Benny má sestru Joon, která trpí duševní chorobou. Věnuje jí veškerý svůj čas a na sebe zapomíná. Vše se ale změní, když do jejich životů jednoho dne vstoupí Sam, výstřední mladík, jehož bláznivým kouskům nelze odolat. Samova společnost ovlivní Bennyho i Joon tak, jak si nikdy nedovedli představit… (oficiální text distributora)

Šňůra

Možná bych dal o hvězdičku méně nebýt tam naprosto skvělého Johnny Deppa. Je fantastický, ostatně jako téměř vždy. Další, vlastně jedna z prvních jeho tak trochu ulítlých postav, které nikdo neumí zahrát tak, jako to umí právě jen on. Ostatní jaksi odsunul na vedlejší kolej. ()

Mijagi

Milá atmosféra odstartovaná příjemnou úvodní písní I'm Gonna Be (500 Miles) od The Proclaimers je nejsilnější devizou filmu s jinak velmi jednoduchým dějem. Kouzlo tkví v početných scénách převzatých ze starých němých grotesek oděných do modernějšího hávu a především perfektně předvedených mladým Johnny Deppem, který zde tři roky po snímku Stříhoruký Edward definitivně potvrzuje svůj talent. Není však pravda, jak zaznělo v několika komentářích, že ostatní herci hlavní trojice nějak výrazně ve svých výkonech pokulhávají. Je třeba si uvědomit rozdílnost rolí, těm jejich scénář nepředepisuje gagy jako Deppovi, mají mu pouze sekundovat a vytvářet rámec příběhu, v čemž si oba, Mary Stuart Masterson a Aidan Quinn, počínají velmi dobře. Za radu, jak nahradit případnou ztrátu starého toastovače a za příjemný pocit, který ve mně zůstal ještě několik dní po shlédnutí, uděluji filmu pět hvězd. ()

kometka15

Nádhera, po tom co jsem dokoukala tento film mi na rtech zůstal lehký úsměv a ve tváři zasněný výraz, který kdyby někdo viděl, myslel by si, že jsem blázen. Byl to kouzelný příběh, který pohladí na duši, po tom co jsem viděla Johnny Deppa jak dělá tousty žehličkou a raketou šťouchaný brambory, hned mi přijde svět hezčí:) Když si vzpomenu na jeho roztomilý výraz "magora" a jeho podivné, ale sladké chování, nemůžu se ubránit krásnému pocitu, který by vyléčil ne jenom Joon, ale snad každého morouse. Kéž by se člověk takhle cítil pořád tak jako po shlédnutí tohoto filmu. ()

Bigfuckman

Rok 1993 byl pro Deppa velmi příhodný a plodný. Stihl natočit 3 velmi pěkné s citově laděné filmy. Mezi nimi samozřejmě i tento kde Johnny Depp sice čte knihu o Busterovi Keatonovi, ale jeho komická čísla připomínají spíše krále komiku, odkud taky hodně čerpal a nutno pochválit za chvalitebný výkon.. ()

Verkulent

Nemám co vytknout. Hodný a upřimný film, který si na nic nehraje. Maličký opravdový snímek si mnohdy zaslouží větší počet hvězdiček, než bravurně natočený film, kterému ale chybí duše. Benny a Joon mě zahřál u srdce a ráda se k němu budu vracet, aby mě zase zahřál, pohladil a rozesmál. ()

Tominni

Hlavní slovo, které se mi vybaví s tímto filmem, je MILÝ. Jakmile k sourozencům přibude Sam (J.Depp), tak už nezbývá, než Joon a Samovi držet palce až do konce. Joon má sice duševní poruchu, ale v porovnání s výstředním Samem to vypadadá, že ona je ta rozumější.:-)) Tak nezbývá, než vytáhnout žehličku a pustit se do výroby toustů........a pozor, bez napařování! ()

MadMax3

Prv som sa bál ďalšej rádoby dramatickej komédie s mentálne postihnutou hlavnou rolou. V podstate to je to, ale v dobrom slova zmysle. Aj keď je v hlavnej roli Joon, film si trhá pre seba Depp. Ak by niekto vymyslel remake Chaplinových alebo Keatonových grotesiek on tam musí hrať. Tých niekoľko scén spravilo film. Depp je skutočne nie len pirát. Tiež poviem vetu, ktorú by som asi nikdy nepovedal: Julianne Moore je tu doslova a dopísmena "sladká". ()

Morgainne

Tohle je film Johnnyho Deppa, a ne nějaký "Cizinec". Musela jsem si spravit dojem, takže jsem si vybrala namátkově Benny a Joon a tentokrát to byla správná volba. Narozdíl od The Turist jsem tady našla příběh, hloubku, vtip. Přesně tohle je ono! Tohle je Johnny Depp. ()

subic

Zajímavý námět, ale jako celek takové nedotažené. Johnny Depp ještě jako dlouhovlasý mlaďoch a v malé roli okouzlující Julianne Moore a to je asi tak všechno. 55% ()

instageek_cz

U nás nepříliš známá romantická komedie z časů, kdy by Johnny Depp umlátil elektrickou kytarou každého, kdo by mu nabídl roli v dobrodružném velkofilmu pro celou rodinu. Benny a Joon jsou sourozenci, kteří v dětství tragicky přišli o rodiče. Od té doby se starší Benny o svou sestru musí starat, protože se u ní po prožitém traumatu vyvinuly dost vážné psychické problémy. Joon většinu času působí roztomile potrhle, ale pak najednou udělá něco, při čem vás zamrazí, protože víte, že by mohla opravdu ublížit sobě nebo někomu jinému. Benny má potíže pro ni dlouhodobě zajistit pečovatelku, hrozí, že ji bude muset dát do ústavu. Ale pak se na scéně objevuje Sam (Depp), kterého Benny, věřte nebo ne, „vyhraje“ v kartách. Sam neumí psát, miluje staré grotesky a se svou hůlkou a kloboučkem působí podobně bláznivě jako Joon. Přesto se stává jejím opatrovatelem. Oba si brzy padnou do noty a hledají cestu nejen jeden k druhému, ale i k tomu, aby mohli navzdory ne úplně standardnímu chování zažívat svobodně všechny ty hezké věci, jako je láska, společné bydlení, opékání toastů žehličkou atd. Aniž by jim do toho kdokoliv tzv. „normální“ kecal. Tenhle film je povinnost pro fanoušky Johnnyho, stejně jako pro každého, koho tuctové romanťárny neberou!:) PS: Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz :) ()

shade000

Tak neskutočne krásny film, krátky, no tak plný lásky. Tak citlivé, tak zmyselné... "It seems to me that, I mean, except for being a little mentally ill, she's pretty normal." ()

naoko

Velmi pěkný, citlivý film. Johnny Depp opět září, Aidan Quinn s Mary Stuart mu skvěle sekundují. Kéž by bylo více takových snímků bez násilí vykreslujících všední život obyčejných lidí. ()

gotham

Hodně jsem se rozmýšlel jestli *** nebo **** , nakonec především díky výkonům Deppa a M.S.Masterson dávám vyšší hodnocení. Je to dojemný příběh o lásce dvou mírně retardovaných lidí, jehož konec vás samozřejmě nepřekvapí. Jsou tam však velmi zajímavé scénky, které dávají zapomenout na slabší obsah filmu. 70% ()

Phex

Další důvod proč je J. Depp mým nejoblíbenějším hercem. Tenhle film mi velice sednul. Příběh je sice jednoduchý a celkem předvídatelný, ale má to pohodovou romantickou atmosféru. "je to taková člověčinka" ()