Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

Bauer

Bohužel jsem neviděl Přepadení 13. okrsku z roku 1976, takže nemohu srovnávat s tímto remakem, což je docela škoda. Od tohoto filmu jsem čekal akční pecku, která bude neuvěřitelně zábavná. Ale je to přesně naopak! Velmi nudná záležitost. Stále jsem koukal na display u DVD přehrávače a čekal na konec, jenže se to tak strašně vleklo, že to snad ani nebylo možný. Snímek trvá bez titulků cca 98 minut, ale mne to přišlo jako 196 minut. Na druhou stranu je dobré, že jsem u toho neusnul. Scénář filmu samozřejmně není originální, ale to bych až tak neřešil. Spíše bych řešil, jak je předvídatelný. I hned po napadení je Vám jasné, kdo že to zaútočil na 13. okrsek a je Vám také jasné, jak vlastně celý film dopadne. Ovšem docela se mi líbilo atraktivní prostředí uprostřed sněhové vánice. Akční scény jsou celkem slušně natočeny, ale ne tak, aby jsem z nich měl pusu otevřenou dokořán. Velkým pozitivivem na tomto filmu jsou jednoznačně herci. Jeden lepší, než druhý. Výborný Ethan Hawke, stylový gangster Lauren Fisburne, rapper Ja Rule, John Leguizamo, krásná Maria Bello a na závěr nejlepší ze všech Gabriel Byrne, který byl neuvěřitelně cool. Ale i tak, to ani herci nevytáhnout než na slabší průměr! ()

duklak2

Jsem zklamán. I když popravdě. Mé očekávaní nebylo nikterak veliké. Je to chuchvalec akčních scén ze kterého se vám bude točit hlava. Herci nepodávají takové výkony jaké by měly podávat. Prvních 50 minut je nuda a až poté se film trochu rozjíždí, ale stejně mu to není nic platné. Je neděle a ztratil jsem z ní zbytečně 100 minut. ()

becki_tu

Nekompromisní béčko, které nás krmí především výbornou atmosférou (sníh, tma a pouliční osvětlení - to nemá chybu) a vydatnou akcí, které se navíc účastní i sympatický herecký ansámbl. To všechno slepuje dohromady vata plná klišé a vetších či menších nelogičností. I tak ale slušných 70%. ()

Morholt

Průměrný akční thriller s lehce nadprůměrným obsazením. Některé scénáristické přešlapy bily do očí, ale vždy to tak nějak dokázala vyrovnat Drea de Matteo, na kterou byl sakra hezkej pohled. JInak z nevýrazných hereckých výkonů vybočoval jen Laurence Fishburne. Nebylo to špatné, ale podruhé už si to asi nepustím. 60% ()

PROROK14

Typický akčný film, ktorý sa mi páčil. Hovorili mi že je to oničom, že sa to odohráva v jednej budove a podobne. Ale Ethan a Laurence to zachránili. Z priemerného filmu sa vykľul aspoň podľa mňa celkom slušný triler. 75% ()

Caszidy

Hrome, máme tu béčko jak hrom. Přepadení 13. okrsku je vysoce klišoidní volný remake původního stejnojmeného snímku Johna Carpentera z roku 1976(jenž jsem ovšem bohužel zatím neviděl) a strukturou příběhu hodně podobný francouzské "střílečce" Vosí hnízdo z roku 2002. To co drží snímek jakž, takž nad vodou je vcelku hvězdné obsazení a občas vydařená atmosféra. Na více než jedno oddychové zhlédnutí to ale není. Mimochodem, kde se najednou vedle té policejní stanice objevil hustý les? ()

slatkac

Retardovaný scénář vyvažuje přítomnost známých ksichtů, nohy Marii Bello a spousta akce. Na jedno zkouknutí akorát. ()

Tommassi3

"Jaspere, žaluzie !!" - "No, fájn !! Tak teď už jsme v naprostým bezpečí !!" ;) Přepadení 13. okrsku přes všechny výtky platí za přinejmenším zajímavý a navýsost skvostně obsazený remake, který však nelze nazvat jinak než jako zklamání, jehož fatální bolítstkou je naprosto typicky schizofrenní scénář Jamese DeMonaca, který se sice velmi šikovně a smysluplně dává svou vlastní cestou, když se lehce odklání od Carpenterova původního snímku, nicméně jednoduše řečeno snad až naprosto cíleně sere na veškerou logiku věci, byť mi tahle definice moc nejde z huby..;) Neobtěžuje se často ani s motivacemi postav, a tak se nakonec musel velmi schopný režisér Jean-Francois Richet hodně snažit, aby jeho film nebyl vedle Carpenterovy hutné atmosférické pecky vyloženě pro smích.. ()

Lacike

Taka nizkorozpoctova variacia Die Hard. Tentokrat je v obkluceni mala policajna stanica. No a kedze sa to odohrava pocas zimy v zasnezenom prostredi, tak sa dockame aj cenculu do oka zloducha uplne jak z Die Hard. Vzhladom na nizky rozpocet to vyzera velmi solidne a aj akcie je dostatok. Tvoria ju hlavne kvalitne prevedene a prehladne natocene prestrelky. Rating je R-kovy, takze ani o krv nie je nudza. Proste oldschoolova lahoda. Herecke obsadenie dopadlo tiez velmi dobre. Je tu viacero znamych xichtov. Len skoda, ze poriadne zaziarit dokazu len traja. Hlavny hrdina Ethan Hawke, komicka figurka John Leguizamo a zaporak nezaporak Laurence Fishburne u ktoreho nikdy neviete na ktoru stranu sa prikloni. Najviac ma mrzelo, ze Kim Coates to znova schytal prilis skoro a zase nedostal prilezitost nieco predviest. Zvysok, vratane zaporakov, je len do poctu. Cely cas som rozmyslal medzi 3 a 4 hviezdickami, ale nakoniec davam stvrtu hviezdicku za necakane nekompromisne zlikvidovanie niektorych kladnych postav. Carpenterovu verziu si uz poriadne nepamätam, ale viem, ze ma bavila menej ako tento remake. 7/10. ()

fishki

S Carpenterovou klasikou film nemá okrem názvu a pár (skutočne len pár) drobností nič spoločné. A to je, si myslím, veľmi dobre. Film nebol tak temný ako originál, naopak, klasický priemerný akčný film. Síce s hromadou kvázi-vtipných hlášok, klišoidných scén či scén, ktoré sme videl v tom či onom filme, ale zato obsahoval časti plné napätia, nebol AŽ tak jasný na záver a človek, ktorý od snímky nič nečaká sa môže solídne pobaviť. ()

JohnCZ

Naprosto přímočarý, ale zato správně Rkový a dobře obsazený akčňák, který překvapí slušnou vizuální stránkou (sníh, samotná akce), ale místy trochu nudí a to i navzdory dobrému tempu. Asi i z části proto, že zvraty se dají velice lehko předvídat a kdo koho podrazí jsem věděl od první scény s onou osobou. ()

Revanx

Prepadnutie Okrsku 13 je štandardný film, ktorých je na tucty. Zaslúžil by si možno trocha lepší scenár, či kameru, ale v celkovom hodnotení neurazí, skôr zabaví. A aj to sa cení. ()

Tryskomyš

Až na začátek dost dobrý film. Opět zde hraje Brian Dennehy. Velký herec malých rolí. Natočil nespočet filmů, ale snad nikdy nehrál hlavní roli. Hraje tu spousta známých herců. ()

spaceboyCZ

Nic vic nez prumerny akcnak s jasne danym koncem a i pomerne jednoduse predvidatelnym zvratem. Asi jsem nemel cekat od tohoto filmu tak moc, jenze jmena jako Hawke a Fishburne z tohodle neudelaly nic vyjimecneho :(, i kdyz za svuj vykon se zrovna tihle dva stydet opravdu nemusi... ()

Korbitch

Dávám 3 a to ne, že by se mi to nějak extra líbilo. Místy nuda, ale jedna scéna ten film prostě od 2 hvězd zachránila. SPOJLER: A to nekompromisní poprava Marii Bello. No řekněte, řekl byste to někdo na začátku filmu? ()

Ellmariachi

Výborný námět. Celé to okolo, lokace, lidi různého ražení v obklíčení s možností zachránit si zadek jen spoluprací. Jenže... Hned od začátku vlastně nevím jak moc to vážně brát. Když jsem tedy pochopil, že humor stranou bylo to skoro v půlce. Chování postav bylo místy fakt pitomoučký. To, že snímek neměl super rozpočet se dalo krásně zamaskovat klaustrofobickou atmosférou postav uvězněných na stanici. Místo toho se furt chodilo tak nějak ven dovnitř. Navíc profíci, kteří se dostávali dovnitř byli prakticky k smíchu. Shodou okolností jsem na podobný motiv viděl díl Punnishera. A jeden seriálový díl, celé tohle dílko jak atmosférou, tak vším okolo převálcoval. 60 procent. ()

Ridick

celkom dobra oddychovka. bohuzial lahko predvidatelny dej a scenar kazia celkom dobre spracovanie. film, ktory je nemastny-neslany ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007