Philoun1

Važně nechápu že se francouzům může libít takovej rychlej styl kde se všichni snaží vypadat drsně. Ale zase musím uznat že film byl dobře provedený se skvělými akčními scénami. ()

Borat

Na evropské poměry dost dobře udělaný akční film. Okrsek 13 si ani tak nehrál na americké trháky a šel vlastní francouzskou cestou. Hlavní dominantou jsou honičky. Tzv Parkour v podání Belleho a Rafaelliho je opravdu úchvatný. Co nazbyt, některé scény (ne bojové) jsou tak trochu amtérské a ztrácejí náboj. Filmaři zasadili děj do lehké budoucnosti, což si myslím, že filmu ani neprospělo ani ho nezkazilo, spíš mu dalo začáteční půdu pro tvoření. O akční kousek jde opravdu výborný, ale chtělo by to taky trochu hrát.|70%| ()

BuryGol

Sakra, tohle byla vážně sranda! Zkombinovat akčňák a kriminálku s parkourem se tvůrcům vážně vyplatilo. Celej film má šťávu od začátku až do konce a do plnýho hodnocení nechybělo moc. David Belle porušuje fyzikální zákony a přesto profíci přes efekty museli zůstat sedět doma na zadku. PS:Jednou taková situace ve Francii vznikne. ()

manonfire

Zatímco ve dvojce se oslavná ideologie multikulturního nepřizpůsobivého šmejdu a jeho práva na vlastní ghetto nedala zkousnout, tak jednička prostě jen pojednávala o takovém trochu futurističtějším ghettu plném multikulturních rošťáků. První díl má, oproti pokračování, také nápaditější akci a působí jako sice blbá, ale svou intenzitou a pestrostí svěží výzva americké nudě. Hlavně úvodní Parkourový únik fanouška nadchne. Za odvahu chopit se(a úspěšně) čistě hollywoodského řemesla...si film zaslouží tři hvězdy. 60% ()

Hollohlaway

Fajnová Bessonova akční jednohubka, ozvláštněná akcí a originálním pohybem hlavních postav. Scénář je standartně cca na jednu A4, a stačí to. ()

Luksa

Okrsek 13 je povedená non-stop akční jízda od začátku až do konce plná hlášek (určitě doporučuji francouzský originál, žádný dabing) a s minimálním dějem, a pokud nečekáte nic víc, budete se skvěle bavit. Já se bavil a to jsem od filmu čekal jenom to nejhorší, vzhledem k faktu, že to produkoval Luc Besson... ()

Smileface

Jsem trochu rozhořčený z toho hodnocení co tu dáváte. Je sice supr že se dva ranaři po celou dobu filmu zdatně mlátí ale myslím že tvůrci zapomněli na to, co je u filmu nejdůležitější a sice příběh. Scénář je natolik chabý až dementní že spíš odpovídá žákovi třetí třídy pomocné školy a ne Lucu Bessonovi. Těm, co obdivují čistou akci doporučím koukat na box, kvuli tomu není potřeba točit film a vy pane Bessone mě svými béčky typu Kurýr či Okrsek 13 začínáte pěkně štvát. Kam zmizely doby Magické Hlubiny a Leona. Chybí mi. ()

sedm.1

Parádní nonstop nepřetržitý akční nářez?Ale jděte!O velkém množství soubojů diskutovat nechci,ale veškeré tyto akční sekanice(jinak opravdu parádně a efektně natočené) jsou vyplňeny hloupým,prvoplánovitým dějem,tupými scénkami a dialogy,takže prakticky,když se přítomní nemlátí,tak nudí a ztrapňují se.Film vynáší nahoru opravdu pouze akce! ()

BMAJTZ

Zajimave natoceny akcni film u ktereho se opravdu nenudite od zacatku az do konce. Akcni sceny jsou vyborne dotazene a pestni souboje jake jsem uz dlouho nevidel. Pro fandy zanru jasna nutnost. 80% ()

G.W.Bush

Používání mozku jsem již před léty omezil na minimum nezbytné pro přežití a proto jsem si tento cirkusácký snímek příjemně užil. ()

bloodvomit

Ohoooo, tak to hle si nechám líbit. Skvěle napumpovaná akce, film frčí od začátku do konce, nenudíte se, je to přehnaný ,ale skvělý, to toho jděte! ()

Lencha

Takovej v podstatě normální akčňák, ale ty skoky Davida Belleho...výborný. Výborný bitkový scény...jj, tohle je dobrý dílko :-) ()

Yeosol

Kdo má rád luxusní kaskadérský kousky, krásný bitky a parkour, není co řešit. Jen ta hudba je taková podivná. I tak ale snímek stojí rozhodně za skouknutí. ()

slovan1

Svižná parkourová jízda, plná přestřelek a honiček. Od tehle své prvotiny se Morel jen zlepšuje. Příjemná stopáž a kvalitní zábava. ()

OughJay

Dá se říct, že všechny 3 hvězdičky, který tomuhle filmu dávám, jsou za akci. Za celou hodinu a půl se tady nenajde snad jediný hluchý místo a to je sakra velký plus. Když k tomu pak připočtu ještě ten street parkour, kterej je tady fakt ve velkym, tak už je to poměrně slušnej nářez. Jenže i když mě Morel, možná takticky, nechal vydechnout až na úplnym konci, neušla mi ta docela slabá dějová linka, kdy se čtyři politici domluvěj, že nechaj vyhodit do vzduchu problémovou čtvrť. To je fakt dost ujetý. Pak je tam dost dalších kravin, jako například cca miliony vystřelenejch kulek, který netrefěj cíl. Pro nenáročný pokoukání je to ale oukej a čas to zabije naprosto fantastickym způsobem... ()

Maynard.

Tak tohle je můj 1. koment v novým kabátě CSFD. Jako, budu si muset zvyknout. První dojmy z novejch stránek poněkud rozpačitý, tak se to snad časem srovná :o). Film je to hodně údernej. Taková malá reklama na parkur, ale né ten s koňma, nýbrž ten s lidmama jak jako vopičáci skáčou z baráku na barák, to jako klobouk dolů. Předpokládám, že se tihle borci nemuseli menit s kaskadérama a že to tam sázeli jako za mlada. Dějově je to taková tak klasika - on má rád ji, ona nemá ráda jeho :o), kecám :o). určo si dám časem i dvojku. ()

BlackTom

Výkon! Tak toto má blízko ku kultu. Bomba scény, cool hlášky, nadupané káry! Hlavne postavy Leita a K2 majú len krôčik k nesmrteľnosti. Akčné scény sú dokonalé, ústedná buddy dvojka fízel vs. grázel si skvelo kontruje a zápletka ma vytrháva z gauča. Niečo také som ešte nevidel! K tomu naozaj príjemný francúzsky rap, pornstar Dany Verissimo a záporák ako sa patrí. Niet čo dodať, Banlieue 13 forever :) ()

rozbris

Je pravda, že na DVD je to lepší, s titulkama by to bylo taky cool, ale francouzština mi zrovna nezní ve dilmu dobře, ale povedlo se a je to zížitek. Takhle se umět protáhnout okýnkem to bych taky chtěl zvládnout. ()