_aandyy_

Jiné pojetí toho, jak to také může vypadat v Absurdistánu. Ne, že by mě zrovna napadlo přemýšlet o Absurdistánu jako o naší Zemi v budoucnosti, ale pocit hrdiny názvu nasvědčoval. Průměrný dnešní člověk, že by se v budoucnosti stal géniem? No, doufejme, že se tak nestane, doufejme, že lidstvo půjde dál než jen od televize na záchod, pak zpět, doufejme, že prezidenti budou inteligentní a ne voleni jen podle toho, kdo předvede tu největší frajeřinu. Když srovnám s o dva roky mladším filmem stejného názvu, tento se mi určitě zamlouval víc, i když nebyl úplně podle mojich představ... Dost velká vulgarita, která ale podle okolností do filmu patřila, se mi tedy moc nelíbila, ale místy jsem se celkem pobavila. ()

113kw

Děj filmu je založen na myšlence, kterou jistě řada z nás pozoruje kolem sebe. Že totiž lidé méně inteligentní se rozmnožují mnohem rychleji a častěji než lidé inteligentní, kteří stále jen na něco čekají... Logiky jediným závěrem tohoto trendu kolem nás, může být jedině to, že někdy v roce 2500 bude svět plný hlupáků. V dnešní době průměrný jedinec pak bude najednou mezi nimi výjimečný.... Film je plný skutečně vtipných scén, jako třeba že při souboji obřích monster trucků je jeden z nich tak velký, že neprojede branou areny, a zboří ji, a tak skončí dřív než se objeví. Typické pro svět, kde jsou všichni hloupí a omezení. ()

lebik

S poradnym spekem date uvodnich 20 minut a jeste vam prijdou zabavne...Pote se uz bez tvrdych drog neobejdete. ()

john.h

Takhle jsem se u komedie dlouho nepobavil. Zdejší nízké hodnocení moc nechápu. Já si to dám klidně znova a určitě budu zase u nějakých scének řvát smíchy. Tento film na vás totiž hodinu a půl chrlí jeden super vtipnej moment za druhým. Zvláštní je, že si člověk při sledování těch absurdností říká, že se tam dnešní realita opravdu může dostat. Některé současné trendy opravdu směřují do toho, co je vidět ve scénkách ve filmu Idiocracy. ()

adekcz

Zábavnost filmu jde od devíti k pěti, a to doslova. Začátek, který měl našlápnuté k 5* svou vtipností a originalitou, velmi rychle ztratil dech a stačila jen chvíle potloukání se v roce 2505, aby se hodnocení změnilo na finální cca 3*. Hlavní důvod je, že jsem se strašně rychle nasytil všech těch vtipů týkajících se průměrného IQ populace a film se už nikam dál neposunul. ()

Kubaaaa

Film beru jako zajímavou a originální ukázku toho, jak by to v budoucnu mohlo vypadat. S nadhledem samozřejmě. Bráno vážně by se to blížilo odpadu. ()

jos_sep

Jo, takhle nějak by to mohlo v roce 2505 vypadat :) Celkem fajn komedie s kupou zábavných vtipů a situací, kde naprosto vládne americký prezident :) Sympatická hlavní dvojice sympatická stopáž. Na odreagování v pohodě stačí. ()

Doomer

Taková komedie co neurazí ani nějak nezaujme - komedie není špatná ale že by se člověk smál to ne spíše se párkrát usměje. Ještě tedy nevím jestli máme dementnějšího ministra zahraničí my (kníže) nebo ho mají v tom filmu, inu posudte sami. ()

Lilien

Idiotská komédia o svete budúcnosti, plného idiotov. Ja som sa pobavil, dobré vtipy ,scénky dobre zahraní hlupáci. Ale samozrejme malo to aj slabšie momenty , a trápne a nepodarené vtípky. No do priemeru sa to kludne zmestí. L.Wilson nieje typický komik možno iný výber herca by bol vhodnejší. A samozrejme u mňa kráľuje prezident, pornoherec v podaní Crewsa. ()

liberita

Takže pekne po poriadku. Hlavná myšlienka je výborná a mala by značný potenciál, keby sa jej chopili šikovní tvorcovia a do hlavných úloh obsadili dobrých hercov. Lenže namiesto toho je scenár neskutočne zúfalý a humor sa v ňom nájde ťažšie než príslovečná ihla v kope sena. Čo sa týka hercov, Luke Wilson nie je dobrým a presvedčivým hercom ani s prižmúrením oboch očí, Maya Rudolph je nudná a nezaujímavá a spolu tvoria mizernú dvojicu. O niečo lepšie svoju úlohu zahral Dax Shepard a väčšina ľudí z budúcnosti, pretože nemuseli príliš hrať a dokazovať, že majú IQ, aké majú. Plus vôbec nechápem, prečo slovenská distribúcia nazvala film Návrat z doby ľadovej. Nemá to absolútne žiadnu logiku a so samotným filmom to vôbec nesúvisí. Čiže vcelku slušný námet a úvodná scéna, ale to je vlastne všetko, čo ohľadom tohto filmu stojí za reč. ()

Haloo5

Dokonale zahrať idiota, aj to môže byť pekná fuška. Hercom sa to našťastie podarilo. Niektoré vtípky a situácie sú vyslovene brilantné. Takže stačí len vypnúť a pobavíte sa :) ()

Chamyl

Šílená komedie? První polovina filmu je podle mne výborná, docela logickými argumenty opatřená, osobitá vize budoucnosti lidstva. A že tato představa nemusí být úplně vedle... Bohužel v druhé části se už originální názory, vtipné narážky a úsměvné momenty zcela vytratí, přesuneme se do oblasti genitálního "humoru" a zápletka s tupým lidstvem se de facto dostane na druhou kolej. Škoda, za první část bych dával 5* a doporučoval bych ji do povinné školní "četby", za zbytek jsou ovšem i dvě hodně. || Oproti hodnocení z roku 2013 přidávám v 2020 jednu hvězdu za to, jak rychle se některé věci naplňují... ()

JohnZ87

Po všech stránkách průměrný film (stejně jako hlavní hrdina). Ovšem Terry Crews jako americký prezident je prostě boží! 55% ()

kaza

Na pár století si zdřímnete a je z vás nejinteligentnější člověk planety? Paráda! Ale že si nijak chytřejší nepřipadáte? Vítejte v Absurdistánu! Svérázná komedie staví zrcadlo dnešní společnosti ovládané reklamou. Ačkoliv je dílko trochu ujeté, obsažené myšlenky rozhodně nejsou mimo mísu. Máte-li v sobě aspoň trochu chuti nadávat na celý dnešní svět, tady se určitě pokocháte. Velmi příjemné překvapení. ()

Maniik88

Tak dobrá myšlienka a tak chabé spracovanie. Veľká škoda, pretože z námetu by sa dalo vyťažiť daleko viac. Napriek tomu som sa viacejkrát nasmial, niektoré veci stoja za zamyslenie, ako celkovo momentálne smerovanie ľudstva, či aspoň západu. ()

himor

A zase ďaľší zbytočný film...ja už vôbec neviem kam táto skvostná kinematografia speje. Tupý Wilson sa tváril na pěst celý film, najradšej by som ho zbil sám, ale tak niečo bolo no...dáka akcia, dáky chabý príbeh, dáke herecké výkony. Toto je film pre mňa tak na nedeľné popoludnie, ale nie hneď po obede, ináč by som musel potupne vrhnúť. 45% ()

topi80

Těšil jsem se na film, který navzdory své povrchnosti bude takřka vizionářský (podobně jako třeba Demolition Man), jenže po velmi slibném začátku, kdy se Joe dostal do budoucnosti, se vše zaseklo, spokojilo se s onou degenerovanou budoucností a nepřipravovalo pro diváka další vývoj či překvapení. Takže docela velké zklamání, i když geniální plán na útěk z vězení nebo projevy na zasedání kongresu jsou nezapomenutelné. ()

GameboyNES

Tenhle film je autentickým dokumentem dnešní doby. Děcka se bez aplikace v mobilu "Jak správně kakat" ani nevyserou. Tupé google a ios ovce, čumících 20. hodin denně do placek, místo aby si přečetli knížku nebo třeba vydlabali lodičku z kůry, ()