Kvůli pátrání po tajemstvích knihy, kterou napsal jeho otec, se renomovaný psychiatr vzdává své akademické kariéry. Nechá se zaměstnat v ústavu, kde otec pracoval, a kde zřejmě čerpal námět pro sepsání této slavné dětské knihy. Doufá, že tam odhalí všechna její tajemství a i roli, kterou v ní představuje on sám. Dobrodružný výlet do minulosti začíná... (oficiální text distributora)

BlondJames

Moc pěkný film, kdy vámi cloumají neskutečně barvité emoce, pokud víte co tím chtěl básník říct.. hltala jsem každou minutu a brečela jak želva.Takové filmy skutečně miluju.A pokud trpíte maniodepresí, pochopíte každé slovo a každý okamžik.. ()

Arehanah

Magická "pohádka". Úžasná atmosféra a geniální Ian McKellen v roli starého, psychicky nemocného muže, který žije jen pro jednu věc - dětskou knížku. Víc jak půl života se také s postavou z této knihy ztotožňuje. Překrásný příběh... ()

gpx

Postavit si vzdušný zámek a pohodově si v něm vegetit. Kdo by to nechtěl. Je to paráda až do chvíle, kdy přijde nějakej mamrd a začne vám tvrdit, že jste magor a ten váš vysněnej svět neexistuje. ()

JeffScylla

Celou dobu jsem čekal jestli se to v něco vyklube. Když už se ke konci schylovalo k slušnýmu psychothrilleru nakonec z toho byla jen cukrová voda místo TNT. :) ()

minnamay

Tohle je pro mě opravdu strhující příběh a naprosto dokonalý Ian McKellen. Dlouho mě nic tak nerozložilo.....Je mi podivem, že není tento úžasný film hodnocený lépe. ()

Erestarchos

Koncepce tohoto filmu je určitě zajímavá. Vzhledem k tomu, že mám filmy podobného typu rád, hned mě zaujal. Na druhou stranu, po velkou většinu filmu čekáte, až přijde NĚCO. A když to pak až na konci filmu přijde, zjistíte, že to na splnění očekávání nestačí. Takže hodnotím za 60 %. ()

Raviola

Nemohu si pomoci, ale dávám 5*. Pozoruhodný snímek nadějného režiséra Sterna Vás okamžitě vtáhne do děje. Úžasná hra se světly a stíny celý film podtrhuje. Film nabitý nadějí a hlavně emocemi. Film s velmi podmanivou hudbou a nestydím se říci, že i s velmi kvalitními hereckými výkony. Postupně začnete doufat v něco, co víte, že je nereálné. Sžijete se s příběhem a na konci ve Vás doslova vybuchne bomba porozumění a soucítění. Všem doporučuji. ()

Martyjoker

Téměř u každého amerického filmu lze očekávat jakýsi happy-end. Tento film mě překvapil tím, že tak jak se vyvíjel příběh, víc a víc jsem očekával, že film skončí špatně, což se ale k mému údivu nestalo. Někdo se tu vyjadřoval, že filmu chybí příběh, s tím hrubě nesouhlasím. Naopak příběh je silný a zajímavým způsobem zpracovaný. Tento film si určitě pustím ještě mnohokrát. ()

dedavena

Spočatku je fšecko normalně obyčejne. Je to pravdivy přiběch. Zak tu pracu terapeuta nakoněc dostaně. Gabriel ze Zakem promluvi a Megi mu dava knišku, ať se ju přečita. Gabriel se mysli, že je kral s te kniški, keru vlasně napisal Zakuf tata. Něupřimna omleta fraza- jemitolitopřišelsempozdě. Gdo tu je šileny a psychicki narušeny, pacijenti, či dochtoři? Esli to je pravdivy přiběch a taci dochtoři maju lečiť, tak potěšpambuch. A takich psychiatruf a psychloguf keři su vic jebnuti niš pacijenti je na světě fura. ()

SirErLeerdan

Jeden z nejkrásnějších filmů, který byl natočen... Pravděpodobně ho ocení pouze zainteresované publikum a zbytek ho vezme útokem nebo jen vlažně zaplácá končetinou. Žádné bomby, vraždy, ani superhrdinové. Jen možná realita ... v realitě někoho jiného.  Aaron Ekhart a Ian McKellen si spolu s perfektní Britanny Murphy zahráli svoji nelepší roli a (od srdce) a za to jim patří můj největší dík. Režie krásná, střih ideální, obsazení už nemá smysl komentovat..  Podle mě je tohle Ekhartova a Murphyové životní role. Navíc hudba od Philipa Glasse tomu dodala korunu! Pan Glass je obrovský skladatel, ale v tomto filmu trumfnul sám sebe. Kombinace tak ideální, že kdybych dal méně, než 100%, tak si musím vyříznout srdce. ()