Benny má sestru Joon, která trpí duševní chorobou. Věnuje jí veškerý svůj čas a na sebe zapomíná. Vše se ale změní, když do jejich životů jednoho dne vstoupí Sam, výstřední mladík, jehož bláznivým kouskům nelze odolat. Samova společnost ovlivní Bennyho i Joon tak, jak si nikdy nedovedli představit… (oficiální text distributora)

helloween93

Příjemný snímek na nedělní odpoledne se sympaťákem Deppem, který na sebe strhává téměř veškerou pozornost. Viděno na AMC. 3* ()

Rathalos

Benny a Joon je mily,pohodovy film s kuskom romantiky,vtipu i dramy a Johnny Depp ako vzdy presvedcivy herecky vykon,ale aj u ostatnych hercoch...:-) ()

Dvoja

Neodolatelný Johnny Depp, něžný příběh, krásné zpracování. Mám tento film moc ráda. Získal si mne. ()

bararich8

Snímek Benny a Joon na mě prostě zapůsobil. Souhlasím s Malarkey-začátek filmu je jen čekání na příchod Johnnyho Deppa v roli Sama neustále předvádějícího různé triky, které nepobaví pouze herce ve filmu, ale i diváka. Od objevení Sama má film spád a tak to má být. Pokud chcete od pc/tv vstávat s úsměvem, určitě doporučuji! ()

..Anya

Jedná velká oneman show. Jestli vám doposud unikal Deppovo charismatický výstup v jiných filmech tak po tomto už prostě nelze jinak než jej milovat. ()

wata

Keď budem nabudúce pripravovať tousty žehličkou, budem myslieť na Johnyho. Ja toho chlapíka proste môžem, jeho prejav je tak originálny. Nikoho iného si v jeho role nedokážem predstaviť, určite nie nikoho tak svojského. Príbeh je to síce prostučký, ale situačný humor z tohto filmu robí príjemnú podívanú (ako sa to povie po slovensky?). ()

haWranka

Johnnyho Deppa mám opravdu ráda a tady se předvedl tak dokonale praštěnej, jak to umí jen on... Jenomže Aidan Quinn zahrál úžasnýho sympaťáka, takže v tomhle filmu u mě vyhrál. Jinak nemůžu než doporučit! ()

ljukyljuk

Tento film neprináša síce žiadne veľké zvraty, ale za to má takú tú špeciálnu atmosféru, ktorá človeka vtiahne a potom sa už musí dozvedieť, čo sa s hlavnými hrdinami stane, lebo sú všetci naozaj sympatickí, každý svojim vlastným spôsobom. Skvele zahrané (neprefabulovaní, no stále trochu "iní" Johnny Depp aj Mary Stuart Masterson), hudba využitá síce poskromne, ale veľmi trefne a príbeh, ten je, rovnako ako film sám, jednoducho pekný. 75% ()

Chip89

Nijak hlubokomyslná myšlenka, jednoduchá linie a přesto jsem absolutně nadšená. Johny Depp je excelentní, už tenkrát dokazoval jak úžsný je to herec. Jeho styl vaření je úsměvný a originální. Výborně roly bláznivky zahrála i Mary. Prostě krásný romantický film, který zahřeje na duši a člověk se u něj ještě zasměje. A ta úvodní píseň? Ta mě dostala - bomba. ()

krizi

Film v podstatě bez děje, ale jak Deppa moc nemusím, tak tady jsou dokonce celé ty 4 hvězdičky za něj. Depp by zasloužil v klidu i 5, ale ten film jako celek prostě takovou bombou není. ()

Brinkley

Mám slabost pro retropodivíny, ale Benny mě naprosto minul. Neotírám se o herecký výkon Johnyho ani ostatních, na tomto filmu však opravdu nevidím nic výjimečného. ()

sehe

Perfektný Johnny Depp.Ukážka,ze uz v mladosti vynikal,teda skvelým hercom sa treba narodiť,lebo naučiť sa to urcite nedá.Velmi milý film. ()

junxi91

Takový pěkný až naivní příběh o bráchovi Bennym, který maká v autoservisu a celý svůj volný čas věnuje své sestře Joon, která je mentálně postižená, trpí záchvaty vzteku a odmítá všechny pečovatele. Proto jí chce Benny poslat bydlet do komunitního centra. Dokonce musí Benny kvůli své sestře odmítat pozvánky na rande od těch nejlepších kostí, které si u něj nechají servisovat auto. Jednoho dne se Joon připojí ke hře pokeru, ve které se hraje nikoliv o peníze, ale o různé úkoly. Joon prohraje sázku, která spočívá v tom, že u nich doma bude bydlet výstřední a podivínský bratranec Bennyho kamaráda Mika jménem Sam. Benny je nejprve naštvaný, vidí Sama, jak si hraje s kloboukem a dělá různé vylomeniny, třeba při čekání na jídlo v bistru napíchne rohlíky na vidličky a začne s nimi "tančit" do rytmu hudby - úžasná scéna. Poté, co Sam uklidí celý jejich dům, tak se Benny rozhodne, že Sam může zůstat. Sam je negramotný a Joon mu pomáhá, když píše dopis své matce. A dokonce si oba společně zajdou na večeři do restaurace, kde pracuje jistá Ruthie. Ruthie vezme Sama a Joon na procházku a poté je zaveze domů. Zde zůstane na večeři, ale poté jí nestartuje auto, a tak jí Benny zaveze domů a ti dva si domluví rande! Sam a Joon zůstanou sami a a políbí se. Benny a Ruthie mají příjemné rande, ale Bennyho přepadne svědomí a vrátí se domů za Joon. Sam si najde práci ve videopůjčovně a je v ní spokojený. Benny, Joon a Sam se vydají na procházku do parku a Sam předvede působivé triky se svým kloboukem, což zaujme dav okolo. Benny zůstane v parku a přemýšlí, zatímco Joon se vrátí se Samem domů, a ti dva pomatenci si spolu dokonce zapíchají! A poté si navzájem vyjádří lásku, prostě ideální pár. Ale idylka nevydrží dlouho. Benny se baví se Samem o jeho komediálních číslech, a Sam mu při tom vysvětlí, že se s Joon milují a ona to potvrdí. Bennyho to pěkně nasere a Sama vyhodí z domu, křičí na Joon a ukazuje jí příručku ohledně komunitního bydlení, které by se mohlo stát jejím novým domovem. Joon začne být opět rozrušená a začne mlátit Bennyho a odstrčí jej. Benny si jí chce usmířit a vyrazí ven, koupit své sestře její oblíbený pudink. Mezitím však na stromě u domu čeká Sam a vyzvedne Joon, aby si sbalili kufry a odjeli pryč autobusem. V autobuse se začnou Joon vracet její duševní problémy, slyší hlasy v hlavě a začne se s nimi hádat. Joon začíná být více a více rozrušená, a začne v autobuse dělat pěkný bordel. Autobus musí zastavit a Joon si odveze záchranka. Benny za ní dorazí do nemocnice, ona jej však nechce vidět. Sam čeká v čekárně a ti dva se spolu pohádají, protože Benny obviňuje Sama za to, že jeho sestra skončila v nemocnici. Sam proto zůstane doma u Ruth, zatímco si Benny uvědomuje, že se k Joon choval špatně. Benny poté vyhledá Sama ve videopůjčovně a požádá jej o pomoc. Ti dva spolu jdou do nemocnice a Benny se omlouvá své sestře a snaží se jí přemluvit, aby si našla svůj byt. Všichni se tedy nakonec usmíří a na závěr vidíme podruhé se opakující scénu, ve které Sam připravuje sendviče se sýrem pomocí žehličky. Jako nebyl to úplně film dle mého gusta, ale skvělý herecký výkon mladého Johnnyho Deppa mě fakt ohromil, a tak tomuto filmu dávám 4*. () (méně) (více)