Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

kubilov

Velmi originální, komediálně laděná skorogangsterka, pojednávající o jedné obrovské a nechutně komplikované pomstě, zahraná spoustou prvotřídních herců. Josh Harnett mi zde přišel velmi sympatický, což je v ohledu na jeho ostatní role velmi neobvyklé. Uspěchaná a roztomilá Lucy Liu byla perfektní, stejně jako chladný zabiják Bruce Willis. A nad tím vším dva šéfové, Morgan Freeman a Ben Kingsley. Co se týče režie a kamery, tak trochu odlišný způsob, než na jaký je většina diváků zvyklá mi nevadil, ba naopak. I proto můžu tento více než trhlý film hodnotit jako povedený. ()

Dinsberg

Ať někomu vadí flashbacky nebo ne, sem prostě patří, aby se ujasnili hlavní motivace i strasti celé cesty za pomstou. Možná jsou trochu rozvětvené, ale stejně taková je vlastní pomsta. ()

XXXXXXXX

Jeden z těch filmů, kde si na začátku budete říkat: What the fuck??? a na konci: Jo, tak takhle to bylo myšleno. Aneb pomsta je pokrm, nejlépe podávaný za studena. ()

Guran

A jeje. Nejlepší úseky scénáře jsou úvodní scény a závěrečné scény a co je mezitím? Snímek tedy v úvodu zaujme a těšíte se, co bude dál, no a přijde Josh Hartnett a svým "hereckým podáním" vás dostane do stádia, kdy vás příběh přestává zajímat. Pak najednou slušně rozjetý děj se začal ztrácet, ikdyž na plátno pšili Morgan Freeman a Ben Kingsley, nějak zvlášť mě to do křesla neposadilo. Legrácky ale fungují. Přesto si myslím že je toho moc málo na solidnější hodnocení tohoto filmu. Chvílema jsem se bavil, chvílema zase ztrácel. Závěr filmu ale film zachrání od podprůměrného hodnocení a tak dávám 3/5. Kdyby ale byl režisér, hlavní hrdina a scénárista o něco schopnější, mohl by se jednat o hodně dobrý snímek. ()

RafaKrakal

Hvězdně obsazený film, který se stylem lehce blíží Pulp Fiction byl pro mě nečekaně pozitivním překvapením, k čemuž obrovskou měrou přispěla velmi inteligentní zápletka a nečekané dějové zvraty. Zde nemohu jinak než udělit plný počet hvězd. ()

Mamlas

Film má skvělé obsazení. Bohužel to je asi tak vše. První hodinu a něco sledujeme zmatenou slátaninu plnou zbytečných keců a k tomu jednu zbytečnou romantickou dějovou linku. Otrava a nuda. V poslední půlhodině nám pak vysvětlují, co to všechno mělo znamenat. To jde až na to, že se to natahuje a taky opakují pořád dokola stejné záběry. Některé až 5x. Otravné. Nakonec to aspoň nějak netradičně dopadne. Celkově dívatelné, ale nic moc. (35%) ()

Toomuch

Tento komentář je vyprodukován spíše komentářem Limy než abych měl sám zájem nějaký psát...Jediné v čem můžu souhlasit je s výkonem Bena Kingsleyho kterého v tomto filmu mohl nahradit kdokoliv a tento film by neztratil vůbec nic(jinak si samozřejmě Kingsleyho velice vážím).Ovšem o Hartnettovi, který hraje jeho vysoký standard bych vůbec nepochyboval a zbytek obsazení včetně skvělé lucy...no comment;-)tento film podle mne nepostrádá spád, atmosféru, napětí a hlavně překvapení(ikdyž trošku očekáváné).Nicméně to mu neubírá na mém hodnocení 90%.Pro mě prostě jeden z nejlepších filmů roku. ()

lmc

Výtečné dialogy a skvělý Josh Hartnett. Jinak bohužel dost předvídatelný závěr... Přesto jsem se skvěle bavil! ()

Weirdman

8/10... Skvelá vážno-komediálna záležitosť s tentoraz naozaj cool postavami a so skvelými hercami čo ich stvárňujú... Príbeh je v podstate jednoduchý, ale naschvál spletený spôsob akým je vyrozprávaný, je podobný prvým filmom Guya Ritchieho (napr. Snatch) čo mu dodáva na začiatku patričný šmrc tajomnosti a značne priťahuje zvedavosť. Avšak obrovským plusom, je fakt, že v záverečnej polhodine, keď sa začnú vykladať karty na stôl, víde najavo, že Lucky Number Slevin nie je len po kope nedržiaca akože cool trápnosť, ale ono hneď vytasí niekoľko es. Tým najväčším bolo pre mňa komplexné a prekvapivé rozuzlenie (naschvál som nedával na začiatku veľký pozor, inak by to bolo asi jasné jak facka). Najprv som mal sto chutí dať filmu plné hodnotenie, pretože aj záverečné typicky polopatistické vysvetľovanie malo čaro a bolo vkusné, lenže aj tak trocha odrádza od ďalšieho vzhiadnutia. Neviem, neviem či by sa našli počas opätovného sledovania nejaké ďalšie narážky na pointu okrem tých, ktoré už boli v závere zrekapitulované... ()

Chladek

Tohle je hodně dobrej film, ale nemůžu si pomoct - hned od začátku jsem věděl jak to celé ve skutečnosti je. Asi se zde vyskytuje moc klišé, nebo máme podobných filmů kolem sebe spoustu, že už uvažujeme dopředu a hned na začátku hledáme stopy a příčiny. Jinak ale opravdu kloubouk dolů, film moc dobře zpracovaný, a moc dobře zahraný, hlavně teda J. Hartnett. Scénáristovy hlášky vyplývající z jeho úst jsou vážně povedené. Drzý klučina, který se nebojí mafiánských bosů a musí mít poslední slovo. To se mi líbí. ()

Ygan

Sice děj a pointa nijak neohromí, ale myslím, že díky hercům, příjemné hudbě a kameře jde o fajn odpočinkový film, na který se člověk s chutí podívá i víckrát. 3,5* ()

mr.bredok

Přestože film má celkem nečekané rozuzlení nelze říci, že bych nelitoval času na jeho shlédnutí. A to nemluvím o proinvestovaných penězích do výroby tohoto díla. To by bylo piv...No nakonec i Pulp Fiction považuju za pitomost, tak co bych si měl myslet o jeho napodoběnině. ()

Idealista

Neřeším zda nabít a zabít kopíruje jiné gansterky ( i Tarantino si přece bere z jiných filmů ) , i když Tarantino je víc osobitější . Hlavní je abych se bavil , a to se zde povedlo . Hartnettovi ta role skvěle sedla , Willis je tradičně drsný , Liu je zde k pomilování , a ostatní herci zde dělají hvězdné křoví . Samotný příběh je dobře vymyšlený ( vše do sebe dobře zapadá ) škoda že je lehce předvidatelný . Toby tolik nevadilo kdyby měl nějakou pamětihodnou scénu , ta zde však chybí . Ale i tak to patří k mým oblibenějším gansterkám . ()

Zed70

Odpouštím filmu ten vysvětlovací konec. Ale chápu že některým, nejen americkým, divákům by asi nedošly souvislosti, tak to na konci museli takhle polopaticky ukázat. ()

Enelya

Skvělá krimi-gangsterka s výbornou pointou a skvělým hereckým obsazením. Nebýt toho, že jsem věděla, kdo Lucky Number Slevin natočil, tipovala bych svého oblíbence Ritchieho. 90% ()

exoomer

Skoda, super filmik, zabavna oddychovka, ale poslednych par minut to opat pokazilo. Americania hadam nevedia natocit film bez sracky na konci. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)