Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Milky.

Tímhle dílkem jsem celý natěšený pokračoval po Firefly a nemůžu tomu nedat plné hodnocení. Kromě westernových prvků (ikdyž ani neplánovaná přestřelka mezi čtyřma očima ,jako na divokém západě v osm ráno před saloonem, tady nechybí) je v podstatě několikrát umocněný seriál což v žádném případě neberte jako výtku. Fanoušci Firefly budou chrochtat blahem, těm co Firefly neznají bych doporučoval určitě poznat seriál jinak toto dílo v žádném případě nedocení a k jejich škodě to pro ně bude jen další divné a nesrozumitelné sci-fi. Pro mě rozhodně nejlepší zakončení seriálu co jsem kdy viděl, kdyby i ostatní seriály měly v zákulisí Josse Whedona, svět by byl mnohem lepším místem. Akční scény River byly nádherně vymazlené a choreografovi se klaním. A scénu, kdy se na Alianci vyvalí lodě z mraku bych si nejradši zarámoval hned mezi Ragnar z Galacticy a vesmírnou bitvu z Pomsty Sithů. Strašně rád bych napsal alespoň nějakou kritiku, ale v tuto chvíli mě nic nenapadá. Nerad jsem akorát viděl smrt ke konci, ale to bych přičetl jako další plus, že to není jen klišoidní happy over. Takže ode mě za pět. ()

Frederika

Na tohle dílko asi nemá smysl koukat bez znalosti seriálu. Tady se totiž nevysvětluje, a tempo filmu od začátku do konce nepoleví. Nenudila jsem se, protože obsah Serenity by vystačil na dalších deset dílů Firefly - děj je tedy hodně zahuštěný, pro některé diváky mohou být lecjaké scény i nicneříkající, protože se v krátkém čase snaží vysvětlit věci, na které ve Firefly nezbylo místo. A i tak zůstaly některé postavy (Pastor) zahaleny v roušce tajemství. Jiné postavy (River) zase mohly rozvinout svůj v seriálu napůl ukrytý potenciál. Je vidět, že film neměl nedostatek peněz - jen je škoda, že nebyly dřív investovány do seriálu. Ale Serenity je ve finále docela reprezentativním uzavřením. Stejně mě ale mrzí, že to skončilo, protože Firefly bylo prostě povedený. ()

geimz

Filmový look rozhodne prospel, atmosféra je na celkom inej úrovni než u seriálu - dej je však tak prostučký a snaží sa na poli dvojhodinového snímku uzavrieť všetky línie tak narýchlo, že to jednoducho nemôže dopadnúť podľa očakávaní. Whedon sa ešte aj, narozdiel od seriálu, nevyhol najrozšírenejším žánrovým klišé, čo zážitku rozhodne nepridáva. Pre nefanúšikov seriálu to musí byť ťažký priemer, pre druhú skupinu aspoň aká-taká satisfakcia. A Washov osud ma skutočne zamrzel. ()

Matt Raider

Shrnu to i za seriál. A vlastně i za všechny lidi, co viděli seriál i film. Budu znít nejspíš jako nějaká malá fanynka, ale já si prostě nemůžu pomoct. JÁ CHCI MALCOLMA A INARU DOHROMADY JOSSI! Takže budu čekat na pokračovaní a opovaž se to nedodělat! (+70%) ()

Ollie235

V první řadě je Serenity dobrým nápadem, jak alespoň částečně uzavřít předčasně ukončené Firefly. V druhé řadě je ale i povedeným samostatným filmem, který by i bez seriálového předchůdce dokázal obstát. Opět to táhnou výborně vylíčené postavy, solidní tempo a troška vtipu a ani nijak nevadí, že se takřka vytratilo westernové prostředí. Já jsem spokojen a naprosto nechápu, proč má tento film oproti seriálu tak nízké hodnocení. ()

filipvrbik odpad!

Začalo to příšernými efekty jak z osmdesátek a pokračovalo jako špatný seriál, a jak tak čtu, opravdu je to ukončení seriálu - ale ohyzdné. Seriál jsem neviděl a musím říct, naštěstí. Fakt jsem se snažil, ale po hodině jsem to vypl..0% ()

Untentrauer

Skvělý nápad, vlastní zpracování budoucnosti, dobré obsazení a herecké výkony. Je to velice povedené sci-fi, překvapení de kterým jsem nepočítal. Posádka vesmírných zlodějíčků a bývalých bojovníků v galaktické válce má na palubě netušenou osobnost v podobě mladičké zdánlivě pomatené dívky a jejího starostlivého bratra. Posádka netuší, jak je tato dívka cenná pro Alianci díky čemuž se dostávají do prekérní situace. Společně odhalí velké tajemství kvůli kterému Aliance může padnout. Film má dobrou atmosféru, hudbu a občas i hororové momentky. Opravdu vydařené dílo. ()

kecinzer

Zajímavé sci-fi, které vrcholí parádním závěrem. K dokonalému pochopení je prý nutné vidět seriál Firefly, který jsem bohužel neviděl. ()

jednaveta

V podstatě pouze na celovečerní délku natažená seriálová epiozda (a to ještě ne nejlepší), kde zaujme především brutální nakládání s postavami a nejpomalejší vznášedlová honička v dějinách filmu. ()

Phoppy

Žádný zázrak...připadalo mi to až dost "obyčejné" bez nějaké větší zápletky...klasické rozdělění na ty " dobré a špatné " už podle mě divákovi rozhodně nestačí...záporaci jsou tam dvojího druhu přičemž ten první se po poznání pravdy nakonec změní k lepšímu a ti druzí "až moc špatní" jsou prostě zmasakrováni...no prostě klišé, které už tady mnohokrát bylo a je tady zase...věřím, že v seriálu firefly je rozkreslení příběhu mnohem pestřejší a hlubší...bohužel seriál jsem neviděl a tento film mě nijak neoslovil takže nic míň ani nic víc než za 2 ()

Paul_cz

Miluju Firefly, protože to je nádherné scifi, jehož každý díl jsem viděl několikrát, a nikdy mě to nenudilo.Serenity je zakončení seriálu, je to prostě jeden delší, poslední díl navíc.Miluju tenhle seriál, tenhle film, tenhle vesmír. ()

dr.block

Plenitelé - kanibalové, zrůdy, kterým nezáleží na nikom a na ničem. Aliance - sdružení národů, které se snaží udržovat ve vesmíru mír a klid... ať se vám to líbí nebo ne, ať to stojí, co to stojí. A Proti nim, Kapitán Malcolm Reynolds se svou skvělou posádkou a milovanou lodí Serenity. Výborný film, který ocení především fandové seriálu Firefly, ale věřím, že i pro ostatní to bude skvělá podívaná. You can´t stop the signal. ()

Simgal

Seriál Firefly jsem neznal, když jsem se poprvé díval na Serenity. To ovšem nic nemění na tom, že se pro mě jedná o jeden z nejlepších sci-fi filmů nejen poslední doby. Nadmíru sympatické postavy, parádní zápletka, skvěle zvládnuté akční a trikové scény i ten mírný závan čerstvého vzduchu do tohoto žánru (vesmír bez mimozemšťanů), to vše způsobilo, že jsem si tento film zamiloval a nedělá mi problém pustit si ho kdykoliv dostanu chuť. ()

Gulde

114 minut při kterých jsem se celou dobu bavil, a obzvláště posledních 20 minut jsem se snažil i co nejméně mrkat abych o nic nepřišel. Film nabitý Jaynovými a Malovými hláškami, ale hlavně fascinující River. Navíc k tomu ještě perfektní vizuální zpracování. Vynikající "zakončení" vynikajícího, leč bohužel krátkého (tak už to u dobrých seriálů bohužel často bývá), seriálu. Pevně doufám, že bude natočen alespoň ještě jeden další navazující film, protože je obrovská škoda, že něco tak skvělého pokračuje už jen v knižní a komiksové podobě. Nejde než dát 5 hvězdiček. ()

Sandeagle

Pro vás, co hodnotíte bez předchozího dojmu ze seriálu, mám tři slova: Jděte do *****. Bez znalosti seriálu bych tento film hodnotil tak asi jako většina hodnotícich. Seriál ale znám, a to velmi dobře, tak mi nezbývá než dát maximální možné hodnocení, jako brilantní zakončení geniálního seriálu, který si u mě našel místo v mých nejoblíbenějších. Hlavní hrdinové jsou nachlup stejní a jediný kdo se zde pořádně vybarvil, byla mladá River, která mi byla již předtím velmi sympatická. Filmu nechybí spád, akce, vtip ani vizuální efekty a i sám o sobě je svým způsobem jedinečný. Jako plus hodnotím i první, několikaminutový záběr bez střihu, prostupující celou lodí a shrnující podstatu všech postav. ()

Kratoc

A já jsem si pořád říkal, proč mi to celé připomíná pilot k nějakému seriálu. A ono opravdu je to tak. I když spíše je to naopak. Nejdříve seriál, pak film. Opravdu ten film má takový televizní look i když samozřejmě větší rozpočet než u běžné epizody je zde vidět, tak herecké výkony opravdu odpovídají spíše televizní zábavě a i celé to prostředí (které je vysvětleno pár slovy na začátku) míří spíše na fanoušky seriálu Firefly. S čímž asi souvisí i neprokreslenost postav o kterých vůbec nic netušíme. Ale zase musím říci, že natočit slušnou space operu není dnes nic jednoduchého, ne když tu byly Hvězdné války se kterými každý každou space operu ihned přirovná, takže celkově je to film, který člověka nezaujme, ale na druhou stranu ani neurazí. ()

Laky.

Parádní zakončení skvělého seriálu. Bohužel ti co neviděli celou serii Firefly nepochopí plně souvislosti. Právě proto jsem si tento film šetřil a musím říct, že se to vyplatilo. Výsledné hodnocení je 5* a vřele doporučuji shlédnutí každému, komu se líbí kombinace vesmírného Sci-fi a westernu. ()

Janko666

Jestliže jste neviděli ani jeden díl původního seriálu, tak se, prosím, na film nedívejte, nenadávejte na něj a nedávejte mu po jedné hvězdičce. Tenhle skvost si to jistě nezaslouží. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)