Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

boulala

Jeden z nejlepších válečných filmů a možná vůbec ten nejlepší. Z Vojína Rayena to může představovat asi tak 2 věci: Válku a v posledních deseti minutách hledání bratra na nepřátelském území. I to je ovšem zpracováno úplně jinak. Je to ale hlavně příběh dvou bratrů, u kterých se vlivem války postupně vykreslují charaktery. Zároveň je to také popis válečných hrůz během konfliktu v Korei a dopad války na životy lidí. ()

Zahir

racek jedna racek jedna, komunisti při ústupu zabili přes sto vesničanů, počkáme, až se zdraží pivo a chátra začne mrčet, že za komunistů se měli líp ()

Mocca

Velice citově založený film,ale také co bychom mohli čekat od Korejců.Někdy je to opravdu velice přehnané v některých scenách přilíš s dlouhavé citové výjevy herců.Nejvíce se mi na filmu a Asiatech samotných libí jejich radost ze života každý den je pro ně jako jejich poslední.Např. jízda autobusem když starší bratr koupil svému mladšímu bratrovi zmrzlinu který jsi jí užíval jako by měla být poslední.Konečně film s Korejské války sever proti jihu ,až na citově přehnané výlevy se tomuto filmu nedá nic vytknout. ()

tulakfelix

Prý korejský Ryan, pche! V Ryanovi nejsou hrdinové nesmrtelní a Tom Hanks tam hraje velitele, který je dobrý díky své chytré hlavě. A nikoliv díky rambovským svalům a krvelačnosti (a praktické nesmrtelnosti) jako Jin-Tae. ()

mirushbiatch

Plne suhlasim s komentarom od Civala,film som po dlhsej dobe zhliadol po druhykrat,stale rovnake emocie,skvele akcne sceny,koniec dojimavy.Iritoval ma troska pre mna az nerealny vztah bratov,strkanie nanuku do ust,drzanie sa za ruky,c mon son.Ale film nechcem dehonestovat nepodstatnym,je velky. ()

HarryB

Another good movie after "Joint Security Area" which depicts the fallback of Korean war. But this movie was raw and realistic in its approach, sometimes very hard to watch. ()

dave91

Korejská válka v celé své nahotě.Nic víc,nic míň.Bohužel,tak jak to u těchto filmů bývá,dává nám jednostranný pohled na dvě znepřátelené armády.Hodnotnější by byl nestranný pohled na celý tento konflikt. ()

Snakefinger

Tohle je fantastický válečný i katastrofální film, jaký umí natočit jenom kluci šikmoocí. Je v tom naprosto vše. Jedna věc chybí. Debilní americký patos falešného hrdinství, který nás provází v bezpočtu amerických válečných filmů. Jako pokaždé korejci nezklamali a dodali světu fantastický flick, kde se ani přes dlouhou stopáž ani minutu nenudíte. ()

franti11

O filmu jsem se dověděl náhodou. Po přečtení zdejších komentářů jsem ho okamžitě sehnal a celý natěšený zkouknul. No, ani náhodou to nebyla taková BOMBA jak jsem čekal. Jako slušně natočený, příběh, no celkem jakoby originální. Válečný scény typicky asijsky afektovaný, všechno s řevem a ve velké rychlosti. Průměr a nic víc. ()

Pythonator

M.A.S.H. rochu jinak. Kdo vydrží neudnější rozjezd, dočká se nečekaně skvělého válečného dramatu. Počínaje srdcervoucím odvedením dvou bratrů do války začíná velice silný příběh, který realisticky zobrazuje válečný hnus ve všech barvách. Nabízí se srovnání se Zachraňte vojína Ryana, protože se Korejcům podařilo natočit to peklo podobně děsivě. Spielbergova ruka tomu sice chybí, ale i tak je to jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Tady se Korejci opravdu vytáhli. Vadily mi jen nepřehledné mázlé akční záběry. Tam kde vypadala roztřepaná kamera z ruky v Zachraňte vojína Ryana nerušivě a cíleně, tady to spíš létalo odnikud nikam a bylo vidět místy hovno a místy nic. To je ale dneska problém většiny akčních USA hnusa filmů, takže se to dá odpustit. ()

90125

Velka produkcia. Velkolepo špektakularne, high frame rate natocené vojnove akcne sceny. To je asi tak vsetko co stoji za rec. Inak riadne naivnym sposobom rozpravany jednorozmerny pribeh, ktory je tenucky ako list kopiraku. Prepálené emocie, nerealisticke hrdinstvá (prirovnanie k Saving private Ryan je uplne mimo), sentimentalne presladena hudba, prihluple dialogy, preafektovane herectvo (aj ked je mi jasne, ze oni ti korejci su proste takí). Zaverecna hrdinska bojova scena, s velkym, vaznym rozhovorom medzi gulkami, mi evokovala statocny boj Pavka Korcagina v Kak zakaljalas stal (1942). Film ma svoje nesporne kvality, ale jeho pribeh ma minul. A pribeh je to, co mna na filme zaujima v prvom rade. 45 % ()

Motherlovebone

Uplná hrůza to není, ale tyhle azijský hercí mě nikdá moc neoslovili. A tady to není jiný. Moc se mi líbilo, jak starši hlavní hrdina při útoku na kulometný hnízdo používá ruční granát místo palcátu. Do toho debilní zápletka s medailí mezi bratrama. Taková barevná agitka... ()

Fany000

Velmi povedené korejské válečné drama, které si ze svého žánru bere jen to nejlepší. Film sází na realističnost a to mu jde bez pochyby skvěle, tempo neztrácí ani na vteřinu a od začátku do konce směřuje ke strhujícímu konci, který trochu zabrnká na citovou notu. Vybízí se porovnání se Zachraňte vojína Ryana, pro mě vychází příběh dvou korejských bratrů jako vítěz tohoto minisouboje hned v mnoha ohledech. Je uvěřitelnější, ucelenější a neopírá se o jednu epickou scénu, ale těží ze skvělého příběhu jako celku. Jediné co mi na filmu vadí je dabing, český ani anglický nedopadl úplně nejlépe, korejský originál zajistí nejlepší zážitek z filmu. ()

KraLuban

Slušný válečný film (čti brutální korejský masakr) s několika nedostatky - je to zbytečně dlouhé, tvůrci příliš tlačí na pilu s dojemnými scénami a také nevědí, kam film vlastně směřovat (civilní část je o dost uvěřitelnější, než ta válečná) a přeběhnutí staršího z bratrů je hodně za vlasy přitažené, stejně jako jeho bojové šílenství, kdy nepoznává svého mladšího bratra. Také srovnání s Ryanem pokulhává - Ryan je taky brutus, ale každá scéna tak nějak zapadá na své místo a posouvá děj, to se tady neděje a některé bojové scény jsou fakt samoúčelně brutální a příliš dlouhé. A přesto všechno, zajímavý film ze zajímavé doby a dobře fungující válečná řežba. ()

kodwin

Nebýt konce, tak by mě to nenadchlo a bylo by to sotva za tři. Závěr hodně vylepšil, ale ta čtvrtá hvězda je hodně o prsa. Hlavní problém filmu je, že ve dvou třetinách nepřináší nic originálního. ()

VashCZ

Dobrá dobrá. Máme dva bratry. Jeden je pragmatik, druhý pacifista. Alespoň tak je k tomu vedla situace a výchova. Nešťastnou náhodou se oba octnou jako dobrovolníci v armádě při korejském konfliktu. A ukazuje se, co opravdu jsou nebo nejsou. Je to válečné drama dvou bratrů a jejich rodině ve válce, ne o moc více. Bohužel hned v rozehřívací bitvě už hází hrdina granát jako tenisák do dálky a stojící skupinky střelců se vystavují na odiv, zatímco protivníci již dávno leží v zákpech. Před další větší bitvou si všichni až posvátně nasazují bajonety, aby je pak mohly celkem dvakrát použít. V 85% se na blízko bitkují pažbami, v 10% jednoduše přijde někdo jiný a zabije jednoho ze zápasící dvojice, no a v zbývajících 5% se bitkující zapíchnout bajonety. Tahle prapodivnost je tam daná asi kvůli přípravě na finální bitku, kde je tento fakt použit v příběhu, ale zároveň to bude o rozpočtu na film a neschopnosti rejži. Nádherné prostředí a kulisy, dobré herecké výkony, pocit z bitek je bohužel mizerný. Dávám nerozhodných 70% ()

Kritickej

Bojové scény jsou skutečně monumentální a na špičkové úrovni, ale všechno ostatní působí dost nepovedeně. Obzvlášť poslední třetina s bratry na opačných stranách bojiště už je opravdu pekelně přitažená za vlasy a z každého dialogu bolí uši. Do toho absolutně přepálené emoce, takže ve výsledku pro mne spíše rozpačitá záležitost na jedno podívání. ()