckými výkony a dusnou atmosférou), byť nedotažený do konce a dokonalosti. ()

Morely

Film, který si budoval dobrou, děsivou atmosféru se v půlce změnil a já jej dokoukala jen jako otrávený divák, který chce vědět, jak to celé skončí (nehledě na to, že konec byl dosti předvídatelný). Co se týče příběhu, tak je to "nuda, nuda, šeď, šeď" jak by řekl Ladislav Smoljak. Nic inovativního a klišé nad klišé, což se nezmění až do konce. Je to škoda, protože obsazení je super i herecké výkony, i atmosféra měla cosi do sebe. Připitomělá pointa to celé zhatila. ()

Mukade

po rokoch zhliadnuté druhýkrát s tým že som už vedel čo a ako a........ je to perfektný film. Jednoznačne 5*. (Už aj po 1. videní som mu dal 5) ()

lubica1995

Čistý psychopatizmus. Ale budiš... a keď sme už pritom, je to absolútna blobosť....ozaj, kde presne, v ktorom okamihu Emily zabudla svojmu otcovi povedať " ozaj, to čo malo byť včera, si bol mimo, né??" ? ()

rodan21

Súhlasím, že prvá polovička filmu je slabšia, avšak by som povedal, že sa pomaličky pripravuje na vyuzlenie a vysvetlenie. Zaujal ma tento film. Tým, ktorí ho ešte nevideli, tak nejdem prezrádzať, ale poviem toľko, že išlo o zaujímavú a nečakanú zápletku ()

Koral11

Hlavní pointa celého filmu mě napadla 15 minut před jejím skutečným prozrazením a v ten moment bych klidně řekla kameramanovi stop. Nic by se tím nestalo, ale průměrný Američan asi potřebuje mít jistotu, zda nakonec tedy žili šťastně až do smrti, nebo všichni zahynuli. Čí fantazie nezná mezí, ten by si jistě poradil i s otevřeným koncem. :) Ale jako psycho jednohubka to bylo dobré, hlavně malá Dakota mi místy svým prázdným pohledem připomínala Damiena z Přichází Satan.. ()

Little_Sawy

De Níro jede ale pomalu hlouběji do velkých hoven, a to jako zatraceně do velkých hoven, protože tenhle múví je podle mě nejhůř - podelanej múví jakej jsem zatím s důchodcem De Nírem viděla. Nicméně děj se nehorázně táhne, to jsem si stohla v první půlce filmu, ustlat postel, navařiť véču, se psem ven, vyžehlit a pak se vrátila k filmu a doufajíc že ta sebevražední půlka je už za mnou a ono!.. Je! Díky buddho za mé vzdichání.. Tedy.. Volání k tobě že jsi mě kurva drát ušetřil 38 minút nudy nebo kolik to fuckt bylo. Závěr je nečekaný. Alespoň mi druhá půlka filmu nahnala mírně zrýchlenej tep. Jedná hvězdička za snímek ()

ostre_pero

Jedna hviezda navyše je za fantastický soundtrack, John Ottman... Bravúrne dielo. Druhá za de Nira, Dakotu a Famke, a ich prvotriedne výkony. Filmu isto chýba o čosi lepšia ústredná myšlienka, resp. vysvetlenie pre publikum, ale nikto nie je dokonalý. Tento film takmer áno. ()

Dejvík182

Od tý doby, co sem na to koukal, sem si přál ať ta pointa není taková, jaká je...Ať to tak není a koukám po dlouhý době na dobrej hororovej thriller s výbornýma hercema...Bohužel se mé přání nesplnilo a celkové rozuzlení a finále mě hodně zklamaly... De Niro podal svůj průměrný výkon a výborně mu sekunduje Dakota Fanning. I když po ní režisér nechce nic náročného, tak svou roli zvládla skvěle... Facku a zrušení honoráře by si zasloužil scénarista, ten film naprosto zabil. Nad *** může dát jen ten, kdo ještě neviděl thriller s takouvouhle tématikou, pak pro něj bude Hra na schovávanou opravdu zážitkem, ale pro mě byl tenhle film nicnepřinášejícím zklamáním ()

Wanesska

Tento thriller byl zase jeden z těch lepších. Nechápu, jak většina z Vás tady píše, že děj byl předvídatelny. Pro mě teda absolutně ne! Myslela jsem, že budu zklamaná podle některých komentářů, které jsem si přečetla než jsem si film pustila. Ale vidím, že ty komentáře mě navedly na špatnou kolej a tudíž jsem zklamaná absolutně nebyla. Spíše naopak! Vrahem nebyl policajt a jemu podobní, jak to u většiny béčkových thrillerů bývá. To, že to dopadne tahkle jsem vůbec nečekala. Pro mě naprosto perfektní film s dokonalou hudbou, která naprosto vystihuje atmosféru celého filmu. Dakota podatala skvělý výkon, hlavně ty její vyboulené oči mě děsily. ()

Vandislav

Příjemně mě překvapila vydařená atmosféra. Konec po vyzrazení hlavní zápletky je již mírně zbytečný a rušivý předchozí dojem. ()

sun.eagle

Přesně typ filmu který mám rád. Postupně gradující napětí vás nenechá v klidu, a místy jsem dokonce nahmatal zrychlený puls, což se mi dlouho u žádného hororu nestalo. Film vám nabízí řadu detailů které mají odhalit celou pointu a zpětně vidíte jak věechno do sebe zapadá a dává to smysl. Pointa je musím říct s postupem času čím dál víc odhalitelná, ale na pusobivosti to nic neubírá. Zvláštní zmínku zaslouží malá Dakota Fanning, je obdivuhodné co předvedla, na to kolik jí je klobouk dolů, navíc v pro dítě dost náročné roli. Pokud zustane u filmu tak bych se klidně vsadil že jí čeká nějaký ten Oscar. ()

JIRKKA

Robert de Niro a Dakota Fanning 100%, atmosféra 100%, děj a rozuzlení 30 %....některé filmy je těžké hodnotit. ()

Booman

Jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů. Atmosféra je výborná, pouze ke konci se nešťastně zhroutí pod taktovkou zřejmě sjetého scénaristy. Rozuzlení samotné bylo nečekané a výborně korunovalo atmosféru. 4* za výbornou zábavu, nebýt toho atmosférického excesu na konci filmu dal bych 5. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005