Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

ZkuKol

Příjemný teenage film, jenž neobjevuje Ameriku, ale spolehlivě pobaví. Postavy ani příběh se nevyhnou zaběhnutým kolejím a klasické rychlé přerody též nechybí. Ústřední trojce herců je ale skvěle obsazená i zahraná (Kat je pusinka:-), Hope je trošku otravnější, ale neruší. Jon Poll bude spíš "hereckým" režisérem, protože příběhem ani moralitkami si hlavu neláme a sází jednu za druhou, ale když přijde scéná: opilý otec s pistolí vs. bezradný student, je na co se dívat! Takže skvěle zahraný, hůře napsaný, ale pořád příjemně svěží příběh o mladých pro mladé v mezích politické korektnosti... 70% ()

chmíří

Zajímavý příběh bohůžel režisérsky nezvladnutý, ve filmu je spousta zajímavých momentů, které skvěle vtáhnou do filmu, ale přebíjí je neustálý mišmaš s momenty které jsou vyloženě trapné a herci, kteří sve role nezvládají.Downey Jr. hraje svůj standart a scénář ho nechá vynikat a zahrát si, na druhou stranu Anton Yelchin, který většinu času taky není úplně špatný párkrát svým výkonem moc nepřesvědčí (i když tohle je dost subjektivní). Takže film, který sice neurazí, ale ani moc nenadchne...60% ()

Seti

Na tomhle filmu mě pobavily jen tři věci : Kat Dennings (důvod proč jsem na to koukal), ožralej Robert Downey Jr. s bouchačkou a moment, kdy anténa na autě podruhý cvrnkla o vrata garáže. Je mi líto, ale to mi na komedii přijde sakra málo. Zbytek byl ubohej a to včetně neskutečně votravnýho hlavního hrdiny. Vůbec se nedivim tomu týpkovi, co se chtěl zabít, protože já mít na škole takovýho kreténa, tak to radši taky udělam (nebo bych se možná spíš pokusil zabít jeho :-). ()

jondoe

Priemerny inteligetne natocene teenfilm z dobrym Antonom Yelchinom krasnou Kat Denningsa vzdy dobrym Robertom Downey Jr ktory svojou ucastou v tomto nie moc narocnom snimku nemoze nikdy sklamat. ()

Herráček

Tenhle film v sobě má spoustu pozitivní energie... Nevím, jak moc schované, ale vzhledem k tomu, že fungovala i na mě, tak asi moc ne... ()

dendan

Nenápadná komediálna dráma z podobného prostredia ako dnešné americké teen komédie (American Pie...), ale prostredie a postavy sú asi v každej americkej škole rovnaké (ako vidieť z filmov). Tie ich problémy sú mi našťastie cudzie a tie teen komédie vyslovene neznášam. Charlie si ma ale získal pretože jeho život by som chcel mať. Má peniaze, matku ktorá sa na neho nehnevá keď ho vylúčia z nóbl školy, a napriek tomu sa nespráva povýšene. Chce získať obdiv a priateľov a tak im pomáha čo pomáha aj jemu a napĺňa to jeho život aj keď to nerobí celkom legálnym spôsobom. Normálne by to bolo za tri, ale 1/2* je za Anthona ktorý dobrý herec a niečo z neho bude, a druhá 1/2* za Downeyho o ktorom som mal slabú mienku ale presvedčil ma že je tiež dobrý herec a nielen dobre vyzerá. ()

Lisabellla

Jsem v rozpacích. A nejsem v nich ráda. Byla to hloupá komedie se zajímavým podtextem. Přišlo mi to velice povrchní, nezajímavé, příliš "středoškolské" a bez jiskry a bez náboje. Anton Yelchin je pro mne celkem neznámým hercem a nevěděla jsem, co od něj očekávat. Nicméně i zde jsem zklamaná. Ale to bude nejspíš mou vlastní vinou. Ať už se podívám na jakýkoliv film, ve kterém by měl hlavní postavu stvárnit chlapec z bohaté rodiny, co se snaží zapadnout, budu k němu v celku už od začátku skeptická. Bohužel. Když k tomu doplním nevýrazný děj - i když to přikládám tomu, že toho bylo velmi moc v krátkém čase a v podstatě nic nestihlo a ani nemělo tendenci vyniknout. Škoda škoda a nezbývá mi nic jiného, než dát pouhou hvězdičku za Roberta Downeyho a jednu za to, že jsem to s nechutí nevypla a celkem nenuceně se odreagovala. ()

Pollock

Zhruba ve 2/4 filmu mě to začalo bavit ovšem tu poslední jsem měl skoro problém dokoukat. O čem, že to vlastně bylo, kromě již stokrát omletých klišé? ()

Jaccobos

Toho je film o chlapci jménem Charlie Bartlett. Svého jména si velmi cenní - možná proto, že je trochu narcis - a možná proto, že je trochu narcis si otevře na záchodcích na střední škole, kam k němu chodí studenti na psychologické poradenství. Má ale i svůj život - jednak poznat že je jenom dítě, aby žil takový život a jednak se prokousat vztahem s ředitelovou dcerou. Je to romantická komedie ze série highschoolových nakopávaček. Výborná hudba a super režije... prostě miluji tento film :) ()

Rssa

Slušný, průměrný snímek, který se snaží o nějaké teendrama či co. Jen díky výbornému RD jr. a slušnému AY to jde snést. 60 % ()

Shakeus

Ne úplně typická teenagerovská blbina, která sice není žádným ohňostrojem vtipu a zábavy a poučí nás, jak to mají středoškoláci těžké ve světě dospělých, ale špatné to není. R. D. jr. je můj oblíbenec a ostatní taky nejsou špatní, navíc jsem tu vážnost některých scén (pozor, ne realičnost:-) ), především ke konci, uvítal. ()

Corpsegrinder

Pohodovej film kterej jde sice tak nějak odnikud nikam, přesto navodí dobrou náladu a to je hlavní. Na film s teenagerama to má nezvykle inteligentní humor a chlast a píchání se zde objevujou velice zřídka. ()

Hanys_

Možná bych byl v roce vzniku shovívavější, teď už přece jen tenhle příběh obyčejného kluka moc neohromí. Jako drama dost nezáživné, jako komedie nevtipné a jako romantika...úplně špatné. Aspoň že vidět dvacetiletou Kat Dennings a chlastajícího Downeyho je vždycky fain. ()

skliba

Originální, zábavná, pohodová, komedie. Snímek od kterýho jsem vůbec ale vůbec nic nečekal a velmi mile mi překvapil. ()

Darik

Velmi zajímavý film o vynalézavém klučinovi a lidech se spoustou (opravdu přímo Himalájemi) problémů. Sám jsem naprosto v šoku a mám velmi rozpolcené nitro - jedna půlka je naprosto nadšená a ta druhá nějakým způsobem zklamaná. Je to sice vynikající film s dobrým scénářem, výtečným obsazením a spoustou kladných věcí, ale je tu i něco, co si nedokážu vysvětlit, něco, co mi trochu vadí. Yelchin zde podává výtečný výkon, Dennings, Downey Jr. a Davisová mu zdatně sekundují (a ani ostatní herecké výkony nebyly zas tak špatné) ale na druhou stranu mi fakt vadila teatrálnost některých scén. I tak jsem to ale nakonec dokoukal a celkem jsem i spokojený. Na zabití sobotního programu v televizi jak dělaný. 60% ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin