Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

MI-380

Sedm statečných má opět co dělat. O tuhle práci ale nikdo nestál, včetně útočníků. Kvalitní herecké výkony, po celou první hodinu dobrý spád, pak přijde 20 minut podivného přešlapování na místě, ale poslední čtvrthodinka se slušnými pointami chytá druhý dech, přestože mnozí při tom vydechnou naposledy. 70%. ()

jenik71

Policie proti policii - zajímavý nápad, ale tak nějak nedotažený. Občas jsou zde i nějaké nelogické postupy, ale jako oddechový akční thriller to celkem ujde. Poměrně kvalitní obsazení mi ale dávalo naději na ještě lepší zážitek ... ()

pfa

Dymanický, překvapivě dobrý akční film, který má spád, atmosféru, dramatickou šťávu a místy je poměrně hustý (doktorka). Co víc si u tak slušně pohlcujícího filmu přát. Jistě, mohlo to být lepší, několika chybek si člověk všimne již napoprvé, nicméně po dlouhé době akční kousek, který ve mě evokuje pět hvězd. Takže čtyři jsou akorát... [8/1O] (Assault on Precinct 13, USA+FRA, akční thriller-drama) ()

Jello Biafra

Ethan Hawke v klišovitej úlohe policajta, ktorý si zničil kariéru jednou nepodarenou raziou a teraz chlastá ako dúha. Jedného silvestrovského večera na zapadnutej policajnej stanici kam privezú skupinku väzňov sa ocitá v úlohe lovnej zveri a musí sa ubrániť útoku skorumpovaných policajtov, ktorí chcú odstrániť nepohodlného svedka (Laurence Fishburne). Samotný film je štandartná záležitosť kde sem tam pomrkuje nejaké to klišé a osvedčené postupy. Zároveň je však vizuálne natoľko dobre zvládnutý že stojí za videnie. ()

Smileface

Co vše se dalo očekávat? Kvalitní remake, alespoň průměrné herecké výkony, zajiímavé akční scény a trochu toho napětí. Bohužel ani jedno z vyjmenovaných v Assault on Precinct 13 není. A co tedy zbyto? Béčkový pseudoremake snažící se tvářit inteligentně přičemž ztácí i ty základní prvky logiky. ()

sedm.1

Filmaři si pronajali jednu opuštěnou budovu,kam naverbovali vesměs charismatické herce,vzali sebou obrovskou zásobu nábojů,výbušnin a kaskadérů,a ten malý,nevinný,ze začátku pohledný baráček,komplet postupně vším tím svým vybavením zdemolovali.A celou tu demolici navlékly do odsípající,akčně zábavné podívané.Příjemné překvapení!!! ()

Dromed

Celkově vzato velmi nudný počin, který ničím nevyčuhuje z akčního průměru. K tomu slabý scénář a nepřesvědčivé herecké výkony (snad vyjma Morpheuse a Joyeho sestry) posouvají tento snímek hluboko pod průměr. ()

coscarelli

Chutna jednohubka. Akcia nonstop, takze nenudi. Cakane i necakane prekvapenia, skveli herci, vela napatia a slusne finale. Bavil som sa :) Stastny Novy Rok!!!!🍸 ()

jondoe

no mne sa to celkom pacilo.hawkemu sa uloha dobre policajta hodila uz v taining day a aj ostatny odvieli celkom slusnu pracu.rezia v pohode a ani scenar nie je az taky zly ako tu podaktory pisu. ()

Han22

Exceletní akční film a pro všechny fandy naprostá povinnost. Nápad propojit akční film se survival hororem (skupina lidí se brání útokům čehokoliv zvenčí) je naprosto vynikající. Ono u akčního filmu totiž nejde jen o to, ukázat co nejlepší akci, ale natočit něco, co připomíná skutečně boj o přežití, když hrdinům držíte palce a doufáte, že se dostanou z bezvýchodné situace. Proto je Smrtonosná past klasika, proto mám rád její kopie jako Cliffhanger apod.. Tady jsou skvělé postavy, kterým budete fandit, jsou zahrané výbornými herci (Hawke, Fishburne, Leguizamo, Dennehy atd..) proti kterým stojí speciálně vycvičená jednotka s nejmodernější výbavou. Přestřelky a likvidace záporáků jsou perfektní, nechybí tu pěkný gore a je tu i celá řádka mrtvol. Prostě paráda, milovníci akčních filmů sehnat! a nenechat se odradit průměrným hodnocením tady. ()

iXtr3m3

Dobrý trilerík a vôbec nevadí, že sa jedná o remake. Utiahli to tri mená a to Ethan, Laurence a Gabriel. Pekná variácia na Die Hard v modernejšom a hlavne reálnejšom spracovaní. ()

cab

Film o zkorumpovanych policajtech,kapitanovi se ztracenou duverou ve svoje schopnosti a vypocitavem zapornakovi, ktery se vetsinu casu zdrzuje na pude policejni stanice a jejim blizkem okoli v dobe noveho roku a silne vanice nabizi dobre vykony dvou hlavnich predstavitelu - Hawke a Fishburne. Mimo tyo vykony navic dobrou atmosferu a akci se vsim vsudy. Bohuzel se casto trapne mluvi, coz dost nudi. Shrnuto a podtrzeno - prumer. 65% ()

Paity

Remake docela slavného filmu, který mě osobně příliš nenadchnul. Nejiné je to i u této věci. Nevím na kolik je pro ostatní důvěryhodný příběh o "ostřelované policejní stanici", ale pro mě osobně ne. Zvlášť dnes v době mobilů, kdy přivolat pomoc není problém, nehledě na dalších deset způsobů včetně kouřových signálů. Proto to u mě nefungoval a fungovat nebude. ()

Radim

Slušná akční podívaná, které ale do dokonalosti pár věcí chybí. Jednak je zde až moc logických děr, které by si film této úrovně neměl dovolit. Jednak některá klišé jsou až moc do očí bijící. Navíc obsazení mi sice typově sedělo, ale hlavně Fishburne byl nepřesvědčivý. Na druhou stranu skvělá atmosféra a hudba, slušně vymyšleno s několika nečekanými zvraty. A navíc mě moc pobavila jedna scéna: Když byl Bishop ve slunečních brýlích a celý v černém zatčen při odchodu z kostale a mířilo na něj asi 180 policajtů, tak kamera tak krásně objela kolem, do toho tvrdší hudba; fakt jsem čekal, odkud vyskočí Neo. Ve finále dávám čtyři hvězdičky, ale tak tak - tři by byly málo. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007