Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Zlověstným způsobem, který ho korunoval na mistra filmové hrůzy, ztělesnil Vincent Price slavného sochaře voskových figurín, který se po útoku žháře, jenž zničil jeho životní dílo, propadá do hlubin šílenství. Není už schopen používat své popálené ruce a vytvoří proto nový - a vražedný - způsob, jak znovu naplnit svůj dům voskových figurín. (Magic Box)

Mikino00

Zajímavý námět plus ďábelský Price servírují divákovi napínavou podívanou. Nelíbil se mi konec, Price je totiž sympaťák. ()

laepus

Vincent Price byl nejelegantnější šílenec stříbrného plátna. Tady tak krásně naivně ulítlý s hromadami růžového vosku a Charles Bronson jako "igorský" spolupracovník. Dodnes příjemná a vtipná a napínavá klasika. ()

MIMI.kry

Trochu mně film přišel místy až komický (plíživé kroky přihrbené postavy) a navíc pomalu ubíhal. Atmosféra nočního města, ponořeného do mlhy s domy ozářenými plynovými lampami, dobové kostýmy, figurýny a několik silnějších okamžiků byly působivé, ale zub času byl přece jen znát. Doba vzniku má své plusy i mínusy, shrnuto, podtrženo, já dávám ve výsledku průměrné hodnocení. ()

Huguette

Přesně takové "horory" mám ráda. Nemám strach, že mi bude zle od žaludku, že tam bude výbuch za výbuchem a pod Těším se jen z příjemného mrazení a napjetí. A tenhle film to naprosto splňuje - senzační nápad a atmosféra byla naprosto uspokojující! A musím dodat, že jsem si právě prohloubila vžitý strach, respekt nebo odpor k figurínám. Odmalička jsem nesnášela jejich mrtvolné výrazy...a nu a je to tu, já to věděla ;-) Vytkla bych ale úplný závěr, kdy hlavní hrdinové situaci jen zlehčují, přišlo mi to nevhodné a trochu mě to rozčílilo, poznámka o důstojném pohřbu všech mrtvých by asi byla lepší. A ještě kouala jsem na to jen kvůli Carolyn Jones, která tam byla jen pár minutek, ale ten smííích! Ohromně roztomilé! ()

Alex24

Na Dům voskových figurín jsem se chtěl podívat už dlouho především ze dvou důvodů. Za prvé je tenhle film taková klasika hororového žánru a za druhé a to hlavně, jsem ho viděl už na základní škole jednou v neděli, kdy jej na ČT2 dávali, jako odpolední film. Celkově mě ten film zaujal už tehdy a až před necelými dvěma týdny jsem se k němu znovu propracoval. Samo sebou myšlenka toho filmu je naprosto klasická a geniální, ale co se mi líbí, že film se už od začátku odehrává v takovém příjemném tempu, prostě takový způsob: "Aha, aha, tohle je tenhle chlap a tenhle dělá tohle... fajn, fajn, pohnem s tím.", což se mi moc líbí. Žádný nepodstatný kecy a rovnou k věci... Za další je tam krásně vidět, jak je to podle divadelní hry, ale pořád je to film... Pecka! Ale co jsem ocenil vážně nejvíc, byly ty masky a úžasná rukodělná práce se kterou byly připravený scény a herci. Vizuální stránka byla naprosto perfektní a to mě hrozně chytilo. Celý film jsem možná i proto shlédl jedním dechem a bavil mě. Taky se mi líbilo, že oproti dnešním filmům, který se čančají a natřásají pro oko co nejvíc, byl tohle v podstatě kraťas se svými 90 minutami, které jsou vážně oproti dnešním 280 minutovým (a mnohdy zbytečně a otřesně nudně natahovaným) monstrům přesně tak akorát... Prostě film na čtyři hvězdy... Proč ne pět? Protože prostě někde uvnitř cítím (kromě hladu) že tomu na pět hvězd ještě něco málo chybělo, ale těžko říct co... PS:. Nezaměňovat s remakem z roku 2005, který jsem ani vidět nemusel a vím, že je mi z tý teenage vyvražďovačky na blití. ()

GOREGASM

House Of Wax má nepopiratelné old school kouzlo a onu elegantní dobovou patinu. To naštěstí není všechno, protože za jeho nesmrtelnou sledovatelností stojí narozdíl od dnešní šokéznosti, dobře strukturovaný a motivovaný příběh, který netrpí nadměrnou naivitou ani dnes. Snímek se drží rčení to nejlepší nakonec, tak jak to bývalo zvykem, a samotné voskové finále mě v mém ratingu jen utvrdilo. Pro fanouška hororu nepřehlédnutelná klasika s nabušeným Charliem Bronsonem ve vedlejší roli. 80% ()

MickeyStuma

Remake stejnojmenného snímku z roku 1933 a klasika svého žánru dodnes mnohé filmaře inspirující. Stejně jako Hitchcockovi filmy již dnes lecjakou hrůzu nevytváří a vlivem neustále používané dějové šablony  je i značná dějová předvídatelnost. Avšak žánrová zábavnost nadále nijak neutuchá. V podstatě se jedná o jednoduchou děsivou detektivku, ve které ohromí především samotný závěr odhalení. Pevným scénářem s pevnými dialogy a výbornými hereckými výkony byla vytvořena filmová klasika, která se do kin dokonce uvedla ve 3D. Pastelové barvy už jenom doplňuji přímočarost příběhu, který vyznívá působivě. Snímek patřící do zlatého fondu světové kinematografie. ()

Leoric

Působivé dílo..I po těch letech si zachovalo atmosféru, a i když jisté aspekty působí v dnešní době mírně naivně, je zde Vincent Price, aby svým nezdolným charismatem dokázal roprášit jakékoliv pochybnosti o kvalitě tohoto snímku. ()

HappyDeath

Vynikající atmosféra i hudba. Tohle se dnes už hodně málo vidí aby film dokázal takhle osobitě zapůsobit na diváka...80% ()

Allan

Nejspíš mi chybí koňská dávka sentimentu a obdivu k této éře prehistorických hororů, protože například právě tento považuji za jeden z nejobludnějších. Už si nepamatuji drobné dějové nuance (pokud vůbec nějaké byly), ale utkvělo mi především papundeklové aranžmá celé scény a dokonale prkené herecké výkony. Na rozdíl od jiných filmofilů v tom nespatřuji něco „roztomilého“ či „bláznivě naivního“, vidím pouze naprostou neschopnost režie, scénáře a především herců. Kinematografie v této době už nebyla tak nevyspělá, aby musela produkovat úděsnosti takového kalibru. Na mém žebříčku Top 10 filmových blbostí zaujímá tento počin místo hned vedle „Plan 9 From Outer Space“. ()

Sosak

Hororová klasika s Vincent Pricem. Dneska to už samozřejmě působí směšně a některé scény nemají ani náznak logiky (maska z vosku, která se ale celou dobu hýbe jakoby šlo o normální obličej). Záběry na křičící ženské postavy jsou samozřejmostí. ()

Alexandre

Kvalitní kousek, který se opírá především o vykreslenou atmosféru. Na svou dobu velmi působivé. Jedinečný příběh, který nejednou zamrazí v zádech. ()

RajAthen

Tak na dnešního diváka ten děs úplně nedýchne, ale ta poctivost a opravdovost, s jakou je vše natočeno, diváka zkrátka zaujme a pozornost poctivě udrží. Igor je jméno, které zkrátka nezklame. ()

Likan7

Atmosférou na mnohem vyšší úrovni než ta hovadina z roku 2005. Jasně, souboje jsou legrační, je to dobově naivní a často to působí toporně, ale těch 66 let je už celkem dost, takže při výsledném dojmu na to musí brát člověk trochu zřetel. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Málo známy horor z roku 1953, ktorý je na svoju dobu veľmi kvalitné spracovaný. Nápad na film je dobrým, musím tiež vyzdvihnúť masky, atmosféru, ktorá sa veľmi postupne stupňuje, herecké výkony a hudbu. Podobný nápad vznikol už v roku 1933 ale ten som bohužiaľ nevidel. Film môžem odporučiť ak máte náladu na staré filmy s nie celkom klasickým hororovým nápadom. Celkové hodnotenie za mňa je 80% ()

Psycho.R

Vincent Price v životní formě, dnes už spíše úsměvné akcni scénky, ale pekne se na to kouká a hudba pěkně dobarvuje atmosféru. ()

Knor

Nádherně atmosférická záležitost s dokonalým Vincentem Pricem. I na tak starý film napětí stále funguje a i pár scén dokáže vyvolat nepříjemný pocit. ()

pepino

Hezká atmosféra, super hudba ( zvlášt pasáže v dramatických situacích) , no ale co je hlavní tak Vincent Prize. Excelent!!! Hororová klasika, která je povinností pro každého fanouška. ()