3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

tomo41

Kim Ki-duk nepotrebuje slová, svoj príbeh rozpráva obrazom a vytvára z neho krásne, poetické dielo, ktoré je rovnako nemôžné slovami opísať. ()

Lukin413

Velmi zvláštní, dojemný, spíše pocitový film, ke kterému vlastně nevím co napsat, aniž bych se zapletl do vysvětlování jednotlivých zákrut děje, které ale nejsou až tak důležité. Film, co je třeba prožít. ()

kartacek

Tuhle jsme přijeli z dovolený a bylo vypráno... Že prý se někdo nechal inspirovat Tae-sukem, říkali měšťáci, "Nejste jediní," chlácholili nás. Inu, film beze sporu silně ovlivňuje, to je jasné. No a že Tae-suk neřekl ani slovo jen podtrhuje známou pravdu, že Verba movent, ale exempla trahunt. ()

Deleatur

Nádherně atmosférická, téměř bezeslovná romance. Esence něhy, kterou Asijci vkládají do svých romantických filmů. Uvěřitelné podání neuvěřitelné situace (tedy jsem příběh vzal doslova). // 81% ()

Gastovski

Tato romance má jistě své kouzlo meditativního, až snového rázu a moc hezky se na ní kouká. Bohužel stejně jako u nedávno shlédnutého Be with You mě i 3-iron emočně obloukem minul. Ale k Ki-duk Kimově tvorbě se rozhodně ještě vrátím. ()

Galahad

Pozoruhodný,málo pravděpodobný příběh nesourodé dvojice.Hlavní hrdinka nepromluví za celý film ani slovo..člověk celý film nechápe o co pořáně jde,aby mu to na konci filmu krásně vše zapadlo dohromady..Jediné,co mě osobně na filmu trochu rušilo byly golfové vložky,přišly mi tak trochu mimo mísu..nic to ale nemění na ***** :-) ()

Gumby

At se na to dívám jakkoli, nenacházim na tomhle filmu nic co by v mých očích ospravedlňovalo tak vysoká hodnocení. S Kimkidukem se prostě uplně zcela míjim. Z nějakýho důvodu mu nevěřim ani ň. Zdá se vykalkulovaný a nepravdivý ve všech možných smyslech toho slova. Takový filmový opium. ()

elea

Po skončení filmu jsem seděla a koukala, aniž bych postřehla, že se znova přehrává. Oh... jaká to byla krása! ()

Eluin

Ve filmu se málo mluví. Tae-suk neřekne (pokud si pamatuji) ani slovo. Divák - v dnešní době notně zhýčkaný často zbytečnými dialogy - se tedy musí spolehnout na vizuální stránku vyprávěcího jazyka filmu, která je však vynikající. Přiznávám, že některé pasáže byly trochu nudnější, ale celkovým pohledem na tento snímek musím říci, že se mi líbi. Navíc, ta scéna s líbáním (viz "obal" filmu) nemá chyb. ()

tragos

Čistě subjektivně bych 3-iron hodil do šuplíku "Nebe nad Berlínem a jiná 'rádoby'" obsahující takové filmy, ve kterých jiní spatřují krásy jež já buď nevidím nebo je považuji za nepovedenou, nudnou a narcistní manipulaci autora s divákem. Neupírám pár zajímavých momentů, ale to je tak asi vše, co stojí za zmínku. První polovina výrazně lepší než druhá. 5/10 ()

agassi68

Film má byť o emóciách a tu sa mi ich dostalo plným priehrštím. Jednoducho ma ten film chytil ako rybu na udicu. Kim ki duk nesklamal, aj keď záverečná tretina filmu už nebola podľa mojich predstáv. Dovtedy som sedel ako prilepený a vnímal bežiaci dej ako v tranze. Neviem stále popísať čím to je. Zrejme obrazové vnímanie ázijskej reality pre mňa stále exotické. No ďaľší dôležitý aspekt je, v akej momentálnej nálade pozeráte ten ktorý film. Možno o deň skôr by som mal chuť na zúrivú akciu a tento film by možno skončil v priemere. Ktovie.. ()

Radek.SCH

Čekal jsem, že to bude "těžký art", ale dalo se to. Dvě hlavní postavy (skoro) nemluví, velmi dobré použití hudby, ale... sakra prostě to bylo o ničem. ()

Puol

Po Ostrove moj len druhý Ki-Duk Kim a opäť prekvapenie. Melancholický, romantický snímok, ktorý sa jemne a hlavne nejednoznčne preklápa do snovej roviny. pozn.: Je jasné prečo je u kórejčanov golf taký populárny.:-), jeho využitie v tomto filme je poriadne netradičné. ()

Adm.Nelson

Poetiku vo filme mám veľmi rád (taká Aronofského Fontána je mojím najobľúbenejším filmom, Malickov Nový svet mám v top 20), toto ma ale obišlo veľkým oblúkom. Možno to bude tým ďalekým Východom, kde sa filmy točia úplne inak a zobrazujú veci podstatne odlišným spôsobom, na aký som zvyknutý. Nenudilo ma to, svojím spôsobom zaujalo, ale absolútne emocionálne nezasiahlo (čo vám ostatným teda dosť závidím). Moje európske srdce mi teda hovorí, že to mám ohodnotiť troma hviezdičkami a pri nejakom Kimovom filme sa možno niekedy v budúcnosti ešte pristavím. ()

Rázlik

Zajímavé využití ticha, ale pro mě naprosto nudná záležitost. Celých 90 minut sem čekal s nadějí, že padne alespoň nějaké slovo, a dokonce sem se dočkal, ale celkově se toho moc nenapovídalo. Raději se budu držet od tohoto režiséra dál, netvrdím že je špatný, ale jeho filmy asi nebudou šálek mého čaje. ()

Akana

Ki-Duk Kim je rafinovaná bestie a tentokrát mě opravdu dostal. Ani nevím přesně čím. Krásou obrazů, protože každý záběr je precizně vystavěnou (a nikoliv samoúčelnou) kompozicí. Atmosférou na pomezí snu a reality. Sdělením, jehož detaily nerozeznám, ale nemám přitom pocit, že bych se v nich ztrácel. Vím, že termín filmová báseň je olysalá berlička, ale v tomhle případě se nemám o co jiného opřít. ()

Páně

Kimova tradičnost v nejlepším smyslu slova. Věc, pro kterou by se dalo žít, nebo popřípadě snít. Musí se shlédnout vícekrát! Tak neotřelý pohled na provázání různých dimenzí našeho bytí, s takovou sílou náznaku a promyšlenou symbolikou, se hned tak nevidí. Pomalé tempo závěrečné třetiny jsem si vychutnával bezezbytku a totálně nadšen. ()

J. T. Kirk

Poměrně zajímavý film a to nemám rád romantické filmy... Není to jeden z filmů, které bych si kdykoliv rád pustil a užil si ho zase tak jako poprvé, bylo to dobré ale jednou uplně stačilo. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí