Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Zlověstným způsobem, který ho korunoval na mistra filmové hrůzy, ztělesnil Vincent Price slavného sochaře voskových figurín, který se po útoku žháře, jenž zničil jeho životní dílo, propadá do hlubin šílenství. Není už schopen používat své popálené ruce a vytvoří proto nový - a vražedný - způsob, jak znovu naplnit svůj dům voskových figurín. (Magic Box)

Pokryvac

Veľmi kvalitný 50s horror. Vizuálna stránka je úchvatná a Vincent Price je vo svojej úlohe taký dobrý, že divák fandí jemu, miesto tej uškriekanej ženskej, ktorá si zaslúži byť premenená na voskovú figurínu. Záver je trocha skratkovitý, ale i tak je tento film potechou pre oči. ()

Pitryx

Tak remake je lepší původního filmu? Nu, nebývá to často, ale zde ano. Má to lepší spád, a i hlavní hrdinka není takový trotl, jako ve snímku předešlém. Maska je Jarodova je trošku slabší, v prvním budila větší odpor, ale to je asi jediná výjimka. Hodnotím to o něco výše než původní film, ale že by mne to nějak extra bavilo, to se říci jednoznačně nedá. ()

toomm

Vincent Price opět boduje a v podobných filmech to s ním funguje vždy. Je to záruka kvality a zábavnosti filmu. Námět se drží původního snímku z roku 1933, který jsem neviděl, a tak jsem neznal děj, ten se mi ale líbil. Ne třeba se rozepisovat. Tohle je ten typ filmu, který mě nezklame. 70% ()

wray

Obcas mam taku chut pozriet si nejaku "klasiku" a tak som sa dostal aj k House of Wax. Obvykle si po takej klasike poviem - hm, celkom dobre, avsak malokedy sa mi stane ze by som si vravel "tak to bola pecka", "dnesni filmari sa maju co ucit", "klut..." alebo nieco podobne. House of Wax nebol vynimka :) Celkom dobre, urcite nie brak, mozno dokonca viac ako celkom dobre ked zvazim ze to vzniklo pred skoro 60timi rokmi, ale - az tak extra to zase nebolo. Doporucujem iba tym co maju tiez obcas taku chut pozriet si obcas nejaku "klasiku" ()

MFZB

Parádny filmík, síce jedná sa o dosť starý kúsok ale samozrejme kus dobre odvedenej roboty. Asi môj najstarší farebný film aký som kedy videl, ale každopádne jeden z najlepších týchto starých filmov, aký som kedy videl. Filmy s Vincentom Price-om sú dobré podívané. Pozrel by som si aj remake, ale odrádza ma v tom filme Paris. A ďalší plus 3D film z roku 1953, tak to už je niečo teda. ()

qwertasip... odpad!

Děs a hrůza - doslova. Myslím, že mohu s naprosto klidným svědomím prohlásit, že toto je jeden nejhorších filmů na světě a zřejmě i v celém vesmíru. Pokud existují paralelní vesmíry, pak i tam. Vskutku horor. Nezlobte se na mě, ale film, ve kterém každou chvilkou někdo omdlévá hrůzou, nebo po ráně pěstí upadá do bezvědomí a probouzí se vždy, když o něco jde, působí neskutečně naivně. Další velké negativum je snadno odhadnutelný děj a prakticky nulové napětí. Jediné pozitivum vidím v charismatické postavě hlavního záporáka a také v tom, že jsem přišel pouze o 85 minut svého života. ()

MonarC

Příjemná a vkusná podívaná, hlavně po vizuální stránce. V dnešní době nazvat jej hororem asi není úplně na místě, ale tehdy to musela být pecka. ()

Mangano

Raná padesátá léta a film z ještě stále se rozvíjející hororové produkce. Typicky teatrální herecké výkony té doby zde pro dnešního diváka zabíjejí jakékoli hororové prvky. Film tak dnes již seriózně a vážně řečeno působí jako parodie. Čemuž tak samozřejmě nebylo vždy a je třeba k tomu nepochybně přihlédnout, já vím. Ale pro mě je to již až moc časem oprýskaná socha bez výrazu, která navíc stojí vedle větších a o dost zářivějších děl. Hudba řekněme spíše "dobová" a největším klenotem filmu pak zůstává sám Vincent Price a jeho pronikavě mrazivý pohled. Scénář filmu se patrně drží zuby nehty originálu, který jsem neviděl a tak tuhle stránku hodnotit nemůžu. Na první 3D film ale musím říct zajímavá a nápaditá kamera, hlavně ten ukecaný poutač s míčky pobavil. Masky a efekty opět spíše "dobové". Jako horor film dnes již rozhodně neobstojí, ale je jistě zajímavé, ponořit se čas od času do počátků filmografie, na jejíž základech stojí dnešní Hollywood. ()

montel

Profesor Henry Jarrod (Vincent Price) je vyníkající v modelování voskových figurín historických postav a se svým společníkem vlastní muzeum, které ovšem zatím příliš lidí netáhne. Chystá se tedy muzeum patřičně zviditelnit a zajistit mu reklamu a prestiž. Jeho společník už ovšem nechce čekat na případné zisky a rozhodne se muzeum podpálit za účelem zisku z pojištění. Při požáru utrpí Henry velmi vážné popáleniny a je upoután na vozík. Tudíž už nemůže znovu modelovat, proto si najme pár lidí a muzeum chce znovu otevřít. To se mu také podaří, jeho figuríny jsou ale dosti odlišné od předchozích. Jsou plné krutosti, bolesti a utrpení a navíc se hodně podobají lidem, kteří před časem za záhadných okolností zemřeli... Přesně takhle si představuju klasický horor. Perfektní atmosféra, výborný záporák a docela povedené masky. Na tu dobu pro mě velké překvapení. 60% ()

Digi_cz

Vincent Price je Pán herec to víme.. Tady bylo docela vše v pořádku jen díky jemu. Sběrač ženských vůní, tak jak ve filmu Parfém: Příběh vraha, zde Vincent sbírá těla pro svá umělecká díla z vosku a chybí mu jen ta poslední a opět žena. Kde konec je asi nejlepší, přesto mi něco scházelo. To by film musel vycházet z povídky a hádejte či... ()