Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Džejkop

Kvalitní herecké obsazení, většinou slibuje kvalitní podívanou, a tady se to vyplnilo. Morgan Freeman jako Boss, opět herecký bezchybný, Ben Kingsley jako rabín taky není vůbec špatný, Lucy Liu se nemusí namáhat, stačí, že vypadá, tak jak vypadá. Josh Harnett není tak nevinný jak na první pohled vypadá a Bruce Willis toho tentokrát moc nenamluví, ani nemusí, jeho činy a mimika hovoří za vše. Jen mi to místy přišlo přeci jenom příliš kruté, pomstu malého chlapce lze pochopit, ale zabít při tom tolik lidí, tak na to nemám žaludek. I když pravda, asi mu nic jiného nezbývalo. ()

Laxik

Až na závěrečnou pointu jsem byl dost zklamaný. Něco mi tu prostě nesedělo. Ale jakmile si Rabín i Šéf sedli do jedné místnosti, všechno to dostalo ten správný styl. A kromě toho se vysvětlilo to, proč mi to celou dobu nesedí. Protože to nesedělo. ()

Baronne

Docela mi to rozbilo držku, první poznatek je, že Hartnett má úplně stejný výrazy jako Kutcher (jenom trošku lepší), Lucy byla totálně okouzlující ! Příběhově je to fakt docela kravina, i když pak k tomu konci ty flashbacky mě dostaly, všechno odhalení, byl jsem rozhodnutej to hodnotit vysoko. Pak mi to na chvilku (při "smrti" Lucy připomnělo Skrytou Identitu, a chtěl jsem se na tom vyřádit, naštěstí DÍKYBOHU to má moc hezkej Happyend, a to je to, po čem moje smutný srdíčko touží! ()

buldock

Vtipná oddychová gangsterka s výborným obsazením , dobrým příběhem , slušnou atmosférou a velmi dobrou pointou. Rozhodně bych nesrovnával s Tarantinovými filmy , jak to někteří činí , je to něco trošku jiného. Ovšem nadprůměrná zábava to dozajista je :-) ()

Macejko

Nenápadný, ale za to úžasný film, ktorý hrdo nesie odkaz Tarantinovho Pulp Fiction a scenárov Shanea Blacka. Nabitý veľkou porciou hlášok (ktoré o takých dvadsať rokov skultovejú, na to dám krk, podobne ako pri Kiss Kiss Bang Bang), originálnou réžiou a vrstevnatým príbehom, kde všetky kúsky do seba na konci perfektne zapadnú. ()

Vojcl

Povedený krimi-thriller s prvky černého humoru, který sice až velmi okatě napodobuje klasiky typu Pulp fiction nebo Sbal prachy a vypadni, ale né tak že by je přímo vykrádal, spíše jim vzdává poctu. Paul McGuigan je schopný režisér a opět se mu povedlo hodně kontroverzní dílko,co možná nebude úplně pro každého, avšak pro fandy tarantinovek nebo richiovek naprostá povinnost vidět! Výbornou práci odvádí hvězdné herecké obsazení. Scénář byl sice v závěru možná až zbytečně překombinovaný a vyvrcholení nebylo až tak úplně překvapivé, jak asi původně mělo být,ovšem stejně jsem si to užil od začátku do konce a rád se k Nabít a zabít ještě někdy vrátím. ()

zipper111

Vcelku dobrá oddechová komedie-thriller se zajímavou zápletkou. Není to žádná tragédie jak tady mnozí píšou, scénář je sice místy kostrbatý a nechybějí tu tolik typická vysvětlení jak s kamarádem říkáme " pro blbý američany". Spousta kvalitních herců narvaných v jednom snímku je určitě jen plus, navíc první polovina filmu nabírá velmi slusné tempo a je lehce syrovější než jsem čekal, ale to filmu dodáva lesk. Druhá půlka už je slabší, ale příběh jako takový sice nemusí být nějak moc originální, ale natočené a zahrané to je velmi dobře. Snad poprvé se mi ve filmu i líbila Lucy Liu. ()

gogos

Velmi zapleteny a nevyrovnany dej, ktery se rozuzli az nekdy v poslednich 5 minutach. Scenar je docela dobry. Misty me docela stvala kamera, ale vykony Willise a hlavne Lucy Liu, ktera zde kraluje, byly fakt super... Celkove si myslim, ze se jedna o nadprumerny snimek, u nehoz (hlavne u druhe pulky) se budete naramne bavit... ()

Tony.cs

Mě se to moc líbilo. Bylo to správně zapletený až do konce. Výborný scénář a vyždímali z něj co se dalo. Zlý vyhrávaj nad zlýma. Skvělé herecké výkony. Prostě špička ()

Pragrik

Rozporuplný film, místami mě velice zaujal, potom ale zase nadšení opadlo.Výborný je snad jen obsazení Bruce Willise a Morgana Freemana. Nakonci mě přišlo až moc flashbacků, ale jinak taková ta klasika. ()

SarumanKo

Netradičná kriminálka s vybornými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených (áno, hovorím aj o Joshovi Hartnettovi, ktorého inak vôbec nemusím). A aj napriek tomu, že inšpiráciu čerpá zo širokého okruhu čiernohumorných, nahláškovaných krimináliek Quentina Tarantina, Guya Ritchieho či Shanea Blacka, stále ostáva svojská, vtipná a napínavá. Vynikajúco postavený príbeh a štýlový look moje slová jedine potvrdzujú. (85%) ()

kaylin

Jsem docela rád, že jsem si po snímku "Válka nevěst" pustil právě "Nabít a zabít", protože jsem hned získal pocit, že má ještě smysl se na filmy dívat, že ještě mohou přinést něco nového, zajímavého. Přesně tohle jsem totiž u snímku s příšerným českým názvem dostal. Je to parádní akční film, který nešetří násilím a naturalismem, ale nešetří ani vtipem, přičemž se nebojí zajít do absurdností. Nebál bych se ho srovnat s filmem "Red", kde má společné i nějaké ty herce - hned dva. Morgan Freeman a Bruce Willis se zase sešli, aby tentokrát dostal víc prostoru Josh Hartnett, který je v tomhle případě skutečně skvělý. Toho troubu mu skutečně uvěříte, navíc je skvěle dokreslený výbornou Lucy Liu. Všichni si parádně sedli a vy si užijete příběh, který se na první pohled tváří trochu zamotaně, ale jakmile do něj proniknete a odhalíte podstatu, stanete se součástí promyšleného celku, který vás nezklame. To, jak je podán, od kamery přes herecké výkony až po střih, to všechno do sebe pasuje. Je to takový malý velký film, kterých nikdy není dost. Opravdu jsem se bavil a film mě nadchnul, a to i přesto, že jsem na něj moc velké ohlasy v době, kdy byl v kinech, neslyšel. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/kocour-v-botach-jedna-hodne-blba-svatba.html ()

jajinka

Tak to bylo dle mého gusta (tedy mohlo být méně krve), ale správná gang-maf. zápletka, prostředí.. Asi na tom už fakt ujíždím. ()

suicide

Ač se z mého pohledu nejedná o pětihvězdičkový film, nikdo nebude hořekovat nad ztrátou času, pokud se na něj koukne. Zhruba do poloviny jsem ho pokládal za docela průměrný film, u kterého jsem už skutečně nečekal žádný úžas. Jaké pro mě bylo překvapení, když se před mýma očima začaly rozplétat záhady a skládat se jako puzzle, a film najednou povyskočil o jednu a půl hvězdičky vzhůru. Musím říci, že nesouhlasím s tím, že snaha o vysvětlování je mínusem, protože pokaždé nějaké retrospektivní vysvětlení přineslo další a další pohled a vhled… ()

Maq

Vyumělkovaný gangsterský thriller. --- Takových filmů je dvanáct do tuctu a je důležité je nebrat vážně. Pak můžeme uplatnit shovívavá měřítka. Je zápletka uvěřitelná? Ne, ale aspoň se nepříčí přírodním zákonům. Jsou dialogy dobré? No, vlastně nejsou, ale tyhle hvězdy mají přehrávání v popisu práce a co je příliš, to můžeme pokládat za vtip. Měli filmaři dobré nádobíčko a uměli s ním zacházet? To je zřejmé z obsazení: když měli na tolik drahých herců, určitě měli i na klempíře. --- Takže, v kategorii slátanin je to vlastně docela dobré. ()

italka63

Souhlasím s tím, že bytový architekt se fakt ve filmu vyřádil a hodně se mi trefil do vkusu.Film vlastně taky, i když tam nějaké slabiny byly...obsazení skvělý a druhá polovina velice zajímavá, takže s čistým svědomím za čtyři. ()

YURAyura

7 a pul/10 - 85% filmu je na 10 bohuzel zaver to dost pokazi ;[[ Preci jen se nepovazuji za zdegenoravneho americkeho divaka, takze to polopatisticke vysvetlovani me dost urazi, bez ohledu na to, ze zaver musel byt jasny i mene bystrejsim zhruba tak od pulky. Lucy tam pusobila jako pest na oko - ale dostala nutnosti obsazovat po afroamericanech i asiaty do filmu, aby nahodou nebyly rasisitcke + zaverecna prestrelka v marnici me neprekvapila, ale rozladila. Taktez nesrovnalost s hodinkama byla hloupoucka stejne jako poklonkovani Tarantnovi s filmovymi odkazy. Presto prese vsechno se jedna o velmi slusny film, na ktery se vyplati jit do kina ;]] Strih velmi dobry - kamera trochu kycovite reklamni - zaber na parkoviste pred dostihovou drahou, dva penthausy proti sobe,... 29.9.2006 - Happy Bithday ;]]] ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)