Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

JohnCZ

Příjemná oddychovka - místy dost vtipná, místy vkusně moralistická. S dobře hrajícím Antonem Yelchinem, pohlednou Kat Dennings a hereckým mistrem Robertem Downeym. Chvilkama dost nereálné a přestřelené, ale většinou dost trefné a na komedii a při zemi se držící. Ale hlavně, velmi zábavné. ()

F.man

Komedie o mladých, pro mladé. Charlie Bartlett je prominentní synáček, kterého však peníze nějak zásadně nezkazili (až na trochu silnější sebevědomí) a jediné o co mu jde, je obdiv a úspěch okolí. To se však ne úplně líbí jeho pedagogickým dozorům a Charlie tak v žádné škole moc dlouho nevydrží. Vše vyvrcholí tím, že náš hrdina nastoupí na veřejnou, státní školu, kde se setká s úplně jiným prostředím... Nadprůměrné a "netakúplněhloupé" teenage drama (s prvky komedie) tak se dá jednoduše definovat tenhle film. Anton Yelchin, v hlavní roli, se velmi snaží, pravdou však je, že mi ve své roli tak úplně neseděl. Druhá hlavní postava, Robert Downey Jr., je už však jiné káva, svou roli zvládá na jedničku. Scénář je na dobré úrovni, režie taky ujde... Bez zbytečných slov 3 hvězdy. ()

DEXTER099

Charlie Bartlett je příběh jednoho puberťáka co se sám hledá a i když má bohatou rodinu tak to pro něj asi není vše co potřebuje.Na to,že jde zde film v červených číslech tak jsem čekal větší zábavu,ale zase není to tak hrozné jak byste mohli čekat od podobných filmu.Mnoho lidí určitě potěšila účast Roberta Downeyho ,který zde má scénu kdy vypráví o své drogové minulosti.Mě třeba potěšila Kat Dennings.Za mě celkově 65 % a tři hvězdy. ()

EastWicka

Totálně nerealistická a naprosto rozkošná komedie o takových těch teenegerských problémech, distribuci víceméně legálních drog a psychiatrické praxi, kterou si na záchodcích na střední zřídil jeden osamělý Charlie (roztomilý, roztomilý Anton Yelchin). A také o zcela oprávněně naštvaném říďovi v podání Iron mana. Mimochodem, Kat Dennings tu vypadá jako dvojče Kristýny Leichtové! ()

ladko

Ak by som mal byť neobjektívny, tak dám 5 hviezd len za jednoducho úžasnú(nielen výzorovo, ale aj herecky a tu dokonca aj spevácky!) Kat Dennings. Film má síce niečo do seba, ale keď to porovnám napríklad s jej Nick and Norah's Infinite Playlist, tak predsa len trochu stráca. Trochu dlhšie som si musel zvykať na herecký prejav predstaviteľa Charlieho a očakával som trochu iný typ filmu(skôr nejakú typickú teen komédiu), aký sa z toho nakoniec vyvŕbil. Nakoniec to však vôbec nebolo na škodu a príbeh Charlieho Bartletta možno len odporučiť. ()

Krissty

Na komedii až překvapivě dobrý film.. Pro mě docela neznámý Anton Yelchin mě zaujal, byl vynikající.. Ani Kat Dennings nebyla špatná, i když mě ani zdaleka nezaujala tolik jako její "otec" Robert Downey Jr., který dostal prostor především ke konci filmu a svojí rolí alkoholika se zbraní mě úplně dostal :) Scénář je milý, zajímavý a skvěle pojatý.. Je to milý film, nemám důvod uvažovat nad nižším hodnocením :)) ()

katasta

Ať přemýšlím jak chci, nenapadá mě nic, co by tenhle filmek neměl...Za prvé jsem ráda, že jsem zde poznala Antona Yelchina, protože hraje naprosto skvěle a je to sympaťák. Za druhé jsem se po dlouhé době vážně pobavila, od srdce zasmála, a téměř celou dobu měla úsměv na rtech, což je pro mě známkou hodně dobré komedie. A do třetice všeho dobrého, k mému překvapení se nejedná o žádnou bezduchou puberťáckou slátaninku, naopak je tu hromada mouder a různých zajímavých životních příběhů. ()

ivishka

Líbí se mi, že přestože Charlie Bartlett dělá ty své vylomeniny a působí jako typický delikvent který se vyskytuje snad na všech středních školách v Americe(podle filmů) tak se ukazuje, že i takový kluk má za sebou nějáký příběh. Je hezká i ta myšlenka na konci kdy si konečně najde to své i na té státní škole - pěknou holku Kat Dennings, psychiatrickou poradnu...Ředitel školy Robert Downey Jr. je jen taková hezká třešnička na dortu. Mnohem lepší je fakt, že i teen romantická komedie se dá natočit vtipně, vkusně a obejde se bez zbytečných karikatur. ()

aluna

Nevím, co to se mnou je, asi to léto, ale tenhle film na mě působil strašně mile. Takový Pump Up the Volume novýho milénia (což je od slova "mile"). Antona Yelchina mám ráda a jeho Charlie Bartlett je fakt bezva kluk, chytrej, ne přechytračelej, ale přirozenej zábavnej sympaťák. Celý je to taková milá pohádka, ale to takovýhle filmy všecky. Jeho milá je taky moc milá :-), netuctově a zajímavě pěkná holka a tatík řiditel Downey (chvílema fakt Down a chvílema up) je rovněž k pomuchlání. Asi se přejmenuju na Miladu, nabrnknu si miláčka Miloše a v Miláně si dáme Milenu a Milu...ne, to už by bylo moc, Charlie Bartlett je milej přesně tak akorát. Asi jako military...nebo Milan Baroš, co vždycky mine aspoň o míli. A jsme v cíli, moji milí. Leč chtělo to píli, abysme byli. To bude tim létem... ()

Tony.cs

Jedna z nejpovedenějších dramatických komedií jakou jsem kdy videl. Pohledy do problémů a "duší" hlavních postav jsou výborné. Melancholická a psychologická stránka se velice povedla. Moc se mi film líbil a Robert Downey Jr. ukázal, že patří mezi herecká esa. Výborný snímek který má co dát každému divákovi. ()

ABLABLABLA

Jak se stát oblíbeným? Charlie Bartlett Vám dá jednoduchý návod. Za prvé musíte být prudce inteligentní. Za druhé se oblíkejte úplně jinak než všichni kolem vás. Za třetí choďte s trapným kufříkem místo báglu. Za čtvrté padělejte řidičáky... tak za váma budou všichni chodit, protože chtějí logicky chlastat a vy pro ně budete nepostradatelní. Když vám to ale nevyjde, protože vás vyrazí ze školy a jste nuceni jít na jinou... no pak musíte začít odznova... krok číslo jedna až tři je stejný. Krok číslo čtyři prodávejte prášky aka drogy. Jednoduché ne? Tím se zbavíte i případného šikanizéra, když z něj uděláte svého obchodního parťáka. Naprosto skvěle mě tato komedie pobavila a rozveselila v těch divných šedých dnech, co tam jsou za okny poslední dobou. Tohle prostě pracuje, tak jak má. 4*. ()

slunicko2

Je chytrý, bohatý, ale není šťastný. 1) Milá komedie, jejíž předností a současně i jejím omezením je adresování teenagerům. Nevím, jestli její naivní melodramatická patetičnost osloví i jiné věkové skupiny. V několika světlých okamžicích silně převyšuje obvyklou produkci v tomto žánru. 2) Předvídatelnost ani povrchnost bych filmu nevytýkal - patří k žánru. Film ze středoškolského prostředí made in USA - co byste čekali? 3) Výborný leningradský rodák Anton Yelchin, od kterého bych si dal poradit, má silné charisma a lze jen doufat, že ho čeká slibná budoucnost. 4) I am just a stupid kid, říká Charlie v jednom okamžiku. Sedmnáctiletý kluk už tedy dítě rozhodně není, i když, pravda, dospělý také ještě ne. Hloupý český překlad - dítě - zdaleka nevyjadřuje mnohoznačnost anglického originálu. Nechcete si o tom popovídat? 5) Ale v něčem tu středoškolskou mentalitu Charlie vystihl dobře: Oh trust me doc, bringing psychiatric drugs and teenagers together is like opening a lemonade stand in the desert. ()

PogoJoe

Příjemná komedie o jednom sympatickém, zajímavém, inteligentním a bohatém mladíkovi, jehož největší touhou je být populární. Zvláště, když se po příchodu na novou školu stává otloukánkem a spíše terčem posměchu. Protože má ale za ušima, brzy se mu jeho sen splní. Všichni ho obdivují, zamiluje se do krásné ředitelovy dcery... Je to svéráz a způsob, jakým si ostatní získal, se mi líbil. Charlie Bartlett není komedie, při které byste se řezali smíchy, ale která přináší pohodový průběh, úsměvná řešení situací a skvělé charaktery zahrané výbornými a přesně vybranými herci. Třeba takový ředitel - Robert Downey Jr. je prostě klasik, který má obrovské charisma a už jen jeho účast celé toto dílko pozdvihuje. A Anton Yelchin - tahle role mu padne, ty jeho psí oči, když provede další lumpárnu, musí obměkčit každého... Tento pohodově milý snímek ze středoškolského prostředí jednoznačně doporučuji, pokud si chcete na chvíli odpočinout od vážných témat, zběsilých akcí či jakéhokoliv stresu... A slaďoučká třešnička na dortíčku: Kat Dennings. ()

*Elfík*

I přes skutečnost, že se jedná o další film zaměřený na středoškolskou mládež (fajn, do ní sice také patřím, ale těmto filmům se zásadně vyhýbám a to už několik let. A daří se.), je překvapivě vynikající... Hlavní hrdina je sice zakomplexovaný outsider, který prahne po popularitě, ale jde na to velmi inteligentní cestou. Relativně. Chytré zařazení předávkování se prášky hned na začátek navede diváka do té správné ',,všechno vám žeru'' nálady. Tu pak podporuje nesmírně sličný ředitel školy (ale vážně, mít někoho takového za ředitele střední školy? Opravdu? Nežiji ve špatné dimenzi? Proč ten náš je tlustý, starý a neschopný nešlapat si na jazyk??), jeho kapánek děsivá dcera, které se libí Shakespeare (ještě jednou: vážně? Puberťačka se zálibou ve čtení Shakespeara) a připitomělý kamarád z autobusu, která nosí po kapsách lízátka. Tož to jsem vyjmenovala skoro celý ansámbl, kterýžto vévodí této skvělé, oddychové komedii, na kterou se musíte podívat, ať máte drogy rádi či nikolivěk. Doporučuji zkusit se předávkovat. ne úplně, samozřejmě, jen do té míry, abyste byli schopni hrát na klavír a přitom řvát ,,new mediciiiiiiiiine'' kývajíc se ze strany na stranu. Navnadila jsem vás dostatečně? Nebo snad vy rádi dívání se na trička Lacoste?? ()

kajas

I ta hodinka a půl mi připadala jako věčnost. Příběh je sice možná netradiční, ale když se vám jako nejsympatičtější postava jeví matka hlavního hrdiny... no nevím. ()

maverick10

Velice pozoruhodny vykon Antona Yelchina jako Charlieho Bartletta ve snimku, ktery je jakousi sondou do zivota dospivajicich lidi na jedne stredni skole. Ten jeho vyraz snobackeho gentlemana prvni den ve skole plne skejtaku, roztleskavacek, dementu a clenu krouzku ochrancu ptactva, byl naprosto odzbrojujici. Kycovitost a preslazenost, kterou muzeme vidat v podobnych snimcich se stejnou tematikou, je zde nahrazena vyvyzenosti a rozumnym az naivnim citem pro melodrama. Opravdu zanr odlehceneho melodramatu tady vcelku sedi. Chybi tu totiz hlubsi psychologie postav. Da se rict, ze je to takova odlehcenejsi forma filmu Freedom Writers, kde ovsem ucitele nahrazuje student. ()

lioncel

Robert Downey Jr. se nám opravdu vypracoval, co film, to další zajímavá perla - co příběh, to perfektně a hlavně, co je mnohem důležitější, zcela věrohodně zahraná a předvedená role. Tomu se klaním a tleskám a ještě a zcela, jak je mi ostatně vlastní, oceňuji zde i Hope Davis za roli Marilyn Bartlett … Takovéhle filmy mám moc rád …. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin