Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

danoo

Nie je to síce žiadny D v o j a k ý . ž i v o t . V e r o n i k y (1991) či L o l a . b e ž í . o . ž i v o t (1998), no porovnať sa s 50 x . a . s t á l e . p o . p r v ý. r a z (2004) dá. Čo mi však skutočne vadilo je absencia napätia okolo vzťahových peripetií, ktorá je pre takéto filmy nevyhnutná. ()

venalce

Romantický film se zajímavou zápletkou, kterému není co vytknout. A jestliže celý film přemýšlíte nad "co by kdyby", na konci získáte dojem, že je lepší nad tím nepřemýšlet. Aneb, jak řekl Erben: "Však lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, než-li budoucnost odhaliti, strašlivou poznat jistotu." Nikdy nevíte, kam vás osud zavane. ()

Elisebah

Co by se stalo kdyby... skvělý námět. Ve filmu je dobře rozpoznat co ke které situaci patří. Jerry je pekněj prevít a James se mi chvílema zdá jako ňouma, který to s ženskýma asi moc neumí. Na konci to končé téměř shodně. Musim říct, že film stojí za to ho vidět. ()

IvyH

Srdcová záležitost. Velmi dobré a přehledné snímání obou realit, neskutečná Gwyneth Paltrow (fanidla jsem jejímu blonďatému já) a sympaťák John Hannah dodávají filmu na věrohodnosti. Závěr překvapí, sama bych klidně snesla ještě další půlhodinku. ()

mirec88

Film, ktorý si ma úplne podmanil. Čo by sa stalo, keby...? Aj ja som si kládol podobnú otázku v mnohých životných situáciách. Ale taký je už život. Čo sa stalo, už sa neodstane. Takisto Gwyneth, hoci v skutočnosti nestihla dobehnúť na metro, v závere sa ukazuje, že predsa všetko dopadne tak ako má. Krásny film o krátkosti a kráse života. ()

Pecival

Gwyneth se mi více líbila s delšími vlasy, ale bral bych obě verze :) Johna Hannaha je mi také sympatický, navíc docela zajímavý námět se solidním vyústěním. Z mého hlediska nadprůměr. ()

made1

Takových souprav metra potká člověk za život miliony, ale jen jedenkrát se setkali/nesetkali Gwyneth a John. ()

Cejny

Tak já nevim, na romantiku jsem sice nikdy moc nebyl, ale tenhle film byl opravdu originálně pojatý. Co by, kdyby...v některých pasážích jsem se sice trošku ztrácel, ale za 3* to rozhodně stojí. ()

h0n24 odpad!

Příjemná oddychovka. Trochu předvídatelné a v některých pasážích pomalé, ale stále v mezích. Gwyneth to na krátko fakt sekne. Po shlédnutí filmu u mě sklouzla z žebříčku "ne moc pěkné selky" do "sic vyhublé ale sexy". ░ A holky! Až budete hledat věrného, vtipného a chytrého manžela... Heslo: Monty Python! ()

pavcas

Tenhle film mně celkem ovlivnil v tom, že od tý doby, co jsem ho před 16 lety viděla, docela často přemýšlím, jestli by se můj život odvíjel jiným směrem, kdyby mi jednou ujelo metro a jela bych dalším, kdybych nevzala svoji aktuální práci,nebo co by se stalo, kdybych zůstala se svojí první velkou láskou...Takových kdyby je milion a nikdo z nás to neví....Určitě to vědí ti co se 11.9. rozhodli nejít do práce na Manhattan...což s tímhle filmem nesouvisí, ale je to pro pochopení toho co mám na mysli dost zásadní...Takže myšlenka filmu výborná. ()

jondoe

Toto je skor romanticka drama ako komedia. Hlavnu kostru pribehu scenarista velmi pekne rozdelil a pohral sa z osudom hlavnej hrdinky az do uplneho konca. Mna osobne tento film zaujal od sameho zaciatku az po zaver. Bolo zaujimave sledovat ako sa moze zmenit osud cloveku, ktory nestihne nastupit do metra. Z filmom ako takym som celkom spokojny a mozem ho odporucit kazdemu komu sa pacil Osudovy Dotyk, ktory je vsak podla mna o trosku lepsi. Toto je tak, na lepsie tri hviezdicky. ()

BlackTom

Malý film s veľkým srdcom alebo čo všetko môže zmeniť jeden okamih. Maximálne sympatická Gwyneth Paltrow podáva možno jeden zo svojich najlepších výkonov, nezaostáva za ňou dokonca ani zvyčajne nevýrazný John Hannah. Príjemné prekvapenie s množstvom milých a vtipných scén a s jedným prekrásnym koncom. Väčšinou nedávam romantickým filmom nejak lepšie hodnotenie, tu však musím urobiť výnimku. ()

cold

"Kdybych já toto..... a kdybych zase něco jiného...... a třeba by to bylo takto .....". Hezký film s dobrým scénařem. Osud je osud - tomu se zkrátka nedá utécti a Gwyneth to sekne. ()