Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Euchrid

Další příjemná polofilmáčovinka, která funguje docela dobře ve všech ohledech na povrchnější úrovni a rozhodně mi náladu ani očekávání nezkazila. Yelchin má docela říz, ale "junior" to táhl ještě líp. ()

Tanmut

Rozhodně to nebyla špatná komedie, to ne, spíše taková nijaká - celkem inteligentní, bez zbytečných kanalit a vtíravého sentimentu, ovšem rovněž bez jakékoli zapamatovatelné scény. Prototyp odpolední víkendové komedie, která neurazí, ale o níž si člověk v pondělí nepokecá, protože zapomene, že ji viděl. ()

DadysGirl

Výborný! Studenti sobě! :) Kat Dennings mě ani tady nezklamala a pokračuji v doplňování její filmografie... Vtipné, příjemné, podle mě prostě povedené... ()

DonTommy

Příjemná oddychovka v podobě inteligentní komedie z americké střední školy, s lehký přesahem o hledání sebe sama, prioritách, zodpovědnosti atd. Film má dobře napsané a obsazené postavy, takže Yelchinův Charlie zdatně táhne celý film, přičemž mu výborně nahrávají Robert Downey Jr. v roli ředitele školy a hlavně Tyler Hilton a jeho sígr Murphy. Vtipy jsou vtipné, poselství není originální, ale ani otravné. A navíc, jak praví lehce parafrázovaná klasika, Kat Dennings bych ze zadního sedadla rozhodně nevykopnul ;-) ()

teuwik

Další úžasný film s Robertem. Taková slabší komedie a střední škole. Celkem mě zaujalo, jak se Charlie zajímat o psychologii, místo jiných věcí co se ve školách může odehrát. ()

Don82

Byl dobrý nápad se na film podívat znovu s odstupem několika let, člověk některé věci vidí jinak a něco mu dojde až když je starší. Scénářem snímek kombinuje mnohé, ale nikdo nemůže pochybovat, že právě postava Charlieho dodává příběhu neskutečný styl a u dramatické linky dotváří zajímavou podívanou. Ano, film si jistě tak trochu "vymýšlí", ale to z něj právě dělá originální počin. Charlie, Charlie, Charlie! ()

Shitonit

Filmově je to úplně v pohodě, jediný co mi na to vadí, je, že Charlie není v gangu mejch kámošů ! Takovýho týpka bych umiloval k smrti! :-) ()

Swayne

Nečakajte zástupy prsnatých blondýnok, ani nijaké divoké párty... tento film je o niečom inom - o mladých ľuďoch a ich problémoch, ktoré rieši každý druhý teenager na svete. Aj napriek tomu, že ostatné hodnotenia a komentáre tento film veľmi nepozdvihujú, ja mu dám bez hanby 4*, pretože mne prišiel ako také pekné a vhodné spestrenie a akési vybočenie medzi klišovitými "teenagerskými komédiami" točiacich sa iba okolo sexu a žúrov. Spolu s "Girl Next Door" to najlepšie z tohto žánru. ()

Averelli

"dnes bych Vám chtěla povědět o své první mestruaci.. " tak tuhle scénu si museli spolukoukající přetočit a pustit ještě jednou, protože napropvé nevěřili svým očím ani uším.. a já vlastně taky ne :) Každopádně si asi zjistím kde má Dr.Bartlett ordinaci, protože chci být jeho pacientem.. Můžete tenhle film zařadit do kategorie "komedie ze střední" ale nečekejte zábavu omezenou do 20ti let .. ať už jste mamka na mateřský, nebo docent na Cambridgi, určitě se pobavíte i když se Vám nebude chtít.. není to film u kterého se budete válet smíchy po zemi, ale na kolena Vás dostane.. ()

ab.dul

Hodně vtipné a zajímavé...Konečně příjemná změna po amerických komediích, které jsem v poslední době viděl. Přesně takhle by to mělo vypadat :-). ()

Mr.Roman

Koniec je to dosť lacný, inak sa však jedná o mimoriadne pozitívnu a dá sa povedať, že aj originálne poňatú komédiu zo (amerických) školských lavíc s výborným Antonom Yelchinom v hlavnej úlohe. ()

Uberlord

Super film, nevím co bych řekl a už vůbec nevím, co bych mohl vytknout. Jen bych rád vyzdvihl výkony Antony Yelchina a Roberta Downey... Filmy, jako je tento, jsou určeny přesně pro moji krevní skupinu a já jsem si film výborně užil i přes to, že je trochu přitažený za vlasy. Ovšem některé "přitaženosti" beru jako zpestření a přidávají filmu na originalitě. 5/5 ()

MaxForValue

Downeyho ako herca vôbec nemusím, ale za túto rolu by som mu dal Oscara. Piata hviezdička za neho. Downey dokazuje, že kvalitu herca neurčuje text, scenár, ale to, ako dokáže herec tento scenár stvárniť. Aký pohľad si "vyberie" v konkrétny okamih. ()

pekas

Tak tentokrát zdejší, dle mého veskrze pozitivní, hodnocení nelhaly. Velice příjemný teen film. S účastí mnou velice oblíbené Hope Davis. Hodně dobrá čtyřka. 77% ()

vipeerr

Hlavní postava se mi velice zamlouvala a to svojí důvěryhodností. Konečně nějaký hollywoodský film kde "outsider" není nejkrásnější a nejtalentovanější z celé školy a nenáviděn z důvodu vymysli si sám. Charlie opravdu jen zbohatlík, nepříliš hezký a nepříliš talentovaný ale je velice inovační a to se mi moc líbilo. R. Downey Jr. už zde byl jen jako třešnička an dortu. Film mě velice bavil od začátku až do konce a každý kdo je již plný oplzlých a sprostých komedií se tu určitě jak když najde :) Pro mě je to 85%. BTW v roli šikanátora Murpheho by jsem si dokázal představit např. Chaninga Tatuma nebo Ryana Goslinga. ()

subic

Dámy a pánové, jmenuji se Charlie Bartlett a musím vám říct, že už nejsem panic. Aby se stal populárním na státní střední, stane se z něj psychiatr amatér i s pilulemi. Svým chováním dokonce způsobí odvolání ředitele. Nevím, jak se nijaký Anton Yelchin dostal do hvězdného Star Treku, na kvalitě celého snímku je se hodně podílí Robert Downey Jr. Přiznám se, že jsem na to koukal jedním okem při čištění akvárka a nějak mě to nechytlo. 50% ()

HEED

Velmi originální filmový příspěvek do světa středoškolských teenage komedií. Aneb jak se z outsidera stává nejpopulárnější spolužák. Ani jedna jediná role, byť sebemenší, není vůbec přiblblá a všechno do sebe pěkně zapadá. Tohle by chtělo pokračování, kterého se nejspíš nikdy nedočkám. ()

Bariss

Charlie Bartlett je filmem, který neurazí ani nenadchne, řečeno spíš v dobrém slova smyslu. Objeví se za hodinu a půl pár dobrých vtípků, ale... chybí tomu TO NĚCO. To bez čeho je to jen pěkný film ze kterého si však pamatujete pouze pár scén a jinak máte jen povědomí o čem to tak zhruba bylo, nebo mohlo být. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin