Nelítostná rasa

• USA Fierce People (více)

Když policie zadrží Finna při koupi kokainu, který je určen pro jeho matku, jsou jeho prázdniny ty tam. Měl strávit léto se svým otcem, který je antropolog a studuje v Jižní Americe jeden primitivní kmen. Místo toho ho však čeká léto v jiném "kmenu". Stěhuje se s matkou k jejímu milenci do jedné z nejbohatších čtvrtí Ameriky. Finn brzy začne propadat životu v luxusu a to se vším všudy - auta, sex a drogy. Věci se však začnou vymykat kontrole a on zjistí, že za všechno se musí platit. (oficiální text distributora)

Werde

Fierce People nás donutil zamyslet se nad rozdílem mezi životem v dnešní civilizaci a primitivním kmenu...že se zas až tolik nelišíme se přesvědčil sympaťák Anton Yelchin... ()

BDMarty007

Při sledování jsem měl pocit nepříjemného déjá vu, až mi po chvíli došlo, že film je natočen podle knihy Fierce People (Dirk Wittenborn, Bloomsbury Publishing 2002), kterou jsem četl před pár lety. Film je poměrně věrným přepisem knihy, Dirk Witterborn nakonec napsal i scénář. Casting a lokace jsou velmi kvalitní. Film je poměrně hodně explicitní použitým jazykem i třeba záběry patnáctileté Kirsten Stewart. Hodně zajímavá hudba včetně třeba takových libůstek jako písničky Kill The Poor od punkových Dead Kennedys během divokého večírku zlaté mládeže. Tato věc byla kdysi napsána právě jako kritika takovýchto lidí a použita v politické anti-kampani proti konzervativcům. Navzdory tomu všemu se ale bohužel nepodařilo v plné míře přenést na plátno onu vzrušující zvrhlost dané komunity, diváka opravdu vtáhnout a vytvořit napínavý příběh. Příliš popisná režie by si zasloužila být občas nahrazena daleko expresivnějšími postupy; celé to má takové trochu obroušené hrany. I tak je to ale celkem slušný film, který stojí za vidění. Slabší 4. ()

markyzgero

Povrchní, plytké, laciné. etnomologie buržoazního kmene praktikovaná studentem snad někdy kolem zápisu prostě nepřináší nic objevnýho, o nějakym námětu k zamyšlení nemluvě. proto si beru k srdci životní filozofii fiktivních amazonskejch indiánů a spolu s nima tomuhle snímku vzkazuju:" zabít nebo opíchat". ()

Pitryx

Nuda, nuda, nuda. Nebo jsem zase nepochápal o čemže to vlastně celé bylo. Střípky a útržky ze života bohatých. No a?? V podstatě to ani nemělo děj. K hlavní „zápletce“ vlastně dochází až po hodině filmu, což je poněkud pozdě. Podruhé určo ne. Škoda mého času. Ale pár velmi dobrých okamžiků musím snímku nones volens uznat. To je bez debaty. 20131009 10240/10720 ()

Plangitta

Nádherný film! Opravdu nádherný! Bylo velmi zajímavé vidět Chrise Evanse jako chorého blba (i když v dalších 2 filmech, kde jsem ho viděla to neměl v hlavě v pořádku) a Kristen Stewart, která se mi čím dál víc líbí, vypadala jak princezna a pořád se jen mucká Yelchinem, to byl fajn zážitek. Jenon mi vadilo, že z těch vztahů, které tam mezi nimi vznikly nebyl žádný happy end, ale co naplat :-) ()

chrchel

Skvělý nápad, docela hluboká myšlenka a jedna z prvních velkých rolí pro sympaťáka Yelchina. Příjemná podívaná (i na tu 15ku před upírama.) ()

Dana1926

Lidi jsou úpně stejní ať žíjí někde v pralese nebo na venkově. Ať už jsou to bohatí co se skrývají za maskou přátelství a když se jim to hodí vrazí vám nůž dozad, nebo domorodec co zneškodní svého soka. Lidská zkaženost a podlost je hrozná. A Finn ji bohužel poznává v té nejhorší podobě. Úžasný Anton Yelcin jeho kruté vystřízlivění z oparu bohatsví jsem prožívala s ním. Griffin Dunne zvládl natočit velice zajímavý snímek. Jelikož zdejší společnost se ráda povyšuje nad různé domorodé kmeny bohužel, ale naše civilizace ještě nedošla tak daleko aby to mohla dělat. ()

RealHonza

Zajímavé drama. I když je film dost čitelný, tak nutí k zamyšlení o soužití aristokracie (kmene) s ostatními, o tom, že za slíznutí smetánky se platí tvrdě apod. Zajímavé herecké výkony s občas slabšími pasážemi je na jasné 3*, nicméně kvůli Kristen musím dát hvězdu navíc, jako vždy je výborná. Výborný byl i Anton Yelchin. ()

cocostorm

Moc se mi ten film líbil, i přes lehce pokulhávající začátek, ale ke konci to dostalo spád. Rozuzlení bylo překvapující, čekala jsem cokoliv, ale toto ne. Herci zahráli své role výborně a místy mi běhal až mráz po zádech... Vážně tohle se jim povedle. ()

Lucije

Tento snímek jsem měla tu čest, čirou náhodou spatřit minulé pondělí na čt1 a kupodivu většinou u televizních pořadů a filmů (přestože jsem je chtěla vidět) usnu únavou v první třetině celého filmíku. Ale tentokrát mi tento film oživil všední večery a oči mi zůstaly otevřeny až do konce titulí. Velice podařený snímeček s grandiózním obsazením..bravo!.. ()

witeek

Ten film říká tolik o nás a naší době. Skvělý Donald Sutherland, který jen tak pluje filmem, jakoby tam ani nebyl, ale přesto ho tam vidíte, cítíte. Božská Kristen Stewart! V jednu chvíli roztomilé děcko, záhy žena plná sexuální energie. Podle stopáže jsem si myslel, že nevydržím, ale vychutnával jsem si i závěrečné titulky. ()

tulen

Na rozdíl od jiných komentářů jsem byl rád, že film není prvoplánovou ideologickou třídní kritikou. Zlo a zvrácenost totiž nesouvisí s majetkem, ale vždy s jednotlivým člověkem. Ze špatného může vzejít dobrá stejně jako z dobrého špatné. Byl by bohatý zvrhlík v chudých poměrech lepší nebo jen jinak špatný ? * Komorní film, originální nápad s domorodci a paralelou jejich kmene s uzavřenou společností zbohatlíků očima teenagera. Velmi dobré herecké výkony. Rozhodně po jeho shlédnutí je o čem přemýšlet. Na druhou stranu to asi není film, který bych měl důvod chtít vidět podruhé. (Text distributora je skutečně blábol a jeho autora bych udělal nezaměstnaným) ()

Spike86

Zajímavě zpracovaný námět jemné kritiky buržoazního stylu života a přirovnání chování dnešních lidí k chování kmene, které je chvílemi zobrazováno. 69% ()

Rathe

Hodně zvláštní, ale zajímavý film, který poukazuje na zvrácenost lidí. Jak bohatých, tak i chudých. Všude jsou dobří i špatní lidé. ()