poster

Světlo ve tmě

 • Velká Británie

  Half Light

 • Německo

  Half Light

 • Slovensko

  Svetlo v tme

Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie / Německo, 2006, 106 min

Režie:

Craig Rosenberg

Scénář:

Craig Rosenberg

Kamera:

Ashley Rowe

Producenti:

Joel B. Michaels

Kostýmy:

Ruth Myers
(další profese)
 • GILLWANDER
  **

  Podpriemerná klišovitá blbosť s polomŕtvou herečkou Demi Moore, ktorá sa snaží ešte preraziť ale márne. Film ako taký v podstate o ničom. Neponúkne nič čo by sme už niekde inde nevideli. 40%(8.2.2014)

 • rikitiki
  **

  Dobrá atmosféra. Duchařské příběhy dost často ztrácejí dech, když začnou vysvětlovat (což je většinou, i když ne vždy, nutné). KOUSEK DĚJE zvlášť, když je to vysvětlení racionální. V tu chvíli napjatá atmosféra taje jak pěna v mýdlové koupeli. A tady to bylo až směšné, zejména logicky nesmyslná sebevražda podvodníka, která byla nutná jen ze scénáristického pohledu, protože s takovým chlapem by přece nemohla být, zároveň ale přece nešlo takového sympaťáka opustit, že? /1. 4. 12./(1.4.2012)

 • Hal_Moore
  **

  Návrat Demi Moore na stříbrná plátna nevyšel. Řekněme si to na rovinu - ona si za to může sama. Vybrala si film, kde představitelka hlavní role musí hlavně hrát, a to Demi v poslední době nejde, otázkou je, zda jí to vůbec někdy šlo. Filmy si jinak vybírat umí, v pokračování Charlieho andílků byla jedním z mála plusů. Andílci měli alespoň vytříbený vizuál, což se o Half Light říci nedá. Začátek vypadá slibně, bušení do klávesnice psacího stroje přesně v rytmu klavíru, nádherné scenerie britské přírody a najednou jedny z nejhnusnějších CGI animací, s jakými jsem měl tu čest. Lepší animace vyplivne kterýkoli nadprůměrný grafik. Hádám, že právě zde došly tvůrcům peníze, jinak si takový kiks nedokážu vysvětlit. Kiksem je sám o sobě celá druhá polovina filmu, která doplácí na neschopnost autorů přesvědčivě převézt pointu z inkoustu na papíře do obrazové formy. Na papíře pointa vypadala určitě o mnoho lépe, a měla tam také zůstat. Jako kniha by byl příběh zajímavý, takhle po filmu (a po Demi) za týden neštěkne ani pes. Jediným plusem se tak stává hudba, která z filmu vyčnívá stejně jako onen maják v dáli.(17.8.2007)

 • Chrustyn
  **

  Typicky domácí thriller (nazval bych tak snímek, který bych s čistým svědomím pustil celé rodině, včetně malých dětí) o hrdince s tragickou minulostí, která vidí to co ostatní ne a nikdo jí to nevěří. Nic nového, nic překvapivého, nic napínavého. Pro nenáročného diváka, který je napjatý u německých kriminálek, ideální záležitost.(14.4.2013)

 • jojinecko
  ***

  Mne sa to páčilo, hoci podobných "ducharín" je vcelku dosť. Čo na Half Light hodnotím pozitívne je úplne prenádherné prostredie do ktorého je príbeh zasadený, atmosféra je miestami poriadne hustá a ľakačky prekvapujúco fungovali viac než dobre (Nunka, ktorá pozerala so mnou by vedela rozprávať, som zvedavý na jej komentar:))). Čo mi vyslovene vadilo, bola vyretušovaná Demi, ktorá sa jednoducho do filmu tohto zamerania nehodí a strach hrá tak presvedčivo, ako by som ja predvedčivo zahral srnku. Vadilo mi aj polopatistické vysvetlenie deja v poslednej štvrtine, keby sa scenárista viac pohral s príbehom, výsledok by bol lepší... Ale ako priemerný atmosferický nenáročný kvázi-duchársky film to beriem a budem zhovievavý:)(4.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace