Whittakerovi jsou zdánlivě ideální rodina. Alespoň pro své okolí. Jsou klasickým obrazem ideálu padesátých let v Americe. Nic však nikdy není takové, jaké se zdá... Cathy je dokonalá žena v domácnosti, s perfektním životem, přesně taková, jaká by ideální žena v padesátých letech v Americe měla být. Je zdravá, má krásné děti, úspěšného manžela, sociální jistoty. Celý svět se jí však obrátí vzhůru nohama, když přistihne svého manžela s jiným mužem. Zmatená a zoufalá nachází útěchu v náruči afroamerického zahradníka Raymonda. Přes Frankovu sexuální orientaci a Cathyin vztah s Raymondem se pár snaží udržet manželství pohromadě. Oba dva to však změní jednou pro vždy. (Cinemax)

sek

Kultivovaný film s velmi dobrými hereckými výkony, ale co naplat - ve výsledku působí poněkud chladně a rezervovaně, jako vydařené cvičení. ()

Kate...

Mohl to být film, který skvěle mohl poukázat na problémy té doby daleko lépe a hlavně celkově příběh nějak ukončit a poskládat ho trochu dohromady, ne se jen otřít o hlavní hrdiny a málem je nenechat ani říci jejich myšlenky. Vznikl z toho film lákavými herci, s krásnou stylizací, ale tak nějak prchající do ztracena. ()

easaque

+3* načančané hollywoodské drama o předsudích v 50. letech v Americe. Retro styl je dokonalý i příběh, v kterém se divákovi nabízí hned dva problematické vztahy není špatný, ale jako by všechno plynulo po povrchu a nešlo do hloubky - asi by to ani v té stopáži nešlo. Takže film jen nastíní situaci jak to tehdy vypadalo a buďme rádi, že žijeme teď a tady a chraňme si to! Podobných filmu je kvanta - tento patří k mírně lepším, ale není důvod se k němu vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Film o tom, ako bolo USA 50. rokov plne predsudkov voci homosexualom a negrom ........ nic nove pod slnkom, na tuto temu su aj lepsie filmy, namatkovo staci spomenut Strach Jist Duse ........ 10 % ()

danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (4) - Nejlepší herečka (drama) - Julianne Moore, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dennis Quaid, Nejlepší scénář - Todd Haynes, Nejlepší hudba - Elmer Bernstein ()

zette

Zaclenit do jednoho manzelstvi homosexualniho manzela a zenu, ktera se zamiluje do cernocha a to vse zasadit do doby, kdy obe temata byla spolecensky tabu..., to uz chce hodne odvahy. Nechapu, jak takovy kyc mohl byt v Oscarech nominovan za scenar! Nedivim se, jestli se zenam tento film z ruzove knihovny libi... Mne ale nemel co nabidnout, snad jen Julianne Moore, kterou povazuji za jednu z nejlepsich soucasnych herecek, i ta ma ale za sebou lepsi role a lepsi herecke vykony. ()

Radiq

Celé je to dělané ve starém stylu. Jak kdyby se snažili napodobit filmy ze starých dob. I ta hudba a její použití tomu naznačuje. Ta hudba je teda pěkně blbá. Bohužel si to až moc uvědomuju a to mě ruší. Navíc si myslím, že to jejich hraní je hodně umělé. Ta atmosféra mi tam připadala tak umělá, jak třeba ve Stepfordskejch paničkách, akorát tohle nebyla komedie. Ale ten námět byl fakt zajímavej. ()

otík

Solidně zpracované drama o soužití černých a bílých Američanů v padesátých letech minulého století v jednom městě. Bohužel naší kultuře je toto téma hodně vzdálené, ale věřím, že pro Američany to musel být slušný filmový zážitek. Já konstatuji - herecký koncert pro Juliannu Moore, skvělý Quaid v pro něj nezvyklé roli slaboučkého a nevyrovnaného manžela, který má problémy se svou orientací a pěkná hudba Elmera Bernsteina. ()

moviefilm

Ďaleko do neba je najväčší omyl Akadémie. Márne rozmýšľam, čo mi ten film dal. Asi nič. Videl som jednoducho film, ktorý mal štyri nominácie na OSCARa (a to iba jedna bola zaslúžená): Najlepší pôvodný scenár: Ako tu bolo poznamenané, táto nominácia je zlý žart. Absolútne tejto nominácii nechápem. Je pre mňa väčšou záhadou, ako Lochnesská príšera. Najlepšia herečka v hlavnej úlohe: Julianne Moore síce hrala skvele, ale nebolo to nič extra, nič OSCARové. Najlepšia kamera: Opäť nič zlé, avšak štandardné. A strašne ma štvali časté prelínačky. Najlepšia hudba: Jediná zaslúžená nominácia. Tá je ozaj originálnaa excelentná. Možno až najlepšia v roku. Ďaleko do neba je jednoducho nudný film, ktorý mohol byť OMNOHO lepší. Po tých OSCARových nomináciach som čakal viac... ()

Splasher

Určitě nejsem tou cílovou skupinou, která ocení ódu na 50. léta Hollywoodu. Herci hrají pózu - to mi přijde jako cheatování a hodně to znevažuje jejich výkony. _ In nutshell: Hodiny z roku 2002 v zrcadle s datem výroby 1950. ()

vesper001

Milá Sally! Jsem zazobaná, 24 hodin denně načesaná, nalíčená a nastrojená stepfordská panička, bytem v elegantním domě v Connecticutu. Svou luxusní domácnost udržuju bez poskvrnky, děti jsou zdravé, dobře vychované a šťastné, ráda se zúčastňuji čajových dýchánků, diskusí o TOM a dalších chvályhodných činností se stejně zaopatřenými kamarádkami a zaměstnávám z čiré dobroty hned dva černochy. Můj život je dokonalý a já také – dokonce o mně píší v místních časopisech. Copak to nestačí??? Asi ne, když můj manžel nedávno zjistil, že je teplouš. :-( Ještě, že je tu ten sexy zahradník, co mi okopává záhony a aportuje odváté šátečky. Jen se bojím, co na to lidi, když s ním začnu randit. Navíc bychom mohli mít dvoubarevné potomky. Poraď, Sally! Tvá oddaná Cathy. ()

Tyny

Z Franka, kterého ztvárnil Quaid, se vyklube gay, což byl pro mně celkem šok. Mezi Cathy a Raymondem vzniká zvláštní vztah. Celkově se na snímek moc hezky divá a je to jeden z mála takto postavených filmů, který nekončí Happyendem. ()

LeoH

Nápad natočit po roce 2000 melodrama jak z 30.–50. let, jen na módní témata homosexuality a rasové (ne)tolerance, dopadl jako solidní melodrama z 30.–50. let, kultivované až hygienicky nezávadné, ve vedlejších postavách ukrutně schematické a navzdory vřelému herectví ústřední trojice citově rezervované. ()

lennyd

50 léta. Perfektní americká rodina. Až do chvíle, kdy otec rodiny v sobě shledává homosexuální sklony, a život Cathy (Julliane Moore) se začíná hroutit. Také její projevená náklonost k svému černošskému zahradníkovi nenechává okolí moc klidným... Překrásně natočený snímek (vše je úžasně barevné, podzimní listí, ulice) .. na druhé straně odpor místních proti každému, kdo nějak vystupuje ze stereotypu... Docela dost drsná realita ... Jen filmu něco chybělo, nějaký závěr nebo tak... ()

Sarpele

Stylová a poměrně sofistikovaná parafráze filmu Haynesova oblíbence Douglase Sirka All That Heaven Allows (1955). Je zajímavé, jakým způsobem se Haynes snaží zachovat atmosféru Sirkových melodramat padesátých let a jak zároveň drobně pozměňuje zápletku, aby vyvolal v divácích žádoucí odezvu. Pokud jde o vizuální stránku, je Haynesův film "stylovější než papež" (jak napsal golfista "červených listů na stromech už chvílemi bylo až moc"). A právě důrazem na vizualitu se mu daří dovedně maskovat, že takový film by v padesátých letech nikdy nemohl vzniknout. V původním Sirkově filmu hlavní postava ovdoví a zamiluje se do mladšího muže. Haynes udělal z jejího manžela homosexuála (který je pro svou ženu mrtvý jen v symbolické rovině), z jejího objektu touhy černocha přiměřeného věku. Vždyť v dnešní době považujeme za daleko zásadnější problém USA padesátých let vztah k černochům, než vztah starších žen k mladším mužům. Haynesův film je tak v podstatě "novým přečtením" Sirkova filmu prismatem diváka konce 20. století. Vždyť právě pro informovanější diváky je typické, že dokáží z náznaků přítomných ve starších Hollywoodských filmech vyčíst skryté homosexuální narážky. ()

danoo

Päťdesiate roky v štýle cukríkových farieb sú vykreslené nádherne, ale to je tak asi všetko, čím ma tento film oslovil. Nie že by som nemal rád festivaliové filmy, naopak milujem ich, ale tomuto som neveril ani sekundu. Totiž, Ďaleko do neba je také prirodzené ako umelé nechty a nerád to hovorím, no všetci, čo mu dali vyššie hodnotenie si zrejme liečia svoje komplexy. ()

Pavlínka9

Co mě na tomhle filmu dostalo nejvíc bylo prostředí, v kterém se to odehrávalo. Nejenom že téma, kterým se film zabývá je silné a nejen ve 2.polovině 20.století v USA dost propírané a ožehavé, ale mám hlavně na mysli krajinu a roční období, v kterém je film natočen. Podzim, oranžová, červená, žlutá barva a sychravé počasí podtrhují strhující výkon Julianne Moore,která by i v reálu do doby "stepfordských paniček" skvěle zapadla. Příběh o tom, jak člověk, který měl vše, co chtěl, čeho mohl dosáhnout a hlavně byl všemi sledován, jednoho dne postupně začně padat dolů...A nejen kvůli jedné věci, ale postupně přibývají i další..Ale důležité také je, že ani za to člověk nemohl. Nebyl to jeho problém, ale přitom si na něj lidi ukazovali prstem...Hlavní roli zde hrají lidské předsudky, jelikož to, jak se zachová tehdejší společnost pouze ukazuje a podtrhuje nastavení tehdejších společenských norem a zákonů, která se naštěstí v realitě postupně zlepšily... ()

venison

Náramně stylisticky laděný snímek z 50. let (miluju tuhle dobu) plný nádherných automobilů, skvělých šatů, bot a šátků, krásných žen a galantních mužů, přepychových domů, honosných večírků, zlaté éry kinematografie.. Pod pozlátkem je bohužel hniloba v podobě rasismu a odmítání homosexuálů.. Drama o ženě, která v jeden moment měla vše, co by správná "stepfordská panička" měla mít a aniž by si to zasloužila, v druhý okamžik o vše přišla.. Dobová ukázka společenské přetvářky.. Skvěle zvolené obsazení Cathy Julianne Moore.. Dennis Quaid mi přišel jako homosexuál i jako alkoholik nedostatěčně přesvědčivý.. Konec nevyvrcholil, spíš ledabyle odumřel.. Tisíckrát omleté americké klišé :-( ()

dANo

Keby to nemalo taký biedny záver, tak je to nadpriemerný film o diskriminácii... Výborne rozohratý príbeh sa však končí najnudnejšie, ako sa len mohol a pre mňa to bolo veľké sklamanie. ()