Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

L_O_U_S

Příjemný horor po atmosférické stránce. Po scénáristické už méně - zvrat před koncem destruuje logiku příběhu. V případě SAW mi to nevadilo, ale tady mi s hodnocením nedovolí jít výš i rutinní scénář a režie. (463.) ()

Skip

Docela pěkně se to rozjíždělo, jenže nakonec to bylo tak zpackaný, že to nedokázal zachránit ani herec De Nirova formátu a jedna z nejlepších představitelek malých holčiček v ohrožení Dakota Fanningová. ()

Fanucci

Pointa je dost...zvláštní:-) Určitě překvapí, ale na můj vkus je až moc přehnaná a dvě hlavy v posledním záběru už jsou jen na efekt. Dakota je v tomto snímku moc dobrá, troufám si říct, že výraznější než De Niro. ()

SonG

Nebýt toho konce, byl by Hide and seek supr horror....takhle zhe vyniká jen Dakota, která jako vždy hraje skvěle.Takže jedna hvězda pro Fanningovou!! ()

maverick10

Paradni rozjezd a jak se rychleji pan reziser rozjizdel, tim vice to nezvladal az si na konci poradne nabil papulu. Horsi konec jsem dlouho nezazil. Uvodni zasveceni do pribehu, seznameni se scenerii zapadleho venkova a pomalu se rozjizdejici zapletka, to vsechno bylo vynikajici (trochu mi to pripominalo Sixth sence). Ale pak se neco zvrtlo a dalo to filmu uplne jiny spad. P.S. Dakota je prvotridni, ona jedina tahne tenhle ponury snimek ()

Katarine

Dala bych snad i ty 4*, jen mě velmi zklamal závěr, čímž nemyslím vysvětlení, jak se vlastně všechno od začátku dělo, myslím tím posledních asi 5-10 minut. Co se týče hereckého obsazení, Roberta De Nira jsem nikdy neviděla hrát špatně (snad proto se také stal mým oblíbencem) a Dakota Fanning je na svůj věk obdivuhodná herečka. Ten strach v jejich očích mi zůstal v mysli ještě nějakou dobu po skončení filmu. Prostředí a atmosféra byly na lehce hororový příběh taktéž výborně ztvárněny. Tedy celkově velmi slušný psychothriller až na ten závěr, jak už jsem uvedla výše. ()

StrYke

Náhodně jsem si Hru na schovávanou včera pustil v televizi, takže jsem nevěděl jestli se bude jednat o horor, komedii, nebo drama... A když se úkazalo, že je to horor, měl jsem vážně radost, protože to není jen tak ledajaký horor. Některé scény jsou totiž vážně děsivé, to hlavně díky hudbě Johna Ottmana, a atmosféra by se dala přímo krájet. Navíc tu ještě máme skvělé herecké výkony v čele s Robertem De Nirem, Dakotou Fanning a Famke Janssen (která mi po Deep Rising dokázala, že vážně hrát umí - a navíc dost dobře). Takže... Co tu jen tak může chybět? Bohužel je to rovnováha. Mezi sakra děsivými scénami jsou totiž nudné, asi se snažící vyznít psychologicky, momenty, které vám úplně kazí konečný celkový dojem. A to je velká škoda. Navíc má film úplně předvídatelný závěr, který jsem odhadoval hned po první viděné vraždě. Ale zase se musí nechat, že to bylo podáno docela originálně (to s těma krabicema). Co mě také mrzelo bylo, že když se děj na závěr přesune do jeskyně, měl jsem vážně nutkání televizi vypnout, protože to bylo tak strašně natahované a tak strašně předvídatelné.. Takhle totiž koneckonců končí všechny podobné filmy. Čistý průměr ()

honajz2

Už první minuty mi daly znát, že to celé bude jedno velké obří klišé. Maminka umřela, tak se otec (co je psychiatr) s dcerou přestěhuje do nového domu kdesi na samotě, mají poblíž děsivého souseda, holčička je osamělá a hned na to si vytvoří imaginárního kamaráda, který začne postupem času být mnohem méně imaginární, než si všichni mysleli... No musíte uznat, že z toho originalita přímo přetéká. Dobře, příběh je klišovitý, ale ono to nefunguje ani jako horor, napětí nulové a atmosféra taky, ono to je ale hlavně asi kvůli těm už milionkrát použitým klišé, tak všichni jenom čekáme, že tam bude strašit nějakej bubák a sem tam někoho zabije. No, nakonec to duch nebyl, ale i tak je to bez napětí a atmosféry. A co se vysvětlení týče, sice vysvětlí ten wtf začátek, ale zase je tu spousta dalších nelogičností v průběhu děje. A navíc je to natočené tak strašně utahaně a nudně, že příště si to pustím jedině, když nebudu moct usnout, protože u tohohle usnu zaručeně. Dvě hvězdy za kameru a celkem ok herecké výkony. ()

lekr

Skvělý mystery horor se skvělým Robertem De Nirem, z jehož výkonu mi šel mráz po zádech, mistrném scénářem a hlavně šokujícím a absolutně famozním koncem!! Jeden z mých nej hororů vůbec!! ()

rakovnik

Velmi umně vybudovaná temná atmosféra v první polovině filmu je "zabita" v té části, kde už je divákům jasné, jak to vlastně je. Jako mnozí uživatelé musím vyzdvihnout bezchybný výkon malé Dakoty, i když ani De Niro není špatný, jen mu scénárista nalinkoval postavu hloupě. ()

Martin741

Atmosferu to sice ma, ale ta sa na konci filmu zruti ako domcek z karat. Reziser John Polson odviedol slusnu pracu a Dakota Fanning bola vyborna, dokonca zatienila aj De Nira. 50 % ()

Figu

Když jsem druhej den o týhle Schovce mluvil se svou ženou a pak následně i s chlapama v práci, vyznělo to možná líp a temněji, než je filmek samotnej. Tím ale určitě nechci házet těhle 102 minut do hajzlu! Už i jen za super výkony Boba a Dakoty to nejde! A ještě podotknu, že já opravdu nejsem dobrej předvídač závěrečnejch rozuzlení, takže pomalu každý zajímavý až šokující mě skopává na prdel. Jo i Hře na schovávanou se to povedlo, proto jdu se známkou jednoznačně nad průměr. 75% ()

Wormboy

V priebehu sledovania filmu som nechapal, preco su nan tak zle hodnotenia. De Niro klasicky velmi slusny, fantasticka mlada Dakota, atmotsfera budovana velmi dobrym smerom, napatie take ako ma byt. Avsak!!!Pride poslednych 25 minut, ktory cely dojem z filmu neuveritelnym sposobom degraduje. Pointa je pointou len preto, aby nejaka bola a pravdu povediac, hlupejsiu som snad este nevidel. No a co sa deje potom je uz iba priblbly dojazd, ktory nestoji za rec. Dokonaly priklad toho, ako sa da film s neuveritelnym potencialom a velmi slusnym rozjazdom absolutne potopit stupidnym zaverom. Velmi nizke hodnotenie by vsak bolo nespravodlive vzhladom na mimoriadne vydarenu prvu hodinu, takze skor 2,5/5* ()

pakobylka

Není moc často k vidění, aby HODNĚ předčasné vyzrazení pointy totálně odepsalo celý film. Navíc: Některé zdánlivé nesrovnalosti do sebe sice zapadly, zato jiné a podstatně důležitější skutečnosti začaly v novém světle vyhlížet podivně a trochu nelogicky - a rozklížily tak celý pracně poskládaný, do té doby vcelku napínavý příběh. Ale v podstatě už na tom nijak zvlášť nezáleželo, protože veškerá atmosféra byla nenávratně v háji zeleném. ()

Juto

Horor stojí a padá so svojim (twist) koncom! Toto nie je výnimkou a koniec je bohužiaľ zlý. Takže aj keď ste mali pocit, že niektoré momenty boli strašidelné, pravdepodobne budete nakoniec trochu sklamaní. 6/10 ()

emo

Slabučké! Trailer sľuboval nervydrásajúcu hororovú duchárinu. Film je však skôr pseudopsychologickou zlátaninou, s totálne nelogickou a takmer humornou pointou. ()

WolfR

Film, Hra na schovávanou, je lehce nadprůměrný psychologický thriller. Není to žádný další Šestý smysl nebo snad další geniální Mlčení jehňátek, ale určitě je to film, který stojí za zmínku. Manželka (Amy Irving) psychologa Davida Callawaye (Robert De Niro), spáchá sebevraždu z neznámých důvodů. A tak se David, společně se svou dcerou Emily (Dakota Fanning), přestěhuje z New Yorku na venkov, aby tam psychicky zasažená Emily, přišla na jiné myšlenky. Po přestěhovaní David zjistí, že jeho dcera má imaginárního přítele, Charlieho. Z počátku je vše v pořádku, jenže věci, které Emily o Charliem říká, a které se stanou, jsou až příliš děsivé. A tak si David začne myslet, že Charlie je skutečný. A poté bude muset odhalit tajemství, kdo ten neznámý Charlie opravdu je! Skvělou zápletku filmu, ovšem tak, v 50 % procentech filmu značně nevyužitu, skvěle dokresluje ponurá, tísnivá, podzimní atmosféra pustého venkova, která ke konci filmu opravdu houstne. Ve Hře na schovávanou najdete hodně napětí a pasáží, kde se budete skutečně bát. Prakticky celou ¾ stopáže filmu nevíte, co bude následovat a z toho jde ten největší strach. Ale závěr filmu je také výborný a děsivý, přestože si řeknete, že něco podobného už jste někde viděli. Ve filmu je sice pár hrozných klišé a kiksů, nicméně to vynahrazují herci, kteří jsou skvělí. Největším překvapením je skvělá Dakota Fanning, která se své role zhostila prvotřídně. Robert De Niro zde předvádí svůj dost nadprůměrný standart, přestože na Oscara už to není. Režisér Polson se této látky ujal opravdu dobře a výrazně mu pomohla i skvělá hudba, hodící se k tomuto žánru. Dlouho jsem se rozhodoval, kolik dát tomuto napínavému, avšak s pár chybkami dobrému thrilleru hvězd. Nakonec jsem se rozhodl dát velmi hodně silné, 3 hvězdy. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005