Loď duchů

V Beringově moři je nalezena luxusní zaoceánská loď Antonia Garza, která je z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953 pohřešovaná. Na takovou loď má právo ten, kdo ji objeví a přiveze do přístavu. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Loď je opuštěná a poškozená. Začnou ji opravovat, a protože vraky nehledají jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Brzy se ale začnou dít podivné věci. Jednotlivým členům posádky se na lodi začínají zjevovat přízraky. Cestou do přístavu se za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. (TV Nova)

davidek

Velmi dobře propracované efekty. Začátek mě uchvátil tak, že jsem se podíval na celý film. Bohužel od půlky už jsem se trochu nudil. ()

Ichabod

Na filmu jsem neshledal defacto nic coby film vylozene kazilo (nic neni na nem tak extremne spatne), ale silenym zpusobem mne nudil. Podprumernych thrilleru s troskou duchariny je spousta a tenhle je z tech horsich Jedina scena, kterou si po letech pamatuji je celkem efektni rozsekani posadky hned z kraje filmu. Bohuzel ani obsazeni (Byrne a "lekarka z Pohotovosti") film nepozveda alespon do prumeru. ()

drackula

Po technickej stránke som bol s filmom spokojný. Najmä loď a interiéry boli zvládnuté kvalitne. Príbeh bol však deravý, nelogický, chýbala mu výraznejšia gradácia a niečo, čo by diváka aspoň trošku strhlo - v pozitívnom zmysle slova. Úplná stoka to ale zase nieje. 45% ()

Kosmik 1

Mě se to líbilo. Počáteční vyhlazovací scéna moc dobře provedená, zbytek sice slabší, ale vyvažuje to dokonalá hudba. Scéna s hákem taky potěšila. Konec jsem si představoval trochu jinak, ale i přesto solidní horor, možná ne áčkový, ale v tom případě nadstandartní béčko a velice působivá duchařina. :-) 75% ()

J.Lajner

Jedna hvězda za tu hromadnou „dekapitační“ scénu. Jinak ovšem Loď duchů selhává snad ve všech myslitelných směrech. Nefunguje to jako horor, nefunguje scénář a hlavně to nefunguje ani v rovině levně natočené blbiny na zabití pátečního večera. ()

pfa

Pěkný duchařský film, o nalezené lodi, která kdysi záhadně zmizela. Nálezci se ale dlouho z velkého objevu neradují. Na lodi totiž vládnou démoni. [7/1O] (Ghost Ship, USA, horror) ()

jatamansi

* za Byrnea, ten skoro nikdy nezklame. Ale on sám to vytáhnout nedokáže, Jedno klišé na druhé, no řekněte, překvapila vás tam nějaká situace, natož pak vážně zježila chloupky? ()

manonfire

Průměrný horor s převykonstruovaným koncem, ale neskutečně brutálním a nápaditým úvodem. Pokud by si film udržel stupeň intenzity úvodu, bylo by to sakra zapamatovatelné dílko. 60% ()

spikey1

dvě hvězdy za jedinou a nejdůležitější scénu, a to když se na lodi spustí smrtící mechanismus ve formě struny která přetne veškeré pasažéry až na malou holčičku která jaksi není tak vysoká aby jí to minimálně počechralo vlasy. jinak je film ohromně nudný, ale tahle scéna by si zasloužila hororového oscara. ()

Jello Biafra

Klasické béčko plné hororových klišé. Celkom podarená je snad len úvodná scéna hromadného mordu pasažierov ocelovým lankom ale inak vražedná nuda. ()

fiLLthe3DD

Čekal jsem,že to bude mnohem horší,ale ne!(naštěstí)! Překvapily mě speciální efekty,poměrně dobrá atmosféra a herecké výkony . Samozřejmě námět je takový tuctový,scénář často postrádal logiku a mrtvoly(duchové) mohli být mrtvolnější(ale i tak mi tu nechybělo velké množství krve a úvodní scéna byla fakt luxusní). Sice o ničem,ale koukatelné,jen tím závěrem to trochu zkur***y(výbuch lodi,duše zemřelých odcházejí do ,,nebe" a v neposlední řadě otevřený konec)... 65% ()

Smileface

Po opravdu vypečeném začátku jsem si říkal,že by mohlo jít minimálně o nechutnou řežbu se záběry ve stylu Nezvratného Osudu 2,bohužel ani sem se film nedostal.Jediné co stálo "za to" byly interiéry lodi,ale tím to bohužel končí.Zdánlivě překvapivý konec byl v rámci celého spraseného filmu zoufalý nezvedený pokus o jeho záchranu. ()

sheilla

Stokrat omlety pribeh s duchy. Ve filmu se nestalo nic, co by predtim clovek jiz stokrat nevidel, zadne zajimave zvraty, nic prekvapujiciho. Ani by me neprekvapilo, kdyby natocili druhy dil, o coz si konec primo rikal. ()

Obivan

Nemůžu říct, že by to byl špatný film, ale nebylo se tak nějak čeho bát... Hodnocení hlavně za strunu na začátku, jinak bych dal ještě o jednu hvězdu míň. Na horor dost slabé. ()

civrss

Hodně špatný rádoby horor. Podle mě se o horor ani nejedná, spíš o hodně špatný dobrodružný film. Jsem překvapen, jak dobří herci se zde objevují, ale ani oni nezachrání tragedii celého snímku. Otřesný scénář, žádné leknutí, úmrtí řekl bych vyloženě trapné. Bída s bídou - hvězdu za Karla Urbana a Gabriela Byrneho. ()

PALINO

Úvodná "sekáčska" scéna vyvoláva pocit, že nás čaká film, ktorý sám seba neberie moc vážne, ale s ktorým prežieme aspoň odľahčenú zábavu, no ani jedno ani druhé sa nakoniec nenaplnilo. Príbeh za veľa nestojí, o jeho spracovaní platí to isté, režisérovi sa nedarí vytvoriť akúkoľvek atmosféru a aj na prvý pohľad zaujímavá scéna, ako napríklad tá, v ktorej sa hlavná predstaviteľka dozvedá pravdu o osude posádky, je nakoniec zabitá nevhodným strihom a nevhodne zvolenou modernou hudbou. Celkovo sa tvorcom vôbec nedarí spájať motívy 60. rokov so súčastnosťou, čo je škoda, lebo práve to mohlo byť na filme to najpôsobivejšie. Takto vznikol iba film, ktorý nepobaví ani nezaujme. ()

Red Meat

Jedna hvězdička za úvodní masakr, u kterého jsem se smál, až jsem brečel (asi jsem divnej :-)). Zbytek filmu nestojí vůbec za řeč. ()

darwin

Klasický v podstatě béčkový film natočen s jediným cílem, vytřískat z lidí co nejvíc peněz. Tenhle vydělal jen v USA snad 30 milionů dolarů, takže se to asi podařilo. Film je klasické béčko s tunou klišé a áčkovými herci, ze kterých mě nejvíc potěšil Alex Dimitriades, který se už od doby Školy zlomených srdcí dost změnil. O příběhu ani nemluvím jak je hloupý a nereálný. Atmosféra byla zpočátku slušná, ale postupem času šla strmě dolů, nemluvě o krystalické předvídatelnosti, která k tomu také přispívá. ()