Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

E lan

Seriál mě nakonec moc nenadchnul, ale tento film rozhodně není špatný, to je třeba uznat. Napínavý příběh, smysluplná pointa a dobré herecké výkony podpořené slušnými triky. ()

Tamten

Film Serenity napravuje většinu nešvarů seriálu Firefly, na jehož téma je natočen. Zlepšuje výtvarnou stránku, zlepšuje akční scény a prohlubuje děj (alespoň ve směru, kterým se ubírá). Navíc částečně odstraňuje "country" motiv, což lze brát jako pozitivum či negativum. Njevětším problémem zůstává to, že není jasné, jak film vnímat. Jako pilot či jako film navazující na seriál to úplně nejde, neboť děje nejdou dohromady skloubit. Zároveň však film bez znalosti seriálu také úplně nefunguje, neboť bez něj by měl film spustu najasných míst. ()

Crysis52

Ako veľký fanúšik seriálu nemôžem ísť nižšie ako 5* pretože som znovu videl postavy ktoré som si obľúbil počas seriálu, film je oproti nemu o čosi výpravnejší aj efekty sú lepšie a konečne som videl Reaperov ,,naživo'' + poriadny záporák. ()

danny_21

Serenity navazuje na seriál Firefly, triková scéna se hodně zvedla nahoru, přesto příběh jako takový je svou kvalitou podobný průměrné seriálové epizodě. Těžko říct, možná kdyby se podobným způsobem seriál zakončil, nebylo nutné tvořit celovečerní film, ale to by zase fanoušci těžce nesli - Seriálu jsem dal 65 a stejně tak u mě skončí i film - 65 % ()

ER

Velmi slušné scifi, které nemá dotaženo pár momentů.Asi nejvíc mi vadilo vyznění záhady jménem Serenity, které nemělo potřebnou gradaci,protože, téměř jako vždy u amerických filmů, akce dostala přednost. Tím se i utlumila další záhada v podobě vražedné dívky, která se spouštěla za pomocí prahového vnímání. Naopak chválím jízlivou cyničnost kapitána,který si zaslouženě vybral největší porci pozornosti. ()

Franc1s

Seriál jsem neviděl, ale na tohle jsem měl zálusk už dlouhou dobu, chtěl jsem akční odreágovačku, a dostal jsem ji. Akce tu byla, vtípky nechyběly, občas zbytečně velké prázdné mezery, kdy i kecačky byly zbytečné, finále se avšak povedlo a nelituji toho. 7/10 ()

Demonic189

Vzhladom na same chvály tažke sklamanie a 50% (2,5* takze to zaokruhlime nahor). Reči ohladom neznalosti serialu jednoducho neberiem - toto je 119 minutovy film, takže je dost času na vykreslenie postav a ich zasadenie do deja. Ten je v prvych minutach kamenom urazu, ale priblizne od polovice sa film prehupne do lepšej a najma akčnejšej časty (za ten rozpočet kvalitne triky!). Skoda, ze scenarista nevie v zaverečnych minutach kudy kam a zabíja, resp. takmer zabija postavy ako sa mu len zachce. SPOILER: vazne nechapem na čo dobre je postrelit postavu (pritom Plenitelia strelne zbrane nepouživaju!) len tak bez pričiny, aby sa to nakoniec neodzrkadlilo v deji. KONIEC SPOILERU. Postavy su ale sympaticke, hudba tiez fajn...len to kultove postavenie absolutne nechapem. Snad nabudúce... ()

Likan7

Je velmi důležité, aby jste se nejdřív prokousali původním seriálem, než si dáte Serenity. Neřikám, že by to člověk nepochopil, ale minimálně postavy a jejich vzájemně vztahy Vám budou logicky unikat. Jenže tím ztratíte to nejlepší. Firefly jakžtakž fungoval díky postavám, Serenity není jiný. Je pěkně vidět, jak se tvůrci zbavili televiznosti a je fakt, že filmovost Firefly celkem sluší. Jasně, herci jsou pořád ty škatulky jako ze seriálu a triky jsou jak z jakýkoliv epizody Hvězdné brány. Prestože je vidět, že je film spíchnut horkou jehlou jako taková náplast za blamáž, jakou Firefly skončil a jako film má strašně moc hluchých míst, jako ukončení a rozloučení to je solidní. ()

Acrobat odpad!

Asi bude na trase medzi mnou a Whedonom nejaký problém, za čo sa môžete len "akože" ospravedlniť, ale ja som tomuto 40kg hrdinovi s ohanbiami nejako neveril. Štúdiový film s bakelitom s nepresvedčivou akciou a bezduchým obsahom bolo prvou lastovičkou pri vzniku súčasného "umenia". (videné 12.06.2019, AMC archív) ()

samkko

Čekal jsem průměr, dostal jsem minimum, takže teď to shrnu takhle: POKUD HLEDÁTE FILM: s neuvěřitelně špatnými hereckými výkony, s nejhůře napsanými postavami, s tisícem klišé ze kterých vás rozbolí hlava a pitomým nelogickým, místy až směšně napsaným scénářem, u kterého budete mít pocit, že ho psala 50letá ženská, která normálně píše články o hubnutí do ženských časáků... Serenity je správná volba. Hodnocení: OVERRATED, 2,5/10 ()

Lokran

Seriálovou předlohu jsem neviděl, ale film mě špatný nepřišel, dokážu pochopit ty kteří ho označují za průměr, ale ty jednohvězdy?? Asi sem ujetej scifista, ale mě se to líbilo, jak po stránce vizuelní, tak po příběhové, jen to tempo občas drhlo... 75% ()

DonTommy

Film koncipovaný čistě jako náplast pro nás, zhrzené fanoušky dokonalého a předčasně zemřelého kultu Firefly. Je vidět že Whedon u cílového diváka předpokládá znalost seriálu a že je mu celkem fuk jak film vezmou ostatní. Děkuju za to pane režisére! ()

casef

Ve sci-fi žánru se dá daleko více vyřádit, ale tady asi brzy došla fantazie. Poměrně nudný příběh s hodně nesympatickými herci, jediná světlá vyjímka je Jewel Staite. Možná kdybych viděl seriál, tak by mě to zaujalo více, ale takhle jsem se moc nebavil. ()

mravec

Bez předchozího shlédnutí Firefly to asi opravdu nemá úplně smysl. Jako člověk, který si tohle pustil víceméně bezprostředně po Firefly říkám.. Finále nemohlo být grandióznější! ()

Wolf

Prosím diváky, kteří neznají seriál, aby nehodnotili film, spoustu věcí je pro Vás nejasných a musí to kazit celkový dojem z filmu. Epické zakončení perfektního seriálu. Nepamatuji, kdy naposledy mě tak mrzelo, že se blíží konec filmu ()

Maniik88

Aby ste ocenili tento film ako si zaslúži, určite si pozrite skvelý seriál firefly. Ide totiž o skvelé zakončenie úžasného seriálu. Veľa vecí sa nám objasnilo. Najzáhadnejšia postava River prejavila svoj skrytý charakter a potenciál. Išlo o veľmi napínavý film, kde sa už použilo o čosi viacej efektov. Bude mi smutno za posádkou Serenity a jej nezabudnuteľnými dobrodružstvami. ()

Hanzo47

Kdo viděl Firefly a bavilo ho, bude nad míru nadšen. Po Firefly skvěle převedené efekty pro kinová plátna. Konečně se tady zase dozvíme víc o River, kterou Summer Glau zahrála skvěle. Charaktery všech postav se nezměnily a všechno zůstalo stejné jenom přibylo to parádní filmové kouzlo. Jako zakončení k Firefly paráda! ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)