Kdybyste se náhodou chtěli zeptat, proč začínám od konce a vracím se na začátek, důvod je prostý. Svoje dětství jsem pochopila, až když jsem dospěla. Bylo jako nedokončená skládačka." Tak Astrid začíná svoje vypravování. Jako dvanáctiletá žije v Kalifornii se svou matkou, krásnou umělkyní Ingrid. Ta své krásy využívá k tomu, aby manipulovala s muži. Jednoho dne ale poruší zásady a bezhlavě se zamiluje do Barryho, který ji podvádí na každém kroku a nakonec opustí. Vášnivá a zlomená Ingrid se mu pomstí a zavraždí ho jedem z bílého oleandru. Je odsouzena za vraždu prvního stupně na 35 let ve věznici s maximální ochranou. Dcera Astrid je pak přesunována z jedné opatrovnické rodiny do druhé... - See more at: http://www.filmplus.cz/program/datum/2015.11.2015.11.29/18614#sthash.scldyW0F.dpuf (Film+)

bloodcountes

Ani nevím, jak jsem to dokoukala. Taková sbírka idiotů, takové americké obludárium, tolik hysterie, emocí, sobectví, blbosti, že bych ty lidi hnala bičem přes několik kontinentů. Mezi nimi poněkud nečekaně a rozhodně hodně přehaně vyčnívá hlavní hrdinka s moudrostí a vhledem stoletého mudrce. Takže tak. Herecké výkony ano, ale jinak mě ten film nějak otupěle štval a teď si jenom přeju, abych co nejdéle na podobný humus znova nenarazila.... ()

bellica

Pokaždé, když se na tento film dívám, přemýšlím, která postava je moje oblíbená a vždycky skončím u Ingrid, i když pánbíčkářská náhradní matka č.1 a citově vyprahlá neúspěšná macecha 2 jsou v těsném závěsu. Málokdy má člověk šanci vidět tak poetickou vraždu... ()

conery1

" Samota je stav človeka. To miesto nikto nikdy nevyplní." Narodiť sa v U.S.A. a dospieť so zdravým rozumom je poriadna fuška. " Sentiment je na nič, dobré je zarobiť peniaze." ()

alenka

rekneme, ze je to povedena televizni iscenace se znamymi hereckymi tvaremi, ale zadnym ohromujicim vysledkem. o cem ze to vlastne bylo? a kdy uz si maskeri prestanou hrat s temi prisernymi parukami? ()

blazenka

Film se mi líbil svým zpracováním, líbily se mi herecké výkony Rennée Zellweger a Robin Wright Penn, líbilo se mi, jakým způsobem je film vyprávěn. Tedy 65%. ()

KOZEL84

Alison Lohman je tady užasná a přehrává všechny svoje starší kolegyně.Taky výborné.Od té doby co sem tohle viděl,mám radost kdykoli ji vidím v nějakém filmu.Moc často to teda není.Trochu depresivní film ale mě se hrozně líbí. ()

Marsello

Príbeh jedného dievčaťa, ktoré putuje z rodiny do rodiny, zatiaľ čo je matka vo väzení, je zaujímavý. A viac zaujímavé je aj to, čo sa stane s tými rodinami, ktorým prešla cez prah. Krásne baby. ()

fisikk

Tento film se mi velice líbil, protože byl o dívce, která měla neuvěřitelně těžké dětství a i přes všechny útrapy se z toho zázrakem dostala, našla sama sebe a stal se z ní dobrý člověk (narozdíl od většiny lidí, kteří se po takovém tvrdém životě stanou žapšklými a rádi zraňují ostatní). Obě hlavní role byly obsazeny výborně a určitě plánuji někdy druhé zhlédnutí. ()

Fridecka

Jedná se v podstatě o snímek o ženách a vztazích mezi nimi. Muži jsou tu sice jako důležité vztahové osoby a příčiny chování jednotlivých žen, ale to je asi tak vše. Ústředním motivem je komplikovaný vztah matky a dcery. Na jedné straně chladná a vypočítavá matka neberoucí ohled ani na své vlastní dítě a na druhé straně dcera, která se po svém snaží vyrovnat s tím co jí život, potažmo matka nabízí či nenabízí. Setkává se s jinými ženami z pěstounských rodin a každá k ní jako k dceři přistupuje po svém a umožňuje jí tak získat si názor na svět, lidské vztahy a tím získat i pohled a postoj k sobě samé. Dospívající Astrid postupně zjišťuje co to vlasně znamená, když ji má někdo opravdu rád a nebere ji jen jako prodlouženou část svého já. A pokusy o vymanění se z moci matky jsou bolestivé. Závěr filmu znamená jakousi katarzi pro matku i dceru. ()

BadCough

Pre mňa jeden neuveriteľný emocionálny zážitok. Alison Lohman v hraní doslova predbehla svoje staršie herecké kolegyne. Hudbu zložil Thomas Newman a myslím, že dokonale pasuje do citlivého umelecko - vraždiaceho prostredia. ()

Ygnor

Docela příjemné překvapení na ryze (dle obalu) ženský film. Konec mne už trochu nudil... nevěřil jsem mu. Michelle studená a vybroušená jako diamant a Renée klasicky jako spařený buldoček :-P Jinak ale zasloužená trojka. ()

Luisis

Silný snímek na hranici geniality. Při prvním setkání, ve mě zanechal něco zvláštního.Nedokážu to popsat, ale cítím to jen u pár snímků.Musím si přečíst tu knihu!!! - 90% ()

fraktal

Film, jehož síla tkví v několika málo klíčových dialozích (3-4 x 2 min) , které prokládají jinak všednodenní vyprávění z dospívání. Ovšem kvůli těmto desíti minutám má cenu se na tento film podívat. A pak ještě jednou. A pak... chystám se na předlohu ()

haWranka

Víte co je problémem tohohle filmu? Že i když je zajímavej, osudy hlavní hrdinky mě zajímaly a Michelle Pfeiffer hrála takovou zvláštní mrchu, tak to bylo mooooc dlouhý. Ale jinak si myslím, že stojí za to to vidět... ()