Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Jak to, že mi tahle paráda tak dlouho unikala? Děj se ani na vteřinu nezastaví, umře tak 90 % postav, dlouho to vlastně nedává smysl, nicméně člověka to prostě baví jako filmy od Tarantina. K tomu parádní závěr, takže za mě obrovské překvapení a jeden z klenotů z žebříčků. 95% ()

BUD-SFIS

Jen kousek chybel k dokonalosti. Konecne po dlouhe dobe film, u ktereho nevite cely dej hned od zacatku, nebo po 10 minuta. Vyborne herecke vykony Hartnetta ai Willise. Opravdu Slevin byl velmi presvedcivy. ()

Wormboy

Velmi velke prekvapenie. Herecke obsadenie sice predznamenavalo "iste" ocakavania, avsak tak podareny film som urcite necakal. Bruce Willis je drsny ako za davnych cias, Josh Harnett rovnako prekvapivo velmi dobry, o Morganovi Freemanovi a Benovi Kinglseym nema cenu polemizovat.Celkovo to vidim na v podstate originalny, ale predovsetkym velmi vydareny snimok v zanri,v ktorom bol isty cas dost velky post. ()

Flynn

Docela povedený filmeček, docela se mi líbil začátek, dost mi přechody scén připomínaly můj oblíbený Podfuck :o) děj mi ale přišel trošičku komplikovaný, na konci je ale vysvětlování až moc,pže člověku stačí jenom pár malých náznáků, aby věděl která bije a myslím, že v tomto případě by bylo méně více... film by podle mě dostal ještě větší jiskru kdyby nechal na závěr alesoň něco na divákově intuici a fantazii a nepředložil všechny svoje skryté trumfy... ale i tak docela dost povedený filmeček který stojí za shlédnutí ()

pakobylka

Zábavná a svěží, brutálně černá komedie s překvapivým rozuzlením. Zpočátku se může zdát poněkud překombinovaná, ale všechny osamělé díly skládanky do sebe postupně přesně zapadnou a příběh získá nový rozměr. Josh Harnett je okouzlující a Bruce Villis se pro tuhle roli snad narodil. ()

lakikaki

Natočené je to skvelo, má to úžasný herecký ansámbel, super hlášky, premyslený príbeh a fajn zvrat (i keď nemôžem povedať, že bol úplne nečakaný), ale akosi ma to nechytilo. Netuším prečo, ale na nadpriemer to jednoducho necítim. Prepáč mi to, Lucy. [69%] ()

gabin(a)

Někdo tu psal, že od Kill Bill všichni vědí, že pomsta chutná nejlíp za studena. Omyl! Tohle se ví minimálně od Tenkrát na západě! Jinak TADY je pro mě předvídatelnost opravdu na závadu (tímto navazuji na svůj výpad kdysi proti odpůrcům předvídatelnosti, už nevím u čeho, ale určitě to nebyl thriller). K předvídatelnosti bych ještě dodala schematičnost. Kdyby v tomto filmu ale nehráli ti, co tam hráli, především Morgan Freeman, Ben Kingsley a nejlepší Bruce Willis, dala bych hvězdy jen 2. A podotýkám, že nejsem žádný intelektuál ani extranáročný divák. Mým nejoblíbenějším filmem je Zvíře (to Belmondovo). Ale když si budu chtít pustit film tohohle typu, raději si dám Obvyklé podezřelé... ()

necisty

Tož přesně takhle promyšlené filmy se mě líbí:)! Aj mě šel mráz po zádech při finálním rozuzlení. Pořádní herci tomu dodali šmrnc (Lucy je nádherná!!!), taky dobře natočené, ale děj tu určitě hraje prim. Děkuji:) ()

Juto

Je to prekvapivo skvelý film režiséra Paula McGuigana. Príbeh a scenár majú na konci veľa zápletiek a vzdávajú veľkú poctu filmu Alfreda Hitchcocka „Na sever severozádnou linkou“. Príbeh je vtipný, krvavý a má skvelé momenty a verím, že inteligentní diváci, ktorí dokážu pochopiť nelineárne scenáre, si tento film zamilujú. 8/10 ()

emo

Slušná gangsterka so skvelým hereckým obsadením, avšak na mnohých miestach stráca dych. Niektoré dialógy siahajú na hranicu geniality a iné sú jednoducho nudné... Prekvapivé konce a poprehadzovaný dej mi nejako nevadia, ale v McGuiganovom podaní to celé pôsobí trochu silene. Každopádne tento filmík stojí za videnie už len kvôli sympaťákovi Hartnettovi, bláznivo-milej Lucy Liu, cool hitmanovi Willisovi, mafiánskemu duu Freeman-Kingsley a slizounovi Tuccimu. A keď vám niekto začne vysvetľovať čo je to "Cansas City Shuffle", radšej berte nohy na plecia :))) ()

Seag

Zo zaciatku som bol trosku zvedavy co sa tyka z Brucovho rozpravania o Cansaskej leecke. Potom mi prisla zaujimava ta eroticka scena zo zaciatku a ta hlaaska- Byla to nehoda -Zakopl a uadl do tebe. Pri strede filmu som sa asi tak na pol minutky zacal nudit, ale koniec bol najlepsi. Bol plny neckanych zvratov, co sa tyka Slevina a toho policajta. Bruce Willis mi tam sedel asi najviac. O Morganovich kvalitach som nikdy nepochiboval a ani tu som sa nesklamal, a co sa tyka filmografie Harnetta tak to je jeho najlepsi pocin {musim povedat s tazkym srdcom ze je to o kusa lepsie aj ako Sin City- moj nazor} Ja davam urcite 5*. ()

Šimpy

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale.....! Příběh samozřejmě krásně obšlehnutej Hitchok, takže ač je závěr pěkně překvapivý, stejně to musím srovnat s filmem nebezpečné hry. Ale tenhle filmek stojí na hláškách a na scénář u nichž jsem se válel smíchy a pak na hereckých výkonech (M.Freeman, B.Kingsley a samozřejmě B.Willis) Celkem 3 a půl hvězdičky. ()

O´Hara

Na tomto filmu se mivelice líbilo, jak postupně odhaloval svá ,,tajemství´´. Působilo to na mě velice dobrým dojmem. Bylo to jako sledovat nějakou velmi napínavou detektivku... ()

Ice123

Úžasná gangsterka, která jasně dokazuje, že nejen Guy Rittchie dokáže točit tento žánr (např. Rock'n'rolla). Obsazení bylo vybráno s vkusem a také podle toho byli postavy zahrány. Děj je skvělý, ale nejlepší je ten naprosto nepředvídatelný konec. Plus určité citace filmu rozhodně nejsou k zahození a budete si je omílat ještě dlouho poté co film skouknete ;) 100%. ()

Carrie_3

Snímek je možná lehce překombinovaný, ale závěrečné rozuzlení je jistě překvapující, což film dle mého názoru posouvá do kategorie "těch lepších", které lehce vyčnívají nad ostatní. Kdo má rád gangsterky, jistě tímto soustem nepohrdne. Já nepatřím mezi velké fanoušky právě tohoto žánru, přesto se mi film líbil. Nabídl toho spousty - přes komediální prvky doplněné dávkou romantiky a konče prvky typické pro krimi. Poslední, co bych ráda vyzdvihla, je herecké obsazení - film se blýská celou řadou slavných jmen jako např. Josh Hartnett, Bruce Willis, Morgan Freeman, Ben Kingsley a další. Co dodat k závěru? Pokud toho od snímku příliš neočekáváte (podobně jako já), jistě budete příjemně překvapeni, pokud ale svá očekávání nadhodnotíte, možná budete lehce zklamáni. ()

campix

Nabít a zabít je příjemné překvapení. Frenetická prolínačka ve stylu Tarantinových filmů, kde nemá nikdo nic jisté. Zprvu jsem si nemohl zvyknout na styl vyprávení, ale nakonec to všechno jde ruku v ruce s technickým zpracováním, které je zprvu také tak zmatečné a neurovnané. Casting je velmi povedený a finální pomalé rozmotávání zápletky velmi zábavné. Nečekal jsem to, ale McGuigan rozhodně překvapil. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)