Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Heavenko

V seriály mi trochu vadila epizódickosť, pomalšie tempo a absencia nejakej epickosti a posunu v príbehu. Tu sú všetky neduhy seriálu napravené! Parádna akčná zábavná jazda od prvej minúty s perfektným koncom hodný tohto univerza. Takmer všetky nezodpovedané otázky, nedoriešené problémy, nevysvetlené záhady zo seriálu sa tu objasnili. Je mi len ľúto, že sa s mojimi obľúbenými postavami (ktoré sú naozaj výborné!) musím rozlúčiť. Bolo mi cťou, Malcolm Reynolds! :) 90% ()

BarMaja

Hodnotím to jako poslední epizodu Firefly, jelikož si myslím, že film sám o sobě by za moc nestál (což nemohu objektivně soudit, poněvadž jsem seriál viděla). Asi by se leckdo ztratil a netušil by, o co jde. Jako závěr to však bylo parádní. ()

darthhokro

Tenhle film začíná dávat pořádný smysl až po zhlédnutí seriálu FireFly. Je to kvalitní dobře udělaný sci-fi a plně si zaslouží 5. hvězd. ()

Skratchy

Důstojné zakončení seriálu, který bohužel skončil dříve než začal. Škoda, mohlo se jednat o důstojného konkurenta Stargate či BSG ()

wege

Dal jsem seriál a poté film v jednom dlouhém maratónu. Po konci seriálu jsem žehral na to, že jsme se moc nedozvěděli např. k Bookovi či Inaře a že mi třeba odpoví film. Neodpověděl, ale stejně to nevadí. Bylo to jiné než seriál, takové více seriózní, méně kovbojů, vice existenciálních situací. Možná ukázka toho, kam by se dobral seriál, kdyby k tomu dostal prostor? Libí se mi v takových filmech, kdy se tvůrci nebojí nechat někoho z hlavncích kladných postav umřít, aby to pěkně odpovídalo reálnému životu, kdy neumírají jen ti špatní. Ano, nejsou to Star War, nemělo to ten rozpočet, aby se dalo říct, že to je dokonale natočené, zejména trikově, ale nijak to nevadí. Malcolm je stejný Malcolm jako v seriálu, stejně jako i ostatní, povahově se nezměnili, což je dobře. River vyspěla, ale na tom to je celé postavené, takže to je dobře. ()

Arccos

Prvni polovina filmu byla nuda plna zapletek, ktere jsem vsechny uz stokrat nekde videl. Teprve v pulce se to zlomi a film me zaujal. Zahada kolem planety Miranda a nasledujici bitva (moment vstupu flotily do mlhoviny - na platne to muselo byt uzasne). Pekne vizualni efekty, ale mimo ne zpracovani pusobi tak nejak televizne, asi jako nejnovejsi Star Treky. Cely film jsem si rikal, ze jeho postavy a polozeni jsou vystavene jako prequel k nejakemu serialu. No a ejhle, tady se dozvidam, ze jsem nebyl tak daleko od pravdy. Celkove: neni to spatne, ale kdybych Serenity nevidel, o nic zvlastniho bych neprisel. ()

LukeSharp

No konečně pořádná sci-fi.Čekal jsem jenom akční kravinu s hloupými efekty a naštěstí jsem byl velmi mile překvapen.Neznám sice seriálovou předlohu,ale jestli je stejně dobrá jako film tak klobouk dolů.Zajímavý příběh,pěkné efekty,vtipné hlášky a výsledek 80% ()

mikhail

Dôstojné pokračovanie seriálu. Ale práve začiatok zráža moje celkové hodnotenie. "Vtipné hlášky" kapitána Mala, stavajú jeho postavu niekam úplne inam ako v seriály. Naštastie postupne sa aj film vracia k pôvodnej charakteristike postáv. A záver je jednoducho bombový. Už aby tu bolo pokračovanie prípadne celá nová séria. Poznámka: Ak nie ste fanúšikom sci-fi, kľudne si odpočítajte jednu * ()

Landier

Zase jeden film s poměrně velkým potenciálem, který byl promrhán snad už po prvních pěti minutách. Děj klasický, efekty na rozhraní B filmů, ale ti herci ... Když je "hlavní" hrdina víc nesympatický než hlavní "záporňák", někde se stala chyba a tento pocit jsem měl z celého hereckého obsazení. Poslední půl hodinka vyplněná akční sekvencí, kt. je mimochodem zdařilá, tak celkový dojem může jen těžko změnit ... 3* a ani o "uhnutý nerv" víc ()

Elegnor

Seriálem jsem neprošel, ale tenhle film se mi líbil. Masivní vesmírná bitva a face to face souboje jsou parádní, hudba dobře dolaďovala napětí a celkový dojem mám rozhodně pozitivní. ()

Wolfenzi

Pro neznalé seriálu to asi nebude na 5*, ale pro mě je to dokonalé ukončení Firefly. Konečně se ukázalo co River umí :-) ()

Pharlap

Naprostá skvělá dobrodružná sci-fi! Mne to přišlo jako slušněj mix filmů Ztraceni ve vesmíru, Star wars a Star trek :-) Napínavé až dokonce, jen jsem se celej film těšil, kdy už River začne nějaký telepatický či dokonce snad telekinetický kousky.. a vono nic.. Jen superbojovnice, a jen 2x ve filmu. Škoda. Tahle postava zůstala celý film plytká a nerozpracovaná. ()

Toustovač

Tedy Joss Whedon musel být ale pěkně naštvaný, že mu zastavili jeho Firefly, když natočil něco takového. Hned ze začátku je ovšem třeba zdůraznit, že bez znalosti seriálu (jedna řada, no:) je to zvláštní podívaná, na jejíž styl si za ty necelé dvě hodiny asi nezvyknete. Co se příběhu týče, jsem rád, že se uzavřely či rozvinuly některé linie z původního seriálu, aniž by přitom film působil jen jako slepenec epizod. Z "hlavního" příběhu jsem skoro až nadšený, i když některé věty, jež pronáší můj oblíbenec Chiwetel Ejiofor (mimochodem, co tady dělá?:) trochu tahají za uši. ()

Pagliacci

Odlehčená variace Star Wars na které je hodně ztěží vidět, že se jedná o závěr(?) seriálu. Ačkoliv se tu a tam objeví záběr na loď jako z papundeklu, většina efektů je i v dnešní době velice dobře koukatelná a atmosférou "zpíchnuté na koleni" dotváří tak trochu jinou scifi operu. Herci jsou tu všelijací, jejich postavy se dají zaměnit téměř za každou hvězdnou posátku vesmíru ale protože pár z nich oplývá smyslem pro humor, který v kolektivu působí vážně pohodově, kouká se na ně moc pěkně( i Baldwin No.32 ujde). Jediné k čemu mám vážnějíších výhrad je nezajímavý a totalně předvídatelný příběh, který bych asi ocenil jako fanoušek seriálu dozvědivší se pár faktů z universa Firefly. Jako laik ho ale musím klasifikovat jako brak. I tak ale film pobaví a v konkurenci seriálových filmů/pilotů/pilotů spin offů, stojí rozhodně na bedně. ()

Romeroo

V každém směru průměrné...rozhodně ne špatné ale průměrné. To je asi vše co k tomu můžu napsat...prostě mě nic tak nezaujalo a ani nevytočilo abych špinil nebo chválil....55% ()

RobbieM@N

Mě přišel celý formální projev i děj filmu naprosto nudný, spojení divokého západu a sci-fi je hodně mizerné, stejně tak Ejiofor mi do té role prostě nezapadal. Pokud Serenity nevynikal výší rozpočtu (rozhodně ne) měl aspoň zapůsobit dobrým scénářem, a nezapadat stále do rozbředlých a nezajímavých osobních vztahů. To se ale nestalo. ()

dragonian

science fiction - dobra zabavka na odpocinutie mysle po narocnom dni ale od tohto scifi, aj od jossa som cakal viacej- banalne dialogy, neadekvatne reakcie posadky preto len jedna hviezda, na prave scifi..ako total recall, alebo minority report, ci startrek to rozhodne nema.. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)