Loď duchů

V Beringově moři je nalezena luxusní zaoceánská loď Antonia Garza, která je z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953 pohřešovaná. Na takovou loď má právo ten, kdo ji objeví a přiveze do přístavu. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Loď je opuštěná a poškozená. Začnou ji opravovat, a protože vraky nehledají jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Brzy se ale začnou dít podivné věci. Jednotlivým členům posádky se na lodi začínají zjevovat přízraky. Cestou do přístavu se za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. (TV Nova)

Slartibarkfast

Žádná špička, ale koukat se na to dalo. Některé morbidní scény byly opravdu pošušňáníčko a ponurá atmosféra dokreslovala některé dějové nedostatky. Celkově bych to hodnotil jako takový oddychový horror pro masy, ve kterém není radno hledat originalitu a složitější děj. Prostě brutální boj o přežití. Každopádně si myslím, že zdejší hodnocení je až příliš kruté. 60% ()

Slarque

Solidní béčko, které si na nic nehraje. Od vstupu na palubu docela hustá atmosféra, ale zajímavá úvodní jatka jsou bohužel nejlepší scénou. ()

Chrustyn

Typický duchařský horor, které jsou v dnešní době v kurzu. Spousta krve, duchů a samozřejmě nemůže chybět zjevující se mrtvé děcko. ()

Crocuta

Já vím, byla to neoriginální tuctová záležitost, ale ta ponurá atmosféra severních moří se mi opravdu líbila a pro Gabriela Byrnea mám slabost už od "Millerovy křižovatky." Také si mne získala neotřelá úvodní scéna s lanem :-). ()

Arsenal83

Kedysi ma to dosť bavilo, slušný horor s pár vydarenými scénami a pamätnou hneď zo začiatku, kedy sa oceľové lanko vysporiada s drahými lodnými tanečníkmi. Po rokoch som len so záujmom sledoval, že to malé preživšie dievčatko bola dnes už dosť známa herečka Emily Browning. A filmu sa podarila aj pointa a prekvapenie na záver. ()

Dr.film

Ať se Lod duchů snaží hrát na cokoliv, atmosféru staroby a nekonečného bloudění oceánem ji nikdo nevezme. Ze všech stran prostoupávající rez, dlouhé klaustrofobické chodby. Bohužel děj na tom tolik dobře není. Asi do půlky filmu jsem se vcelku dobře bavil, vše ale pokazil konec a dementní vyvrcholení celé zápletky, které se zvrtlo v absolutní patos. ()

Nancy

Mě se to docela líbilo. Herce samozřejmě nemyslím, ti zrovna byli slabší stránkou filmu, ale jinak vizuálně to bylo hezké, dějově tak mírně podprůměr a celkově je to docela průměr. Nic jsem od toho nečekala, takže mi tohle celkem stačilo. ()

honajz

Docela to ujde. Úvod je poměrně šokující, prohlídka opuštěné lodi dostatečně mystická, Byrne tomu dává charisma, škoda jen těch digitálních triků, které ne vždy jsou zdařilé. Nic, co by si člověk pustil znovu, ale když to poběží v telce, proč ne? Ta závěrečná myšlenka a jakýsi cliffhanger mi přišel originální. A vlastně mi tentokrát bylo i těch duchů líto, tedy kromě těch zlých, co byli zlí i za živa. Slušná kamera, výprava a i herci docela ušli. Ale celkově to nezaujme až natolik, aby se to stalo mým oblíbeným filmem. ()

jonyyy

Scéna kdy malá holčička veme hlavní hrdinku do minulostia ukáže jí, co se vlastně na lodi stalo, je včetně písničky, co jí doprovází naprosto DOKONALÁ! Jinak je film velká nuda - 40% ()

SOLOM.

Začátek filmu s ostnatým drátem vypadal docela solidně a slušně mě navnadil. Jenže postupem času začalo mé nadšení uvadat a děj se pro mě změnil v jakési duchařské karaoke. Tvůrci mě zaujali jedině několika momentkami s vysvětlením co se na lodi stalo a proč. Jinak šlo, ale o přehlídku hodně průměrných hereckých výkonů a nedotažených pokusů diváka vylekat. Škoda, že horor postupně přenechal místo akčnímu pojetí filmu u kterého jsem se začal nudit. ()