Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

Darkslayer

Už od scény prvého vniknutia do okrsku som nevidel zmysel cakéhokoľvek pokračovania filmu. Ak by sa chceli dostat dovnutra(alelebo ich zabit) tak by to urobili na 1. krat a neparali by sa s tým v celej dlžke filmu. Ale to by trvalo asi tak 10 minut a to by im vo filme velmi nepomohlo. Tak neurobili nic ine len predlzovali film zbytocnými kecami a nezmyselnými prestrelkami. ()

wakeup

Po dvou letech, po druhem shlednuti, pridavam jednu hvezdu a komentar. Ano, tento film je opravdu Die Hard bez Willise, ale i tak to funguje. Atmosfera mi sedla, zasnezene sceny vypadaji jako ze hry Max Payne. Ponure a comixove. Akce a hlasky slusne, coz je to, co u filmu tohoto typu ocenuji a hodnotim. Pokud mate radi popkorn, budete se vice nez slusne bavit. ()

Kolssteyn

Fishburnovi tento typ rolí sedne, ale i přes Hawkeho prasečí xicht by to bylo dobrý, nebýt toho trochu jednoduchého děje. ()

mala_kea

Béčko v dobrém slova smyslu. Původně jsem myslel, že to dopadne jinak, nakonec se z toho nesmyslu režisér celkem dobře vysekal. Ale nebýt Ethena a Laurence, film by šel do odpadu a to jednoznačně. Radil bych, aby se o toto už příště radši nikdo nepokoušel ()

sadlokan

Největší ňamka je říct padouchům že je fakt dobrý střílet fízly.Ale tak vlastně asi nejen padouchům,že..Velmi povedenej casting! ()

Wolvie

Nakonec docela solidní zábava,která sice samozřejmě nemá na Carpenterův kultovní originál,ale dostal se k ní slušný režisér,který ji zvládl realizovat tím nejméně škodlivým způsobem,a překvapivě velmi kvalitní herci včele s Hawkem, Byrnem či Leguizamem,takže zvládá bavit i ve chvílích,kdy scénář nejvíc hapruje.Na zaplácnutí sobotního odpoledne ideální béčko,ale stejně... radši investujte čas do originálu. ()

helloween93

Zábavná akce, která sice jede podle zajetých žánrových schémat, ale rozhodně nenudí. Zvrat jsem čekal a postupu jsem odhadl taky dobře. Jen ten závěr působí až moc pohádkově..Nicméně 3 hvězdy si to zaslouží. ()

MickeyStuma

Remake kultovního snímku Johna Carpentera. Svým novým zpracováním se však jedná o zcela jiný příběh. Námět zůstal stejný, ale vše je jinak naprosto překopané. Původně se děj odehrával v létě a měl westernový nádech, teď se vše odehrává na silvestra za silného sněžení a je to drsný akční film. Zápletka je zcela jiná, než byla původně. A tak mě napadá otázka, jestli se dá o tomto počinu vůbec hovořit jako o remaku. Atmosféra snímku je však vcelku dobrá, plná napětí a nečekaných zvratů. Nejedná se vůbec o špatný film. Má co nabídnout a potěší nejednoho příznivce akčního filmu. ()

Jakub225

Všimnite si jednu chybu: je v scéne, keď jeden z policajtov prenasleduje dvoch zloduchov v bielych maskách. Keď sa skryje za autobus, je postrelený,a keď padá na zem, vidno, ako mu pištoľ vypadne z ruky. Ale keď ho ukážu ležať na zemi, pištoľ drží v ruke a až potom mu vypadne... Dúfam, že som to vysvetlil jasne, pretože neviem dobre vysvetľovať... ()

Torgal

Pekne drsný film s béčkovým, ale zaujímavým príbehom a skvelým hereckým obsadením. Škoda že akcie nebolo viac a nebola nápaditejšia. Tento film neprináša žiadne nezabudnuteľné momenty, ale na jeden večer ponúka solídnu porciu zábavy. 6+/10 ()

darkreider

Je to mnou, alebo má Fishburne vždy pohľad absolútneho démonického Alfa-samca? Konexie priniesli tomuto filmu výborný casting. Tiež ma často tešila výborná práca s kamerou. Škoda len, že z toho nevydupali viac. Nemám rád slepých snajprov a uniformované komando, ktorého člen zamieri a potom si počká, kým ho niekto príde odrovnať, ako veľký záchranca bezbranných. Ethan Hawke okukal nejaké tie fučury od pán McClane-a a teda keď nie je čoby, nájdeme zmrznutý stalagmit. Oni tie 4 hviezdy nebudú úplne zaslúžené, ale môžem dať 3, keď na mňa zazerá Maria Bello v kozačkách a Drea de Matteo v minisukni? ()

Lucas87

Ze začátku jsem to chtěl hodnotit jako průměr, místy zase full stars, nakonec volím něco mezitím. Film mě docela zaujal, a tento strávený čas u tohoto akčního filmu mi příjemně unikl. Herecké obsazení bylo velice příjemné. Takových 75 % :) ()

Kingjiri

Po letech viděno znova a i když už jsem znal hlavní pointu, stejně mě dokázal 13. okrsek opět pobavit. Příběh mi v rámci žánru nepřišel výrazně přihlouplej a nelogickej, jak tu spoustu lidí píše, navíc nebyl uplně klišoidní. Kromě toho se stejně v akčních filmech žádný scénáristický majstrštyky nedaj čekat. Film je slušně rozjetej už od začátku a obsahuje dostatečnou porci slušně natočený akce. Hlavní devizou snímku je ale sympatický herecký obsazení - Hawke a Fishburne zvládli role s přehledem, Bella a Matteo jim dělaly velice koukatelný "křoví". Lehčí žánrovej nadprůměr, kterej si klidně za pár let pustim po třetí. ()

tranquill

"A proč bysme ti měli pomáhat, ty fízle? .. Protože jinak je po vás!" Původní film je samozřejmě Carpenterova kultovní akční záležitost s fantastickým zvukovým doprovodem, ale tenhle hvězdami nabitý remake také není k zahození. "Kolik lidí chceš dneska ještě zabít? .. Kolik bude nutný!" ()

Zombo

Omyl způsobil, abych shlédl tento remake namísto Carpenterova originálu. Samotný film je vlastně takový malý omyl. Slibně vypadající začátek mě sice navnadil na krimi thriller, ale jakmile pseudosexy Drea rozjela své pochybné hraní na drsnou copku a zazněly první zmatené a trestuhodně nepřesné výstřely, nabyl jsem dojmu, že sleduju revival akčních béček dávných dob. A rampouch jako vystřižený z Die Hard 2 to rozhodně nezachránil. Následovala přehlídka klasických anomálií a nešvarů žánru, lekce neherectví (ahoj Dreo), perly scénáristy s někdy až iritujícími hustohustými dialogy, zápletka bez efektu, a pak to naštěstí skončilo. Váhavých 50%. Bez Fishe bych měl jasno. ()

messi@h

Originál neznám. Každopádě tohle je poctivě odvedené řemeslo. Přepadení mě rozhodně nenudilo, naopak byl jsem napjatý do poslední chvíle. Zvlášť, když se tvůrci s ničím nepárali a nechali zabít i 100% kandidáty na přežití (víc nemůžu bez spoilerů). A taky jsem si užil civilněji natočené přestřelky, ve kterých hrdinové nedělají přemety a nedobíjejí zásobníky artistickými úkony. Sníh a krev jsou opravdu fotogenický pár. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007