„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

duklak2

Jen úplnou náhodou jsem narazil na toto dílko. Válelo se v regálu Tesca. A to ve výprodeji za pouhopouhých 29Kč. Po zhlédnutí nelituji. Mrazivě chladný Robin zde předvedl skvělý výkon. Film velmi vyniká svoji atmosférou, která diváka udrží v napětí až do konce snímku. Hudba se povedla zvláště ke konci. Fotky u každého člověka na světě vyvolávají různé pocity a zvláště vzpomínky. Nechávají v nás připomenutí našich blízkých, kteří už s námi bohužel nejsou. Film doporučuji všem, kteří mají rádi drama, mísící se s prvky thrilleru. Tento snímek dlouho zůstane v mé paměti. Hodnotím 87 % ()

Morholt

Chlapík z fotolabu to neměl v dětství zrovna lehké, což se logicky projevilo i v dospělosti zdánlivě nevinnou úchylkou. Expres foto je typ poklidného a nevypjatého thrilleru, protože i když je tu katalogový psychopat, tak člověk povědomě cítí, že nikomu fyzicky neublíží, což je možná chyba. Na druhou stranu Romanek vsadil na Williamse, kterému ti psychopati šli na jedničku a ten tu absenci napětí s přehledem vyvažoval. Trošku promrhaný potenciál, ale i tak slušná práce. 70% ()

Genero

Vlastně mě nikdy nenapadlo přemýšlet nad postupem, jakým vznikají ve Fotolabu naše dětinské a rozjívené manželské momentky s latexovými králičími oblečky, katetrem a trojitou koženou plácačkou. Poté, co jsem viděl tohle psycho se slizkým tátou v sukni, necítím se zrovna rozjařený z varianty, že usměvavá laborantka Regina s prsy pevnými jako dva igelitové pytlíky sulcu po večerech slintá nad negativy a svá žhavá ústa chladí v ustalovači. Od teď už si tam nechám vyvolat tak maximálně fotky naší potkanice Kateřiny a želváka Ignáce. Vážně nestojím o to, aby Regině hráblo, zatoužila po naplnění snu o těsnějším kontaktu s mou rodinou, přihnala se nám kázat o morálce a fotit Zenitem 11 garniže. ()

Caelos

Kdyby Robin Williams neumřel, tak bych to snad ani neviděl. Což by byla škoda, protože tohle je fakt těžký a chladný psychologický film. Parádní mrazivá hudba, barevná stylizace výborná a Robin Williams je řádně děsivý, s tím svým dobráckým kukučem vypadá docela psychopaticky. Takže díky pane Williams že jste umřel, tak jsem se k tomuhle dostal a myslím že je to solidní rozloučení s tímhle hercem, které jsem ale vůbec neplánoval. Prostě jsem přemýšlel na co se koukat a vzhledem k jeho smrti mi do oka padlo právě Expres foto. Pecka. ()

Gary

Působivý snímek s opravdu bravurním Robinem Williamsem,který by za roli Sy Parishe zasloužil alespoň nominaci na Oscara. ()

BoPo

Robin Williams zahral niečo iné, než sme od neho zvyklý. A bola to zmena, ktorá sa mi rozhodne páčila. ()

Lacike

Pôsobiva studia jedneho osameleho nestastneho cloveka, ktory pod tlakom nestastnych udalosti zacne konat neprijemne veci. Az do konca film balancuje medzi dramou a thrillerom, takze aj obohraty namet vyznieva nepredvidatelne. Velku zasluhu na tom ma famozny vykon Robina Williamsa, ktory dokaze v divakovi vyvolat lutost a zaroven mu nahnat strach. Pritom prakticky cely film hra umiernene, ale rozhodne nie nevyrazne ako to zvykne casto dopadnut, ked sa snazi komik hrat prilis utlemene. Ako sa to Williamsovi stalo napriklad v Insomnii, kde sa ani zdaleka nepriblizil skvelemu vykonu v tomto filme. Film ma sice pomale tempo, ale o Williamsovej postave by som sa rad dozvedel ovela viac. Az v zavere sa velmi strucne ale pôsobivo dozvieme nieco o jeho minulosti. Vysledkom je skvely film a dalsi z dôkazov Williamsovej hereckej vsestranosti. 8/10. ()

corpsy

Jeden z lepších príkladov, keď sa herec obsadzovaný do radikálne odlišných postáv skvelo zhostí svojej úlohy. V niektorých miestach naozaj husté, vďaka Robinovi Williamsovi, ktorý je tu dokonalo slizký a nepríjemný. ()

PauloZ

Poprvé jsem viděl Robina v roli ,,lehce psycho úchyláčka,, a zahrál to perfektně. Jenomže film měl větší potenciál, já jsem v něm nenašel nic, co by mě nějak výrazně dojalo a vzalo. Navíc jsem nepochopil fotky dcery šéfa a konec byl takový neúplně uzavřený. Silně jsem rozhodoval mezi 3* a 4*, nakonec pěkné 3*l. ()

NinonL

Mark Romanek je pozoruhodný režisér a jsem moc ráda, že jsem na něho na ČSFD narazila. I tento jeho druhý film považuji za skvělý a nadčasový. Z počáteční hodiny úzkosti až hrůzy se stávají rozpaky a ještě později pochopení. V mém případě i dojetí. Neznám druhého režiséra, který by podobný postup používal a uměl ho tak dobře. Pátou hvězdičku dávám za rafinovanost. ()

selfesteem

Když si člověk prohlíží rodinné fotografie, zdálo by se, že ti, co je vytvořili, prožili nádherný život, plný radosti a krásných chvil, že je nikdy nic netrápilo. Protože člověk obvykle nefotí věci, které by si nechtěl zapamatovat. A to je jen jedna z mála krásných a trefných myšlenek, které se ve filmu objeví. Jako člověk, který zažil ještě to čekání na výsledek fotografií nejen z dovolené, na které se nějakou dobu těšil, pak je šel vyzvednout a v tom voňavém obchodě je s velkou zvědavostí pomalu vytahoval z papírové obálky a s velkým zájmem si je prohlížel, dokážu ocenit nejen všechny ty krásné záběry na výrobu fotografií a jakousi zvláštní preciznost v podstatě ve všem, co se ve filmu objeví. Jakkoli děsivé bylo téma tohoto filmu, pro mě bude Robin asi už navždycky ten otec, co si hrál na chůvu svých dětí a pořád v něm budu vidět jistou něhu, kterou on tady také nedokázal úplně potlačit. A proč by měl? Možná, že by se nic takového nestalo, kdyby si lidé vážili svého štěstí. Geniální film s úžasným hereckým výkonem Robina Williamse. Na to, že je takový, jaký je, viděla jsem ho několikrát a vždycky je mi Sye Parrise moc líto. ()

Turiec

"Na rodinných fotografiách sa všetci usmievajú... Ľudia si nechávajú zvečniť šťastné chvíle svojho života. Keď ktokoľvek nazrie do nášho fotoalbumu, pomyslí si, že sme prežili šťastný život bez akýchkoľvek tragédií. Nikto nikdy nefotografuje veci, na ktoré chce zabudnúť." Ja len dodávam: Okrem Seymoura "Sy" Parrisha. Opäť skvelý Robin Williams a podarený scenár aj réžia Marka Romaneka. ()

FromHell

Trademark milénioveho thrilleru so všetkým, čo k tomu patrí...No každopádne sa z Williamsa podľa mňa dalo vytiahnuť viac..vidieť ho v takejto úlohe je fakt (zvláštny) zážitok. ()

Wysch

Hvězdičky berte s nadhledem. Film totiž stoprocentní, ani devadesátkový, není, ale je na něm něco spešl. Něco mystického...? Od barev a styl oblékání Sye, přes kroucení kamery, skvělou hudbu až k bezkonkurenčnímu výkonu Robina Williamse. ()

golfoxovox1

Vizuálně vytříbený film s důrazem na detail a psychologickou stránku osobnosti člověka, se kterým mám po zhlédnutí díla soucit. Robin Williams se ujal role Sye na jedničku, považuji ji za jednu z nejlepších, myslím si, že právě touto rolí R. Williams nechal divákům nahlédnout do svojí duše, a proto ji po přečtení scénáře sám chtěl a dostal. Napětí je ve filmu tvořené čistě jen atmosférou a obavami, co hlavní hrdina provede dál, protože nejsou hned známy jeho principy myšlení. Charakter však není vykreslován jednoznačně záporně, a tak divák až do konce netuší, proč Sy dělá, to co dělá... K tíživé atmosféře přispívá dokonalý soundtrack Johnyho Klimka a Reinholda Heila! Hlavní téma je aspoň pro mě nádherná melodie s tíhou balvanu. A to i celé vyznění tohoto filmu. Hluboký film, fenomenální obraz smutného člověka s amorálním chováním jeho okolí. Pochopení. Citlivost. Síla. Fotografie. Detail. Doporučuji. :-) ()

numi

A pak si nechte vyvolat fotky... Od teďka už ani náhodou! Psychologické drama jednoho osamělého člověka a jedné "perfektní" americké rodiny žijící svůj americký sen. Mohlo to být mrazivé, mohlo to být šokující, mohlo to být dechberoucí, ale je to jen one man show Robina Williamse. I když fantastická one man show, tak stále jen one man show. A to je na nadprůměrný thriller málo. [červenec 2005] ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

22.10.2011

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (více)