Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

Juto

V dobe, keď podobné žánrové filmy stále viac pripomínajú videohry, hudobné videá alebo lesklé reklamy, sa zdá, že tupá a svižná jednoduchosť príbehu režiséra Helmera Jean-Francoisa Richeta je celkom nová. 6/10 ()

emo

Originál som nevidel, takže namám s čím porovnávať. Každopádne sa jedná o slušné "B-čko" s "A-čkovým" obsadením. Keby sa jednalo o TV produkciu, dám bez váhania ****. ()

Icefist

A mně se to líbilo. Původní film jsem neviděl a jsem tak oproštěn porovnávání a hodnotím čistě tenhle kus. Je to sice béčkovej akčňák, ale obsazení je supr- záporák s uvozovkama Fishburne je špičkovej, záporák bez uvozovek Byrne jakbysmet, Maria Bello je okouzlující a u mě tak už pro Ethana zbývá jen místo ve stínu předešlých. Atmosféra se mi taky líbila a nechybí množství zvratů. Jsou zde i občasné nelogičnosti a vyloženě mě vytočil tradiční závěr, kdy se dva vykecaj a v tu chvíli dorazí armáda policajtů, hasičů a kdoví koho eště. Ale i přesto u mě 70 %. Oblíbená část- holky ujíždějící v autě pro pomoc ()

otík

Vskutku výtečný akční thriller, ve kterém hlavní roli přeci jen hrají herci, přičemž akce je výtečná. Trochu to připomíná Vyjednavače, též skvěle napsaného i zahraného snímku. Tvůrcům se podařilo vytvořit napínavou atmosféru, podpořily ji výbornou a chytrou akcí a především našli vynikajícím způsobem napsaný scénář, až se mi nechce věřit, že jeho autorem je John Carpenter. Dějově film připomíná francouzské Vosí hnízdo, je ovšem daleko kvalitnější. Na zapadlé a provoz končící stanici náhodou skončí žádaný vězeň, který má nepřátele přímo u policie. Jeden zvláštní útvar s ním jede v nekalých věcech a rozhodl se, že se jej zbaví. Jenže stanici velí bývalý člen speciální jednotky a ten rozhodně nenechá jen tak zabíjet vězně a nevinný zbytek své posádky. Malá válka začíná, čas je pouze do svítání. Kromě výborných Hawka, Fishburna a Byrneho potěší po delší době vidět na plátně lovce Ramba Briana Dennehya. ()

okkac

Ve srovnání s originálem, který jsem viděl, se tento film může stěží rovnat, ale asi nejlepší z remaků Carpenterových filmů, což je možná tím, že film ani tak nekopíruje originál, jako spíš Die Hard 1 a 2. ()

3n3my

Dobrý akčný thriller na jedno pozretie. Scenár tentokrát zachraňuje kamera, ktorá vytvorila nonstopke slušnú atmosféru. ()

Radiq

Ethan není žádnej ethanol, je to normální Hók a tohle mu sedlo. Nápad toho filmu sice není originální, ale rymejk, ale lepší než orifinál. Nejvíc se mi tam líbil flash granát, taky bych chtěl takovej doma. A celkově přehlídka zbraní a výstroje byla povedená, jak Receptář nejen na neděli. Dobrý bylo, že se tam ti záporáci a vlastně aji klaďasi s ničim nesrali a nemoralizovali nad hodnotou livota (lidského života). Reálnost a kvalita akce se Richteovi zúročí později ve Veřejném nepříteli č. 1 Mesrinovi... ()

hans500

Ve srovnání s originálem o dost slabší, ale jinak překvapivě docela obstojný remake. Výborní jsou herci (Ethan Hawke, Laurence Fishburne) a kamera, dobré akční scény. Režisér Jean-François Richet bohužel nedokázal vytvořit ani zpoloviny tak dobrou atmosféru jako Carpenter. Jeden z lepších remakeů, zaslouží si 3,5*. ()

Doudis19

Odpočinkový "B" akčňák. Průměrná směšice slušné akce a rádoby hustejch žvástů vycházejících z úst davu průměrných až hvězdných hereckých osobností. Nic víc, nic míň. Ps. Protřelejší divák se musí pozastavit nad faktem, že každá druhá kulka zasáhne oblast hlavy, především čelo. Místy se díky tomu film, dokonce jeví jako parodie na ostatní střílečky. ()

asirtes

Kult. Krásnou etnoslovenčinou nejak takto: Estetika zamlčaného génia, syntéza snúbenia kratochvíle a večnosti našponovaná v prdeli. Fishbourne osere každého. Král prdele. ()

PierrevanH

Ze začátku to vypadalo na pěkný průser, modelka-psycholožka, krásná sekretářka v zapadákově, zhrzelý policista - ti všichni měli odrazit "přepadení". Tzv. typický "happy end" se naštěstí nekonal, ne že by to skončilo špatně, ale aspoň ne tak sladce, jak jsem v půlce filmu čekal. Gratulace režisérovi, že sehnal tolik známých herců. ()

JohnSmith

Lawrence Fishburn si sympatie získá velice rychle, ikdyž hraje gaunera.O hereckých výkonech sice se moc mluvit nedá a scénář je šit horkou jehlou a některé hlášky jsou opravdu trochu mimo,např: udělám všechno,abych vás zachránil. zachránil jsem Vás proto,že je to moje práce a mám za vás odpovědnost. ()

VanTom

V rámci žánru adekvátní, nebo spíš jeden z těch povedenějších scénářů postupem času lehce zvadává (od elektrizujícího "ticha před bouří" do nezáživného finále), jinak se s dostatečně načrtnutými postavami nemaže – přičemž ústřední dvojice dostává nadstandardní péči a chová se většinou logicky dle situace, na rozdíl od momentálních zkratů ostatních. Akce nepřináší nic extra světoborného, ale skoro neustává a rozhodně neurazí (snad kromě tradičně levých policejních odstřelovačů – vlastně tedy ostřelovačů). 3+ ()

liuk

Skvělý "diehard" akční thriller bez zbytečných otravných speciálních efektů o obléhání jedné malé policejní stanice se skvělým obsazením. Herci všem postavám padnou jak ulití. Klišé neřeším, hlavně že je u thrilleru zábava a jsem napnutý, jak se to vyvine dál. Film se odehravá během jedné velmi chumelující silvestrovské noci, přesně takové, které miluji v 3d střílečkách, a i v této kvalitní rychlokvašce se mi atmosféra velmi zamlouvala. Sice je konec až příliš natahovaný a ztrácí tempo, ale i tak film o moje čisté 4* nepřipraví, Fishburne s molotovama rulez. ()

Spock

Jedna sněhová bouře a téměř opuštěná stanice se stávají dějištěm boje o přežití skupinky různorodých individuí, od policistů ve stanici až p jejich vězně. Proti nim ovšem nestojí zločinci nýbrž zkorumpovaní policisté. Bohužel provedení není opravdu nic moc a to nejhorší přijde na konci filmu, nečekané rozuzlení o němž nebudu mluvit, abych vás případně nepřipravil o to potěšení a nebo spíše pohoršení? Uvidíte sami. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007