Ples příšer

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiální text distributora)

Fanda.Boukal

Na první shlédnutí slabší než jsem čekal ( přiznám se důvodem proč jsem na to koukal byl můj oblíbenec Heath). Uvidíme co na podruhé dám tomu chvílku čas a zkusím to pak znovu třeba se mi to zalíbí. ()

Dejf4

Reálné, chladné, syrové, přesto emocemi narvané. Pomaličké až hypnotické tempo, které k tomu zkrátka sedí. A díky B.B. skoro dokonalé. Přesto něco málo k plnému počtu chybí. 8/10 ()

fimler

K tomuto filmu jsem se dostal po dlouhých 7 letech, co ho chci vidět. Nevím, zda to bylo jen v mé hlavě, ale měl jsem Ples příšer zafixovaný jako velkolepé drama silné kvality. Typuji, že k tomu hodně přispěl i Oscar, kterého vyhrála Halle Berry (při předávání mě její proslov dostal, ale po zhlédnutí filmu naprosto nechápu za co ho vlastně dostala, vždyť v tom filmu zase tolik nepředvedla). No, měl jsem naprosto jiná očekávání. Vlastně film byl až příšerně moc komorný a byl to krátký příběh, který mě ničím extra nechytl. Na pomezí 3 a 4 hvězd, ale jelikož jsem se nijak nenudil + film rychle uběhnul, dávám 4 hvězdy. ()

sam_lowry

Pomalý, citlivý film s VYNIKAJÍCÍM hereckým obsazením (myslím, že oscar je ve správných rukou), Thorton, Berryová, Ledger, Boyle. Film mě v první části emocionálně dostal (vztah otců a synů, příprava popravy), jako jsou zpřetrhané životy a vztahy hrdinů, aby na závěr ukázal alespoň nějakou naději, ale vykoupenou velkou bolestí. Skvělý střih a kamera. Závěrečná scéna na schodech se zařadila mezi moje TOP scény, Hallin pohled..za to si oscara nezasloužila??? :D...9/10 ()

gu-staff

Ne vždy člověk potřebuje od filmu aby měl jiskru, nebo byl dynamický. Tento film takový není, a není takový dobře. Takový konec si divák opravdu zaslouží, chvíli jsem se lekl, co Leticia udělá, ale nakonec to rozštípla na jedničku..... ()

Martyyn

Poněkud utahaný, i když zajímavý, scénář byl dost slušně proveden hlavními herci v čele B.B. Thortnem a Halle Berry. Čekal jsem víc, ale na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůře :). ()

Mr. Movie

JJ pěkný, čekal jsem že to otočení člověka ve svých názorech bude jako vetšinou nepřesvedčivé, ale tentokrát jsem tomu uvěřil. Díky všem kdo se o to zasloužil. BTW: co takhle založit sekci kdo si zasloužil nějaké ohodnocení ať se to tady neplete s hodnocením filmu ()

veverysiak

Zaujímavý príbeh s pomaly až nudne plynúcim spracovaním, priznám sa, že zo začiatku som bol málo trpezlivý, takéto slimákové kúsky veľmi nemusím, ale asi od polovice ma to chytilo a úplne som sa do toho vložil, filmy o lámaní rasových predsudkov nie sú u nás ešte na programe dňa, otázne je, či aj niekedy budú, ale to je téma pre sociológov, tak sa aspoň nabažme toho, ako sa to robí za mlákou, takže 80%. ()

Alfonso198

Neuvěřitelně vleklé tempo jinak docela dobrého scénáře. Ale ten konec mě narozdíl od mnoha jiných tak akorát .... Podruhé si to už určitě nepustím. ()

jopal

Plna päťka! Za pribeh, herecke vykony, za reziu aj za hudbu. Prvy krat banujem, ze som film videl nadabovany, lebo ten tucny zmrd sa nedal pocuvat. Zato sexualna scena s Halle Berry bola najlepsia, co som vo filmoch kedy videl. Ja jej toho oskara z celeho srdca prajem. ()

Evbad

Spíš než glorifikovaný příběh o prozření staršlivého rasisty či snad sondu do rasismu v USA jsem viděl příběh dvou lidí, které dala dohromady podobná životní tragédie, a jejichž vztah spěje do zjištění očekávaného překvapení. Halle Berry je pěkná, Billy Bob jasný tvrďák, vztako kolem a okolo podívaná, která neurazí. ()

sypanycaj

Vzpomínám si, že když film 2/3 roky zpátky vycházel na DVD (tehdy bylo v módě, kupovat je v trafice za pár pětek), větším písmem než název filmu, bylo naspáno to, že ve filmu je obsažena nejdelší sexuální cena v historii filmu. Nebylo třeba, prodávat jej tak lacině. Ve filmu je mnohem víc. Člověk měnící se pod tíhou situace, kdy ztratil někoho blízkého. Další, který se naopak mění vlivem ztráty člověka, který mu (ač by měl) blízký nebyl. Problematika rasových předsudků. Samota otce a syna pod jednou střechou, kteří k sobě nenašli cestu. Strach syna ze zklamání otce. Bezmoc. Sblížení za těch nejneromantičtějších okolností. A když se zeptám - kdybychom mohli vracet čas, vrátili bychom ho před "kritický bod zlomu" a nebo úplně na začátek, abychom mohli všechno udělat úplně jinak - líp? ()

pcarogers

Na konci spoiler, takže kdo nemá rád, ať nečte:-). Jeden z nejsilnějších psychologických filmů, který jsem viděl. Naprostá srdeční záležitost. Thorton to rozjede na plné obrátky. Ledger mu zasekunduje v top formě a Halle Berry nic nepokazí (plus přidá své krásné tělo:-)). Kdo by si myslel, že každý nezávislý ,,kvalitní,, snímek musí končit neutrálně nebo negativně, ten se splete. Ples příšer si na nic nehraje, na konci se všichni zachovají normálně a racionálně a já si mohl s povzdechem zamáčknout slzu, jak krásně to (tak jako kolikrát v životě) skončí:-). Psychoterapeutická záležitost a emocionální pecka. Něco jako denní dávka emocí z Růžovky, jen asi o deset tříd výš (ironii s Růžovkou mi jistě prominete). ()

Arehanah

Působivý příběh. Jedna z nejhezčích milostných scén co jsem kdy viděla. Nemám, co bych filmu vytkla, snad jen, že těch životních tragédií na jeden film bylo až moc. A toho starýho, rasistickýho dědka bych nakopala do zadnice. ()

johnnie78

Hodně zvláštní film, který se mi svým způsobem fakt líbil, ačkoli jsem původně čekal něco úplně jiného. Podivné, syrové drama se sebevraždami, rasismem a erotikou... ()

Merenre

Už dlouho jsem neviděl tak sterilní a nudné kvazidrama. Autoři se stejně úporně jako marně snaží vyvolat nějaký hluboký dojem. Děje i jednání postav jsou neuvěřitelně nevěrohodné, až směšné. A kde byl nějaký rasismus, o kterém tady všeci mluví? O tom, že to nemělo žádnou pointu ani nemluvím, to se dalo čekat. Jedna hvězda za solidního Thorntona, a jestli by měl někdo dostat oskara, tak ti kteří tento film přetrpí celý. ()

FLVEKK

Halle Berry královna, Billy Bob Thornton král ! Kostky jsou vrženy. Krásně to tam padlo. Pomalé seznamování s postavami mě u filmu drželo jak hřebík v rakvi. Však taky nač ten spěch, když si užíváte každou hereckou minutku :) black & white ! Takhle bych si to taky přál.. ()