3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Rokle

Můj druhý Kim Ki-duk... po Jaru, létu... jsem cítil tu podobnou snovou atmosféru prvních čtyřicet minut. Následně ovšem přišlo vystřízlivění, kdy se hrdina ocitl ve vězení a tam jsem se "ztratil". Škoda, náběh na nádhernou poetiku tu opět byl. ()

LudaB1905

Pro mě obrovské zklamání, od začátku do konce sem čekal kdy se projeví nějaká vážný myšlenka a poselství tohoto velmi zdlouhavého filmu a ona nakonec žádná myšlenka ani nepřišla, což bylo jediné co mohlo zvednout mé hodnocení.... ()

Isomut

Krásne absurdné, absurdne krásne. Mohlo to byť bez zbytočného násilia, no už od začiatku som mal poloúsmev na tvári. ()

Xatrix

Velmi bizardni a pritom krasny film. Velmi pomale tempo jen navozuje artovou atmosferu a clovek se nechava unest pribehem cloveka, ktery prespava v cizich bytech kdyz.. Hlavni hrdina za celou dobu filmu nepronese jedine slovo a v podobnem duchu se nese i cely film. Nekdy malo neznamena malo... Pokud chcete neco neobvykleho, je tenhle film jasna volba.. ()

filmer

Ze začátku jsem moc nevěděl o co půjde, ale čím se film dostával dál a dál, tím byl lepší a lepší, ohromně mě bavil a vše, co se zdálo ze začátku nelogické, se postupně vysvětlilo. To, že se moc nemluvilo, utvářelo ještě lepší atmosféru a mnohem silnější konečný zážitek. ()

TylerGage

Nevím jak tento film vyjádřit slovy. Je to filmový skvost. Takový film jsem ještě neviděl. Herci celý film vlastně nepromluvili ,ale svoji lásku si uměli vyjádřid.----------Tento film ()

Étienne

Úžasná imaginácia hlavných predstaviteľov, výborne natočené scény zmiznutia... Nemám čo dodať... Treba vidieť... ()

Blaogranas

No, bohužel jsem neviděl prvních 25 minut, takže můžu jen doufat, že jsem nepřišel o nic zásadního. Zbytek byl sice nádherně obrazově nasnímán, s krásnou hudbou, ale to mi ke spokojenosti rozhodně nestačí. Já postrádal jakýkoli smysl. Přiznávám, že bylo příjemné na to koukat, ale vlastně jsem to pojetí realita-sen nijak moc nepochytil. Ale za příjemnou hodinku co jsem viděl dám aspoň ty tři. ()

K.a.r.i.n

Je až neuvěřitelné, kolik emocí se dá vyjádřit beze slov. Vůbec se tu se slovy šetří, a když už je někdo použije, tak vyzní falešně nebo přinejmenším rušivě. Opravdové emoce se totiž vyjadřují pohledy, činy nebo prostě tím, že jsou si lidé nablízku. Mlčenlivost filmu v kombinaci s nádhernou hudbou pak vytváří velice zvláštní, lehce zasněnou atmoséfru, kde realita může nabývat netušených podob... ()

Kaučuk03

Žasnu nad tím, jak dokáže Kim Ki-duk pospojovat tok banálních událostí do tak krásného metaromantického příběhu. Krásná oslava zakázané lásky. ()

Miany

Nemám slov - a to doslova. Tak mocný a hluboký film, ve kterém se téměř nemluví, ani chvíli vás nenudí, protože si nese svou atmosféru, je nádherným. Slovo nádherný nepoužívám ve svém slovníku často a proto si myslím, že má velkou váhu tím tuplem, když ho přidělím k nějakému filmu jako je např. 3-iron.. Snímek dal myšlenku, dal pocit a dal jiný rozměr. Doufám, že mi pocit z něj rychle nevyprchá, protože takhle se unášet jen tak nemám, jak zažít. Herecké výkony byly bezpochyby výborné, film mě vcucl do děje a nechtěl vyplivnout.. kéž bych v něm ještě zůstala.. ještě nachviličku.. Asi si jej zanedlouho znovu pustím a ponořím se do hlubokých myšlenek, pocitů a jiného světa. Díky Kime Ki-duku jste můj nejoblíbenější režisér. ()

Filmárik

Môj prvý Kim Ki-duk s ktorým som mal tu česť na mňa spravil skvelý dojem. Originálny príbeh o bizardnom vzťahu mladého squatera a vnútorne zničenej ženy .Čo ma na tomto filme však fascinuje najviac je fakt že obaja hlavný predstavitelia za celý film dohromady povedali asi 5 slov a mne to absolútne nevadilo. Takisto nápad s neustálym skrývaním sa za chrbtom je maximálne od veci ale tu to proste s dejovým vyústením dáva perfektný zmysel. Netuším aké prísady režisér použil ale na mňa to zabralo a už sa teším na ďalšie kúsky od tohoto kórejského fenoménu. ()

Al44...

Velice zajímavý, ale také velmi originální film. Je velmi těžké ho popsat nebo přiblížit - toto se prostě musí vidět. Na mě osobně snímek velmi emociálně zapůsobil a to i díky sympatickým hlavním představitelům, kterým snad ani nejde nedržet palce. Zajímavé je i to, že tyto hlavní postavy téměř nemluví (jeden z oblíbených znaků filmů Kim Ki-duka). Někomu ale nemusí sednout "pohádková schopnost", kterou mladý hrdina "objeví" během svého pobytu ve vězeňské cele. Tento film mohu jen vřele doporučit. ()

dakarin

Výrazově obrazově zdařilé, lyricky jemné, dětsky nevinné --- filozoficky nepřijatelné, naděje je vždy vysoko nad beznaděj a víra nad nevíru, tedy útěky do snů pouze pro zpestření dospívajících, nikoli cíl dospělých ;-) ()

Stíba

Myslím si, že jsem Ki-duk Kima pochopil a narozdíl od mnoha pseudointelektuálních filmů je tenhle opravdu krásně, zároveň však jednoduše ale s velkým citem a noblesou natočený. Pluje si na jedné nosné idee a nesnaží se zaobrat všemi filozofickýkmi otázkami vesmíru což mu dává klid, kterým dojde až k vyřčenému konci. ()

jsemzuzu

Já japonské filmy moc nemusím.... jejich mentalita a styl točení je úplně jiný, ale tohle je klenot mezi mými filmy...;) nádherný film, ve kterém se nemluví (scénář by vyšel na půlku jedné stránky), za to má úchvatné scény a velmi citlivou režii.... podotýkám, že jsem to viděla ve 2 ráno v noci, kdy jsem myslela, že padnu únavou, ale tohle mě naprosto probudilo ;)) ()

kersten

Ukážka ako sa dá spraviť kvalitný film, bez toho, že by hlavní protagonisti povedali čo len jedniné slovo. Jeden z 1001 filmov ktoré musíte vidieť než zomriete. ()

mancer

Film, v ktorom si hlavní hrdinovia navzájom nevymenia ani jedno slovo, a predsa je to lepší ľúbostný príbeh než Twilight :P Jeden z mojich najobľúbenejších romanťákov vôbec a najobľúbenejší film made in Korea :) Kim Ki-Duk je skrátka môj filmový boh. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí