Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

tomtomtoma

Nenáročný, ale zábavně koukatelný romantický snímek o faktoru náhoda, která pak určuje další osudy. Jeden optimisticky vyvíjející se, který přes nepodstatné rádoby problémy směřuje ke sladké pohádce, končí tragicky. Druhý pesimisticky vyvíjející se příběh probouzí z naivní zaslepenosti, aby vše korunoval šťastně pohádkovým koncem. Hlavní postava Helen (Gwyneth Paltrow) stále překonává životní obtíže, které jsou rámovány dvěma muži. Nevěrný Gerry (dobrý John Lynch) je velmi zdařilý příživník využívající naivní důvěřivosti žen. Výrazný James (John Hannah) je pohádkovým princem, který je snad v každé společnosti velmi oblíbený. Je to vůdčí typ, navíc tak laskavý a duchaplný, majetný a zábavný. Lydia (Jeanne Tripplehorn) umně dokáže získávat to, co chce prostřednictvím přízemní chlípnosti prohnaného Garryho. Netradiční formát zaujme a pobaví. ()

C0r0ner

K tomuhle filmu jsem se dostal díky poznámce "fantasy". Jak velké bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že jeden určitý prvek fantasy tam opravdu je, ale je tak málo důležitý, až tam skoro vůbec být nemusel. Zbytek je jenom prázdná romance, kterých je všude dvanáct do tuctu a která mě rozhodně nemůže čímkoli nadchnout. 35% ()

pakobylka

Náhoda může hrát větší roli, než si myslíme. Nikdy se nedozvíme, jak by náš život pokračoval, kdyby se některé drobnosti odehrály jinak. Můžeme si jenom leccos představovat a lecčeho litovat … Ve skutečnosti nezjistíme, jestli by odlišná varianta pro nás byla opravdu šťastnější, protože na ni navazují další a další nahodilé události, které mohou všechno dokonale zpřeházet. A tak se na dva z možných výsledků hry osudu můžeme podívat alespoň ve filmu, který je dostatečně zajímavý a originální nejenom svým námětem, ale i zpracováním … ()

PROCESOR

Kde jinde řešit onu otázku, kterou si položí každý z nás a to několikrát za život "Co kdyby...." než v romantickém filmu? Dva příběhy, který se odvíjí jinak se stejnými hrdiny. Jako chytrej tah se mi jevil jinej účes hlavní hrdinky pro lepší orientaci. Chvilku mi trvalo než mi ten závěr došel. Jakoby se snažil naznačit, že je úplně jedno, jaký příběh z těch dvou ted prožíváme. Ale jsou lidé, které prostě "musíme" v životě potkat. A to je moc hezky romanticky řečeno. ()

Juto

Film je určite slušný a pútavý, ktorému dopomáha veľmi dobrá zápletka, o paralelných príbehoch ženy, ktorá nestihne vlak. Scenár je celkom dojímavý a niekedy aj vtipný. Film má peknú hudbu a kameru. Koniec je plný pátosu a smútku. 6/10 ()

Martrix

Krásná ukázka toho, že pokud připustíme existenci alternativních světů, tak není možné, aby mezi nimi nebyly dramatické rozdíly. Jedna sekunda, jeden metr, jedno ne/vyslovené slovo a budoucnost může vypadat úplně jinak. Howitt nám jedno takové rozcestí ukázal a minimálně polovinu filmu to fungovalo vcelku dobře. Pak to vše trochu ztratilo na tempu a postavy nevěrného přítele a jeho milenky nabobtnaly do karikatur. Což je škoda, nebyl důvod jejich konání a vlastnosti hrotit. I tak jde o vcelku pohodovou komedii, která neurazí. 70% ()

mortak

Depresivní film, po jehož shlédnutí má člověk chuť skočit z mostu. Hrdinové jsou bezvýrazní, muži jsou slaboši, ženy pasivní, všichni lžou, podvádějí se navzájem...ještě že ten osud (přesněji řečeno ruka scénaristova) za ně všechno vyřeší, protože kdyby ho nebylo, tak by snad nědělali nic, jen by pasívně přežívali a čekali by, až se něco stane. Jestli toto je pravdivý obraz moderní západní společnosti, tak už nezbývá nic jiného, než čekat od přírody ránu z milosti, která nás vymaže podobně jako dinosaury. ()

dr.fish

Jedna z mnoha úvah "coby kdyby" aneb "ta chvíle a ten okažik na rozcestí". Tak se nám rozvinou dvě varianty jak to s naší hrdinkou dopadne. Je škoda, že pro Gwyneth bylo napsáno tak málo dobrých scénářů, většina rolí jsou blbé blondýny...60% ()

V_erus_h

Nechápu jednu věc. Proč by dvě celkem pěkný holky byly s hnusným, otravným, nudným, neúspěšným, ulhaným chlapem. Tahle skutečnost mi pokazila celkový dojem, jinak je to nenáročná oddychovka se zajímavou zápletkou. ()

tom88

Pekný a zaujímavý film. Spracovanie je bohužiaľ len priemerné. Z námetu by mohol vzniknúť hit, ale režijne film nie je zvládnutý na jednotku, chýba drajv a lepší strih alebo nejaká vychitávka. Gwyneth Paltrow je fajn a zahral aj (mne nesympatický) John Hannah, ktorého poznám hlavne z Múmie. Troječka je v tomto prípade na mieste. 65% ()

Aargh

Gwyneth sice dokáže být o dost lepší, ale přesto jsem se docela bavil. Škoda jen, že to bylo tak předvídatelné... A ostatní mají pravdu, John Hannah byl fakt super. ()

ivan_drago

Začal jsem na to koukat jen tak, v telce, a už sem to dokoukal. Příjemně mi to překvapilo. John Hannah je sympaťák a je radost sledovat ho. Konec možná trochu tlačí na pilu (city), ale nic tragickýho... ()

Pavlínka9

Jeden z mnoha filmů, který považuji ke konci 20. století za klasiku v oblasti žánru prolínání více časových linií a možností "kdyby".. Snímek má v sobě všechno - výborný příběh, skvělé obsazení a hlavně umí zaujmout diváka tím, jak dává na výběr z dvou možností a je jen na divákovi, ke které straně se přikloní. I když od počátku je jisté, že dívka, která si ostříhá vlasy a změní svůj život, je favoritkou. Ale kdo ví. Film také dobře znázorňuje "realitu" prolínáním si prostředí, které se u obou možností objevuje stějně a osoby se v něm pohybují s lehkostí. Typické pro tento film je anglické prostředí a narážky či výrazy, které jsou na britské poloostrově běžné. I tím si mě film získal - anglickým prostředím.I když film má závěr, který by divák nejspíše nechtěl, přesto se hlavní hrdinka dokáže pevně rozhodnout, jak to bude dál a osud jí přihraje další šanci ihned za rohem :) ()

lennyd

Helen (Gwyneth Paltrow) odchází jako každý den do práci, zanechavše svého přítele doma psát jeho román. Jenže dnešní den bude jiný než všechny ostatní - Helenin šéf konečně dosáhne svého, a podaří se mu Helen vyhodit z práce. Naštvaná Helen míří zpět domů, když v tom jí ujede / neujede metro. Rozjíždějí se dvě rozdílné příběhové linie, které jsou oddělené jen malý "co kdyby" ... Přiznám se, poté co jsem si přečetl nadšené komentáře zde, tak jsem od filmu čekal mnohem více. Mnohem hlubší pohled na to co by se mohlo a co nemohlo stát. Jenže zde jsou obě příběhové linie velmi podobné, jako by se Peter Howitt bál do filmu vložit trochu víc (navíc to docela zazdil velmi hollywoodským koncem (obou linií)). Na druhou stranu jsem se nikterak nenudil, na Gwyneth se velmi dobře kouká (i když si osobně myslím, že jí krátké vlasy moc nesluší), a John Hannah hláškuje od prvního okamžiku, kdy se objeví na obrazovce. Celkově lepší průměr, klidně se na film podívám znovu (pokud ale nebude nic lepšího na práci)... ()