Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

sechmet5

3,5* s tím, že začátek je poněkud pochybný, ale zbytek to dotahuje. Úplný konec to ale trochu kazí (trochu moc dobře to dopadlo - když beru v potaz, že to dělal Whedon...) - ale jsem ráda, že to přežili ti, co přežili, a že konečně dotáhli tu věc ze seriálu do konce. Bohužel jsem věděla o jednom hodně velkém spoileru, co se týče Jossa Whedona a úmrtnosti jeho postav, takže přesně nevím, jak by na mě ta scéna působila. Seriál byl zábavnější a i jeho poslední díl mě bavil víc, než Serenity, takže zaokrouhluju dolů. ()

Pitryx

Prvních čtyřicet pět minut je to jako jízda na horské dráze, akce stíhá akci, stále se něco děje, efektů spousta. Neříkám, že bůhvíjak kvalitních, ale je jich dost. Pak je chvilka slabší stagnace a potom zase cvrkot. Závěr možná zbytečně natažený. Mně se film líbil, bavil jsem se a až na pár chybiček byl fajn. 201402280/0 =========================================================== Space Tale pro mne jako stvořené a přesně dle mého gusta. Zcela jistě mohlo být ve filmu více nápadů. Sem tam děj krapánek škobrtne, ale pak se zase rozjede plnou silou. Nemám co dodat. Devadesát procent jak vyšitých. **** a půl ()

yaqwsx

Sci-Fi mě vždy míjelo. Jen občas jsem o něco zavadil a zpravidla se mi to nelíbilo - jasně, najdou se i výjimky jako District 9, ale těch je poskrovnu. Od Serenity jsem toho moc nečekal, ale překvapivě mě film bavil daleko více než seriál. Konečně se příběh uzavřel, postavy se mohly naplno projevit a celkově měl film celkem spád a šmrnc. Prostě zakončení seriálu na úrovni. ()

Vocoun

No ono to není až tak úplně skvělé dílo, ale do top 10 se mi zatoulalo kvůli lásce k původnímu seriálu i enormnímu nasazení fanoušků, díky kterým tenhle film vůbec vznikl a dočkali jsme alespoň nějakého zakončení. Což tedy absolutně neznamená, že by to byl špatný film, ale spíš jen tak na úvod. Samozřejmě na čem to celé leží je skvělá chemie, která fungovala v seriálu. Díky tomu není třeba opakovat co dělá seriál a atmosféru Serenity tak úžasnou. Příběh jako takový už je značně chatrnější, protože je na něm patrné, že to nemělo být uzavřené tak rychle, ale postupně rozplétat celé to mysterium kolem River. Kdo ví, možná by to končilo i jinak. Ale co na tom, že příběh místy skřípe a celkově to nepůsobí tak pohodově jako seriál a taky že se vytratily hlášky. Pořád je to o dvě hodiny víc Firefly, než by to bylo bez toho. A proto si film zaslouží i přes spoustu much hodnocení, které má a jsem rád, že jsem se ještě jednou mohl vydat do country vesmíru. 4* 75%. Btw - nejvíc na tom mrzí, že díky smrti několika postav bylo po filmu již jasné, že další pokračování opravdu nebude. ()

Kutkey

Kvality seriálu to nedosahuje, ale díky bohu, že je pokračování. Je zde spousta skvělých nápadů a jako sci-fi to oceňuji ještě víc, než Firefly, bohužel postavy jsou zde trošku jinak prokresleny a humor trošku vtíravý, přesto musím dát 5* a to hlavně za skvělé soundtracky. ()

mrclTV

Serenity je ako Firefly na steroidoch. Už je to menej western a viacej sci-fi, čo mi nevadilo, ale hlavne to už má konečne aspoň nejaký príbeh a aj emócie. Tak mohol vyzerať aj seriál a u mňa by dostal hneď lepšie hodnotenie. K slovu sa dostávajú Reaveri (sú konečne súčasťou deja) a River je ešte vyšinutejšia a záhadnejšia. Nečakaným bonusom je hajzlík so svojím vlastným kódexom cti. Pridajte si morálne ponaučenie na záver, relatívne dobrú akciu a čajovú ližičku napätia a máte z toho celkom slušný (oproti Firefly) odpočinkový film, ktorý môže zaujať. Len stále tam ostali moje "obľúbené postavy", našťastie majú minimum priestoru. Musím povedať, že keby som videl iba Serenity, hodnotenie by bolo asi nižšie, ale tu som jednoducho musel porovnávať so seriálom a ten je z môjho pohľadu o jednu * horší. ()

Brano

Takú sprostosť som už dávno nevidel. Efekty miestami komické, dejovo strašne chaotické, nepriehľadné, ani si už vlastne nepamätám o čo tam vlastne išlo. Herci mizerný a scenár? Tie dialógy boli miestami na smiech. Jeden z najhorší sci-fi aký som kedy videl. Ani som to nedopozeral. Strašne nudné a nezaujímavé. ()

PaulCZE

Skvělé dialogy, hlášky a atmosféra seriálu, to vše téměř vymizelo a místo linky s River bych si dovedl představit zajímavější alternativy. No ale úplně špatná tečka za seriálem to zase není. Tak do budoucna, více kultovních seriálů jako je Firefly :) ()

PajinkaKox

Pokud toto bylo rozhodnutí udělat tečku za sérií Firefly, tak buďto měl být film udělaný pořádně, nebo radši vůbec. Ano, asi bylo hodně těžké pojmout jedinečnost a rozpracovanost postav v pouhých 119 minutách, bohužel se tím ale staly svými pouhými stíny se zaměřením asi jen na River. Takže kdo Firefly nezná, asi se mu film i líbí, protože je to taková ta klasická akční ubíhající scifárna, ale jako zakončení příběhu Firefly to stojí za prd. A protože to je zakončení Firefly, hodnotím podle toho. ()

george82

Čekal jsem od toho víc. Jelikož díky tomuhle filmu ustoupil Firefly, tak nemůžu říct, že to byl správný krok. Celkově to špatné není, ale efekty a akci jsem očekával na Sci-fi větší. ()

Tominni

Dobrých sci-fi filmů není nikdy dost a tenhle stojí za vidění. Příběh posádky jedné lodi zcela změní dvojice nových pasažérů, kdy speciálně River ostatní přivede do nesnází. Scény se spuštěním v River akce jsou super, ale i celkově mě film upoutal a asi se znovu podívám. ()

Detak

Hezké sci-fi pro milovníky Serenity a jejích obyvatel. Také je fajn, že jsou v něm titéž herci, co v seriálu, který je dobré vidět před tímto filmem (byť seriál končí trochu jinak). A ano, konečně je to v podstatě završení daného seriálu, které pospojuje některé jeho linky. Škoda, že tohle nemá tak 1000 dílný seriál, protože bych byl jeho velkým fanouškem. ()

Blazkowicz

Budu se opakovat stejně jako u seriálu, ale River je strašná. Celý film se točí kolem ní, takže jsem z toho moc neměl, protože mě nezajímá. Aspoň jsem se dozvěděl původ Plenitelů. Je to prostě roztaženější díl Firefly i se stejnou kvalitou efektů. Jako jakási pomyslné tečka za nedokončeným seriálem to ujde, ale radši bych ten seriál. Navíc jsem byl zvyklý na jiný dabing. Tady nasadili klasické generické hlasy bez emocí, které tam nepasují. 3* ()

helrohir

Je to tak, ako vravia viacerí užívatelia, a totiž že keď si tento film človek pozrie, a až následne zistí, že existuje aj akýsi seriál, môže tým pádom nastať dosť veľké zmätenie. Následný pokus plnohodnotne doceniť videné tak môže byť problém. Z môjho "neutrálneho" pohľadu" som videl skôr priemernejšie sci-fi, kde zhruba prvá hodinka bola pre mňa dosť nezáživná. Záver však tieto chvíle ako tak vykompenzuje, a prináša celkom solídny zážitok. Problémom je však pre mňa neznalosť postáv a ich vzťahov, nakoľko v tejto filmovej podobe sme hodení priamo do víru diania bez nejakého vysvetlenia pozadia. Príbeh je tiež tak trocha nesúrodý, a v podstate je tento film naozaj primárne pre fanúšikov seriálu. Snáď si v blízkej budúcnosti nájdem čas aj na onú seriálovú predlohu a následne na ďalšiu šancu aj pre tento film. Zatiaľ takto. 60%. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)