Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

MATADOR

Názor je názor a ten můj zní,že tento film je lepší než kolikrá zde zmiňované "Historky z podsvětí".Začíná to docela nevinně a nechápavě,ale postupem času se věci dají do pohybu a už si jen užíváte každou minutku.Scénář je opravdu bravurní.Hlavní smetánka mi zrovna nevoněla,ale L.Liu to vynahradila,v tomto filmu se mi skutečně líbila,ani nevím čím to bylo.A mimochodem film je napěchován skvělými hláškami,které jsou (budou) nezapomenutelné.Příjemný závěrečný song. ()

Toyotomi

Opravdu vynikající příběh, kde člověk opravdu neví co je pravda, něco jako film Podraz, ale mnohem zamotanější. Parádní výběr herců, parádní herecké výkony, parádní film! ()

Rosalinda

Možná je to v tomto směru nadprůměr, jenže jen a jenom v tomto směru. Nejdřív jsem měla co dělat, abych to nevzdala. Pak mě to začalo tak trochu zajímat, ale abych si pomyslela "celkem dobré to bylo", musela přijít až poslední třetina bořící to, co dosud bylo zjevné. Pak už mě to bavilo. Sice jsem už dlouho neviděla tak profláknuté jméno takhle průměrně až podprůměrně hrát, tím myslím Joshe Hartnetta, který vše dohání (stejně jako celek) až ke konci, ale Lucy Liu byla roztomilá a naprosto přirozená a Bruce Willis standard, který nezklame. A nad tím vším převažující Morgan Freeman společně s dobrou kamerou a slušnou hudbou. Hodně balancující lehký nadprůměr, který mne ale víc neoslovil. ()

FilmFan24

Atmosféricky stylové a ve výsledku černohumorně zábavné. Silně překombinované, silně nadsazené a vše zabalené v nablýskaném moderním hávu. Místy to možná (určitě) jiskří a skřípe nejenom mezi Hartnettem, Liu a Wilisem, k tomu Freeman, Kingsley a Tucci - prostě ti všichni se snaží být cool, že jsem spokojeností koulel očima. ()

kajas

První polovina filmu mi tak trochu připomínala Stoneův "U-Turn" aneb "chlapík někam přijede a smůla se mu začne lepit na paty". Herecké obsazení je výborné (Liu ovšem moc nemusím), nechybí černohumorné hlášky, docela drsná pomsta a zajímavá pointa. Možná až moc překombinované, ale dobré. ()

Skip

Výborný gangsterský film s příměsí velmi svěžího černého humoru. Dost dobře jsem se bavil Takové filmy, to je prostě moje gusto. ()

Rhyme

Zase jeden super film po dlouhe dobe. Film, ktery mel skvelou zapetku... a ten konec. Na konci vas ceka jedno prakvapko za druhym... ()

Tygrys

Celou dobu se tenhle filmek tvářil průměrně, ale závěr se mi líbil. Ben Kingsley nic moc. Bruce Willis a Morgan Freeman průměr. Lucy Liu fajn a Josh Hartnett dost dobrý. Celkem za 4* ()

Eldrick

Krásně stylizovaná pocta všemu možnému, od Bonda, přes Tarantina, Hitchcocka... která se nebere příliš vážně. Kdo zná, pozná v tom jedno pomrkávání k divákovi za druhym. ()

wipeout

Nebyť prehnanej snahy o super prekvapivé ukončenie, ktoré ale v svojej podstate bolo jedinou možnou prekvapivou variantov, ktorá je ešte aj podávaná divákovi poriadne veľkou lyžicou, aby sa náhodou nezostal čo i len jeden nechápavý pohľad. Inak ale oplýva veľmi dobrou zmesou humoru, akcie a dokonca romantiky(keď nemáte radi Luci odčítajte si jednu hviezdu). 3,5* ()

Parlay

Třemi slovy - velmi příjemné překvapení. Plejáda skvělých herců rozehrála napínavou a vtipnou podívanou s notnou dávkou originality. A mimochodem - Josh Hartnett si u mě po "Pearl Harboru" notně polepšil... ()

BitlDjus

Špatný čas. Špatné místo. Špatné číslo. Lucky Number Slevin je film, který po své vynikající zápletce, pointě, zachycení detailů (Slevinovy kárované svetry, Rabínova čajová souprava, tapety Nickova pokoje, skleněné šachy Šéfa…) a výběru skvělých herců zapůsobí tak, že ho musíte vidět pořád, pořád, pořád a pořád do kola. Tento snímek je něco jako srdeční záležitost, kterou když si pustíte tak zapomenete, co vás žere a pokaždé se ponoříte do nadýchaného příběhu drzého chlápka jménem Slevin. Takové snímky já rád, máme tu kořeny Alfreda Hitchcocka, trochu Tarantino, trochu Ritchie a hlavně pořádný konec, který vás nechá s otevřenou hubou zírat do obrazovky. TOP " Proč mu říkají Rabín? Protože je rabín." ()

kagemush

Ani nepamatuju kdy naposled mě potěšilo hraní někoho z tej mladší holyvůdské generace po všech těch nehereckých na póze postavených kreacích pánů Patizónů,Katčerů a jim podobných. Takže Harnett -no budiš,ostatní taky,film bavil, ale ten konec! Nesnáším hepáče u romantických obluzovadel,natož u tohodle. Ale kouknu na to za čas klidně znovu,jen to před koncem tentokrát vypnu. ()

TheDon

Pohádkovej kást. Morgan, Bruce, Lucka, Josh a Beník. Morgana mám rád proto, protože dokáže zahrát s grácií jak detektiva, tak velkýho šéfa, nebo i Boha. Bruce jako kat je přece jasná volba. Josh je sympatickej kdykoliv a kdekoliv a střílení má nacvičený ještě z Jestřába (to se přece nezapomíná). Ben jako rabín sice nijak moc prostoru nedostává, ale špatnej výkon rozhodně nepodal. No a teď co se týče Lucky, já ji prostě žeru. Film je zamotanej jak gordickej uzel, občas i komickej a občas, abych pravdu řekl, mě úplně nebavil. Byl jsem rozhodnutej pro tři kousky, ale Grand Finale se skvěle zvolenou hudbou mě obměkčilo na čtverec. 75% P.s: a teď jsou Butchi ty hodinky tvoje :) ()

MartinNDL

Hartnett, Willis, Kingsley, Liu, Freeman - Ach můj bože, může být pohromadě lepší parta herců? Nebylo snad filmu, na který bych se v roce 2006 těšil víc (no dobrá, bylo - ale to je fuk). Paul McGuigan je zajímavej parchant. Před Slavinem natočil 4 filmy. Všechny byly dobrý a dva dokonce vynikající. Hrálo v nich spousta dobrých herců a přesto ho málo kdo zná. Lucky Number Slevin je ale nářez, kterým si jméno udělat musí (nebo ne?). Jedná se o rychlou, promyšlenou jízdu v drsném gangsterském prostředí prošpikovanou ostrým černým humorem ala Pulp Fiction. Všechny postavy jsou výrazné a přesné, Hartnett opět dokazuje, že je hercem (a výborným) a ne pouhým playboyem, jak si mnozí myslí. Násilné scény, slovní hrátky, charakterní role - to se rovná silný filmový zážitek. I když nesporným vrcholem filmu je pointa, nebo spíš série point, tak to v žádném případě neznamená, že Slevin je na jedno zkouknutí a šmitec. ()

Morloth

Zajímavě natočené, zajímavě sestříhané, zajímavá kamera, vynikající herci, ale safra, mě se to skoro nedotklo. Možná se ten film snaží být tak skvělý, cool, až je toho moc. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)