Vražedná terapie

Múra

Jedna hvězda za prostředí, tohle já můžu. Druhá za to, že nesnášim zrzouna Horácia a tu mi nevadil a třetí... za co je sakra ta třetí? ()

Pavel82

Nepochopil jsem provázanost těch session s realitou. To jakože Simon žije ve slabých a zraněných jedincích? Hodně chabý. Atmosféra a prostředí OK, zbytek je jen zmatená vata. ()

Nocturno culto

Opravdu hustá atmosféra podkreslená temnou ambientní hudbou, příběh začne představením budovy a seznámením se s aktéry ale po objevení pásku s případem Mary Hobbes .. poté jakoby člověk vstoupil do mlhy a nevěděl kudy a kam..parádní záležitost bez obligátního happy endu ... ()

kukkik

Slabá, příšerně se táhnoucí rádoby psychologická hříčka, která ale zahodila karty neúměrnou stopáží a špatným rozložením zvratů ve filmu, stejně jako absencí zajímavé dějové linky. Potenciál tu rozhodně byl, takto ovšem škoda času diváka. 2/5 ()

mira.l odpad!

Co to jako bylo?? Nejzajímavější na tom byla ta stará opuštěná budova. Ta má obecně velký hororový potenciál. Ten se ale ztratil neznámo kam. Už to tady bylo popsáno vícekrát, nebudu se opakovat, stačí si sjet ke koentářům, se kterými jsem se shodl v hodnocení. Totální sračka o hovně, jejíž pointu - mělo-li to nějakou - jsem jaksi nepobral. ()

gemi

Já tomu původně dal čtyři?! No to jsem se snad přesně před sedmi lety musel ukliknout... Jsou to tři slabé jako čaj. Do poloviny filmu se tu prakticky nic neděje. Borci mají zakázku odazbestit gigantický šaškec v šibeničním termínu pod pohrůžkou obrovské prémie, a tak pod časovým tlakem dělají všechno možné, jenom ne svoji práci. Scéna, kterou by šlo označit za hororovou, je tady jenom jedna. Hláška "what are you doing here" mi rezonuje v hlavě ještě z prvního zhlédnutí, ale jinak je to fakt blbina. A ta digitální kamera... Ta se hodí do zpravodajství nebo pro dokumentární film, ale pro celovečerák vůbec. Pokud se teda nejmenuje Záhada Blair Witch. A to se fakt nejmenuje. (Druhé zhlédnutí, první 8. 9. 2015) ()

Mngwa

Vůbec ne špatné mysteriózní psychodrama s docela dobře vygradovanou atmosférou od lehké, pozvolné předehry až po závěrečný naprostý mindfuck. Pomalejší počáteční tempo tady nebylo až tak na škodu, právě naopak - ten tíživý a stále se stupňující pocit, že se něco děje i během chvil, kdy se zdánlivě nedělo nic, byl prostě dokonalý. Stejně jako konec, který diváka nutí k zamyšlení, jak to tedy vlastně bylo? (tady nelze napsat nic dalšího bez spoilerů) A celé se to obešlo bez bombastických grafických efektů, monstýrek, šokantních kaskadérských scén nebo jakéhokoli tlačení na pilu. Dokonce můžu říci, že ten nepříjemný a mrazivý pocit se mi po dosledování ještě rozležel a ten konec mi pořád šrotuje v hlavě. Tvůrci tady dokázali vytvořit maximum s minimálními prostředky. ()

messi@h

Ono ani tak nejde o to, že pointu s manželkou jsem odhalil prakticky od začátku - když se člověk dívá poněkolikáté na svůj oblíbený film, taky už zná pointu a přesto si film užívá. Problém Session 9 je, že se celou dobu všichni aktéři chovají jako po lobotomii, dialogy drhnou a celkově nic nedává moc smysl. Parta dělníků musí v šibeničním termínu stihnout špinavou práci - ale přesto z filmu mám pocit, že hlavně klábosili (bohužel o ničem zajímavém) a lelkovali. Nalezené nahrávky terapií zprvu probudily příjemné očekávání, ale nakonec nepřinesou nic pořádného a nikam negradují. Celkově mi Session 9 přijde jako nepovedený levný film, ve kterém se ocitla jistřička atmosféry spíš omylem než skutečným umem režiséra. Což zamrzí o to víc, že byla trestuhodně nevyužitá ohromná astmosférická budova bývalé psychiatrické léčebny. ()

Lichty

Vynikající nápad a po dlouhé době thriller se scénami, při kterých tuhne krev v žilách. Nikdy by mě nenapadlo, že na mě ten průchod nočním sanatoriem, ve kterém možná něco je a možná něco není, tak zapůsobí. Můžou za to ale i Andersonem dobře načrtnuté postavy, které jsou velmi odlišné a přitom nikoliv černobílé. Za možná trochu příliš zkratkovitý závěr (který se ale nakonec nedá považovat za zápor) strhávám jednu hvězdičku. ()

mazzarek

Podle hodnnocení jsem teda čekal úplně něco jiného. Pořád čekáte, až se to pořádně rozjede a najednou je konec. Absolutně nevyužité skvělé prostředí pro dokonalý horor. A proč 1 hvězdička, když to nestálo za nic. "Našeptávaly mi to hlasy". ()

merlinovic

Po prohlídce ústavu, to vypadalo velice zajímavě a slibně. Nicméně potom následovala víc než polovina filmů nudných, nezáživných dialogů které sem jenom velice těžko vnímal a v podstatě se nic nedělo. Zřejmě to mělo navodit, nějakou atmosféru, ale ve mě to navodilo jenom pocit "kdy už to konečně skončí". Poslední půl hodinka s rozuzlením a kde už se konečně něco začalo dít stála za to, ale ani to nespravilo moje otrávení z první poloviny a ani to nebylo nic převratného co už bych neviděl ve spoustě dalších filmů. Pokud jste, ale filmový masochista a rádi trpíte skoro celý film, než zjistíte pointu tak vřele doporučuju. ()

Miagy

Navzdory vysokému hodnoteniu - sa mne film nepáčil. PLUS: hudba, kulisy, atmosféra ústavu, príbeh zachytený na zvukových páskach,záver. MINUS: zlí herci, špatné nudné dialógy bez hlavy a päty mi liezli neskutočne na nervy. , rodinná telenovela trapných problémov. nevyťažený potenciál prostredia, film bez emócií, strachu a napätia, zbytočne dlhá stopáž,Film ma skôr vytočil ako pobavil. ()

Dantte..

Psychologické filmy mám velmí rád. Film je složitý na pochopení a jen pozorný divák na konci vše pochopí.(páska je klíčem k tomuto zámku). 9/10 ()

Knor

Film u mě zabodoval perfektní hutnou atmosférou, prostředí bývalé psychiatrické léčebny je většinou trefa do černého, ale to je asi tak všechno co můžu vyzdvihnout. Po nějaké době mě ten rozbor začal nudit a nedělo se nic. Škoda, čekal jsem větší pecku. ()

vZeč

Není to horor. Od začátku vládne velmi nepříjemný pocit a směřuje se k pointě se sociálním/psychologickym přesahem, kterej neni dvakrát veselej ()

DavidWebb

Psychologický thriller v prvom rade dobre zahraný. To je ale asi jediné plus, všetko ostatné mi v tomto flicku prišlo akési nepatričné. Atmosféra sa stráca v slnkom zaliatom počasíčku počas celého filmu, budova je zvonku v podstate krásny zámok, srší z toho nízky rozpočet a v určitom ohľade sa to príliš nelíši od nízkorozpočtových trilerov/hororov s neznámymi hercami. Príbeh samotný ani nie je zlý ale z môjho pohľadu nešťastne prevedený. Záverečný twist vlastne nie je twist - ten sa dal očakávať dlho pred koncom. A neodniesol som si zo snímku ani žiadny ťaživý, znepokojivý pocit, pretože ma to nedokázalo vtiahnuť resp. strhnúť tak veľmi ako iných divákov. V každom prípade pozrieť sa to dalo, škoda že režisérom nebol čarodejník, ktorý vie z hovna vyžmýkať whisky. Objektívne skôr za 3 hviezdy ale úprimne tie vysoké hodnotenia moc nechápem... ()

Margerie

Absolutně nevyužitý potenciál nádherného atmosférického domu. Kromě Petera Mullana příšerný výběr herců v čele s extrémně nesympatickým a otravným Davidem Caruso. Špatný a děravý scénář, hloupé nápady, zápletka směšná. Místy to má opravdu hutnou atmosféru (hlavně díky psychiatrické léčebně), pár lekaček taky bylo, ale to nemůže vyvážit divnou a směšnou pointu (jestli se tomu tak nechá říkat) a všechnu tu okolní nudnou vatu. Tohle není horor, ale rádoby psychologický a lehce myseriózní thriller, u něhož vážně lituju, že jsem to nevypla dřív a dokoukala ho. Ztracené dvě hodiny času. A to jsem měla narozeniny a chuť na nějakou duchařskou ňaminku. Fuj. ()