Benny má sestru Joon, která trpí duševní chorobou. Věnuje jí veškerý svůj čas a na sebe zapomíná. Vše se ale změní, když do jejich životů jednoho dne vstoupí Sam, výstřední mladík, jehož bláznivým kouskům nelze odolat. Samova společnost ovlivní Bennyho i Joon tak, jak si nikdy nedovedli představit… (oficiální text distributora)

Mountain

Film zasahuje spíše do psychického nitra dívky, která se nedokáže odvázat od svého domova, panikaří až do záchvatů, které se nedají ovládat. Každá chůva nedokáže vydržet ten tlak, až jednou přijde nečekaná chůva v roli J. Deppa. Ten se do dívky zamiluje a ukáže jí i jiný svět, než ten, který je uvnitř domu. Skvělé herecké výkony. ()

Sejkorka

Velmi výborný film. V mých očích společně s hledáním země nezemě a čokoládou nejlepší role Johnyho Deppa. Sam je sice švihlý, ale nijak "uměle" výstřední jako Kloboučník či Jack Sparrow. Joon trpí nejen duševní nemocí, ale hlavně tím, že ji nikdo nenechá žít si podle svého. Tedy, až na Sama. No, a když se nakonec přeci jen dají dohromady Benny a Ruthie (J.Moore), máme tu hapyš, který neurazí .... ()

Tonula

BENNY A jOON je mírně nadprůměrný film ze začátků čtyř hlavních herců. Nad ostatní už však září Johny Deep, který zastínil ostatní. Nutno ale říct, že navzdory výkonu Deepa, film jako celek neoslní. Určitě člověka přinutí k zamyšlení, jestli je možné, aby psychicky nevyrovnaní lidé žili své životy samostatně, mimo lékařský nebo opatrovatelský dohled. Některé momenty mne vedou k závěru, že ne, třeba když Joon pálí svou dětskou fotografii a hořící papír vloží do dřezu pod utěrku... Podobně je na tom Deepův Sam, který se snaží zařadit mezi zaměstnané lidi, ale naráží na to, že s bídou sesmolí podpis... Závěr filmu vyznívá tak, že to možné je, ale mám o tom docela pochybnosti. Zazní zde několik zajímavých písniček a zvuk dle mého mínění patří k silnějším stránkám filmu. Film ale plyne pomalu jako řeka pod okny Bennyho domu, málokdy se zde něco děje a pokud už něco, je to Deppova exhibice, jako třeba scénka s rohlíky na vidličce (i když svého času něco podobného sehrál legendární Chaplin ve filmu Zlaté opojení a nahánění klobouku po chodníku mi také něco připomíná). Film asi nikoho neurazí, ale přece jen jsem čekal o trochu víc. Myslím, že je to spíše chyba režie, scénáře i kamery než herců. 70 %. ()

jabbo123

Feel good snímek se skvělým Johhny Deppem, pocta Charliemu Chaplinovy a velká romantika, která ale není nikterak trapná a umělá. Pokud se chcete cítit dobře, nelze než doporučit. ()

Megahead

film som videl prvý krát aktuálny rok (2022), no musím napísať, že aj keby som ho nevidel ďalších 10 rokov alebo aj celý život, o nič by som neprišiel. Skôr priemerný film a taktiež dej, kde som si aspoň trošku pripomenul výzor Johnny-ho Depp-a v mladosti. Nevyrovnaná a psychicky mierne narušená Joon ma ako postava moc nebavila a celkovo celý film postrádal silný dej. ()