Benny má sestru Joon, která trpí duševní chorobou. Věnuje jí veškerý svůj čas a na sebe zapomíná. Vše se ale změní, když do jejich životů jednoho dne vstoupí Sam, výstřední mladík, jehož bláznivým kouskům nelze odolat. Samova společnost ovlivní Bennyho i Joon tak, jak si nikdy nedovedli představit… (oficiální text distributora)

Billie777

Nenápadný filmeček, který okouzluje svým laskavým humorem a příjemným příběhem. Johnny Depp je vždy skvělý ale zde je přímo výborný, poněvadž postavy roztomilých podivínů jsou šitá snad přímo pro něj a jdou mu prostě nejlépe. Stejně tak představitelé sourozenecké dvojice zvládly svůj úkol na jedničku a je z toho opravdu, ale opravdu moc fajn komedie! ()

Honzick

Lehce naprůměrná komedie o automechanikovi kterého hrál mě sympatický Aidan Quinn, který se stará o svou postiženou sestru a vede poměrně rutinní život až do té doby, než jeho sestra prohraje v kartách a on si do svého domu musí vzít postiženého Sama, kterého zahrál už ve svých mladých letech, absolutně excelentní Johnny Depp. Díku němu můžeme být svědky opravdu neuvěřitelných scén, jako například dělání toustů žehličkou a nebo štouchání brambor tenisovou raketou:)..Milá komedie která rozhodně neurazí a když přihlédnu k hereckému obsazení a vynikajícímu soundtracku: Proclaimers - I'm gonna be..tak musím dát čtyři hvězdy:) ()

Wishkah

Tohle je film Johny Deppa. S ním film stojí na nohou, je zábavný a svižný. Bez Deppa je to nicneřešící nuda. Johny tomuhle filmu vtiskl něco navíc a jeho Sam je dokonalou a charakterově hlubokou figurkou ()

kwoky

Příště prosím více děje. Takhle je to jen jakási malá sonda do života "jiné" americké rodiny. Mám raději trochu závažnější zápletky. ()

Schuldiner

Takový hezký, milý a možná i lehce originální filmeček s romantickou zápletkou... Ale bohužel jsem se chvílemi docela nudil. Chvílemi i víc.. -- 56% ()

peetriss

Herecký koncert Mary Stuart Masterson (té zejména) a Johnnyho Deppa, který film osvěžuje skvělými komediantskými kousky, pohodovost, nadhled, ale také nenásilné drama o právu "duševně odlišných" osobností na lásku a pochopení - to jsou základní atributy, které dělají tento jinak zcela obyčejný film neobyčejným. 70% ()

zelvicka.

Vcelku příjemné překvapení. Depp naprosto super, od chvíle, kdy se objeví na scéně se film jednoznačně změní v něco zábavnějšího, i když ta holka byla do tý doby taky vcelku super (scéna kdy dělá koktejl a na obličeji má brýle a šnorchl je prostě super), nakonec sice všechno předvídatelné, ale příjemné a pozitivní. ()

Renfield

Téměř obyčejný životní příběh, s neobyčejným hereckým trojúhelníkem, jemuž vévodí Johnny Depp! I když Mary Stuart Masterson i Aidan Quinn hrají výborně, Deppův Sam je prostě jedinečný. Škoda, že podobné role už dnes nedostává, nebo je také možné, že nepřijímá. On je právě tím nejdůležitějším, v těch nezapomenutelných scénách... čili vaření, park a závěr v nemocnici. Jeremiah Chechik měl prostě šťastnou ruku na herecké obsazení a především díky němu se mu podařilo natočit film, jehož kvalitu v dalších dílech již nezopakoval, až je tomu s podivem. 80% ()

cherita

Moc hezká pohádka, u které jsem se po celou dobu přiblble tlemila. Děj předvídatelný až běda, ale koho to zajímá, když je tam tolik sympatických postav, jedna kouzelná scéna vedle druhé a k tomu Johnny Depp. A tu originální přípravu sendvičů budu muset někdy vyzkoušet:-) ()

trepka

možná to není úplně pětihvězdičkový film, ale když si Johnny Depp začne hrát na Bustera Keatona, tak je to pro mě film snů ()

ink flo

Celkem dobrej romkom o lásce dvou bláznů (Johnny Depp jakožto Buster Keaton/Charlie Chaplin z Wishe), i když to vlastně bylo takový už zvláštně přeslazený. ()

Pradlík

Film nemá kdovíjaký příběh ale vysoko nad vodou ho drží svým hereckým výkonem Johnny Depp v jedné z nejlepších rolí jeho kariéry. Kdo by mohl zapomenout na scénu v parku, nebo v bufetu kdy tančí pomocí vidliček s bagetami. ()

Floydie

Zápletka filmu nepatří k nejoriginálnějším, ale díky skvělému Deppovi a vůbec celé herecké sestavě nezapadá snímek do průměru. ()

agassi68

Johnny Depp je ako podprsenka. Slabý film pozdvihne a dobrý sa dá pozerať aj bez neho.. Ale aby som tomuto dielku nekrivdil - milé, pozitívnou energiou nabité a po skončení nastane príjemná vyrovnanosť. Niečo ako psychoterapia :) ()

Axident

Mě zcela neznámý film s vynikající ústřední trojicí Depp/ Masterson/ Quinn mě od začátku do konce bavil a těšil. Hodně lidský a ač zcela neakční a velmi poklidný, nenudí a rádi mu odpustíte i jistou dávku přeslazenosti až červenoknihovničkové. Tip na příjemný večer. ()

Heroine

Kdo trochu sleduje moje komentáře, může si všimnout mojí neustálý nespokojenosti s ženským obsazením ve filmech. Tady je to to stejné. Benny je super, Sam je špičkovej, ale Joon mi strašně vadí. Kdyby to hrála jiná herečka, dala bych asi i pět hvězdiček. Film je zábavný, vcelku nic proti ničemu, Depp se tu vyřádí s vtipnými kousky, ale rozhodně nenudí. Skoro dobrý. ()

Lyžař

M.S.Masterson ani Aidan Quinn se nenechávají zahanbit, ale Johnny Depp je dokázal smést, no jéje...zase jeden ze snímků, kde je role jakoby napsána J.D. přímo na míru a on..raději nemluvit..akorát mi to připomnělo Co žere Gilberta Grapea, i když tam je v roli opačné. ()

burton

....o něžné a obětavé bratrské lásce, o laskavém přístupu, o kamarádství....trošku bláznovství a rozpatlaných barev, což je moje parketa a zvláštní náhled na svět. Johnny Depp je tady kouzelně poetický a ještě "nezkažený" pirát ***. Krásný, krásný film. ***PS: myslím si totiž, že občas jsou někteří herci poznamenaní, pohlcení, ztracení, opanovaní navždy, některou ze svých rolí a to se stalo Johnovi. ()

helloween93

Příjemný snímek na nedělní odpoledne se sympaťákem Deppem, který na sebe strhává téměř veškerou pozornost. Viděno na AMC. 3* ()

Rathalos

Benny a Joon je mily,pohodovy film s kuskom romantiky,vtipu i dramy a Johnny Depp ako vzdy presvedcivy herecky vykon,ale aj u ostatnych hercoch...:-) ()