Kyjevská Rus, konec 10. století. Po smrti vládce Kyjevské Rusi Svjatoslava I. vypukl bratrovražedný boj mezi jeho syny. Z něj vychází vítězně Jaropolk. Oleg je mrtev a mladý kníže Vladimir prchá do Švédska. Zde během let shromáždí vojsko vikingských žoldáků a v jeho čele se vrací, aby dobyl Kyjev a sjednotil říši. (Bohemia MP)

kaylin

Akční historický thriller z období vikingů. A navíc v ruské produkci. Není to zlé, ale při sledování filmu budete mít pocit, že tu je tak nějak všechno, co se dalo očekávat a není tu nic moc navíc. Násilí, které je zde zobrazováno, mi přišlo tak nějak jako násilí samo pro sebe, na efekt, než z jakéhokoli jiného důvodu, postavy mě nezaujaly. ()

Helo

Neskutečně epická výprava (nemůžu uvěřit, že to stálo jen 20 milionů dolarů) a špinavá syrová atmosféra je tu poněkud zabitá nechci říct přímo propagandistickým scénářem, nicméně dost silně zaměřeným vůči všemu pohanskýmu, kdy jsou tu pohani vykreslený jako krvelačný a násilnický bestie, včetně Vladimíra, kterej jakmile se dá na křesťanství, stane se neškodným beránkem a dokonalou křesťanskou agitku pak šperkuje závěrečná prosluněná (ve značným kontrastu se zbytkem filmu) scéna s hromadným křtem, kam se najednou oslavně vrhaj všichni domorodci, div že si huby úsměvem od radosti neroztrhnou. Postavy se taky chovaj tak nějak nesrozumitelně, jakoby jim byla vystříhaná spousta scén (vystřižený scény, co jsou na konci filmu, to ve výsledku trošku vylepšujou, aspoň co se týká vztahu Vladimíra, Iriny a pohanský děvuchy). Ale i přes tuhle kritiku (z božích trailerů jsem byl dost přehypovanej) to rozhodně nuda nebyla a pro milovníky historie to nabízí spoustu (většinu) skvělých momentů. Pro čtenáře Bohatýra od Červenáka pak dvojnásob (Pečeněgy vraždící okolo Muromě jsem si při čtení jako mongoloidní nájezdníky nepředstavoval, ale člověk se pořád učí). ()

Gyrphos123

A já se tak těšil... obrovské zklamání. Trailer lákal na parádní akci, výpravu, prostě navnadil neuvěřitelným způsobem, ale výsledek nestojí téměř za nic. Jediné, co film slíbil a také splnil je výprava. Té se asi moc nedá vytknout, ale příběh, akce ? Tak toho se tu ve kvalitní míře nedostane. Nechápu, proč měl Vladimír takové postavení, jaké nakonec měl, když si to tak vezmu,za celou dobu jsem ho snad neviděl bojovat, takový srab a nesympatický blb. 2 a půl hodiny sledování nezajímavých dialogů, modliteb... to jsem si opravdu pod tímto titulem nepředstavoval. Nuda a ještě jednou nuda...Tohle se opravdu se seriálem Vikings nedá porovnávat, nesahá jim to ani po kotníky. ()

sniper18

Rusi sa rozhodli natočiť poriadny historický veľkofilm, čo sa im vlastne aj podarilo, len škoda, že nakoniec zlyhali v tom, v čom ani vôbec nemuseli. Kvalitné filmy tohto žánru si kľudne vystačia aj s jednoduchším scenárom, tak veľká škoda, že v podobnom štýle sa neniesol aj Viking. Príbeh je dosť prepracovaný a veľkolepý, ale prišiel mi, akoby bol zostrihaný z nejakej minisérie a niektoré dôležité časti chýbali. Kvôli tomuto síce o nejakých hluchých miestach nemôže byť ani reči, tu sa v tých dvoch hodinách toho udeje toľko, ako bežne v celom seriály, takže tempo je poriadne dynamické, ale celé to pôsobí poriadne nekompaktne a každú chvíľu som musel premýšľať, o čo práve ktorej postave ide, prípadne, kto je práve s kým, lebo toto sa neustále menilo. A tiež nie som moc spokojný s tým, akým smerom sa dej začne uberať v poslednej tretine, takýto film si zaslúži niečo lepšie, než kresťanskú agitku, aj keď pozerať sa na to stále dá. A preto som mal čiastočný problém aj s postavami, s obsadením nemám najmenší problém, všetky dôležité postavy mi prišli dostatočne charizmatické a dobre zahrané, páčilo sa mi aj ženské duo, ale keďže som sa často strácal v ich motiváciách, prípadne sa s nimi vôbec nestotožňoval, k nikomu som si nedokázal vytvoriť lepší vzťah. Ale po ostatných stránkach už môžem našťastie len chváliť. Akcie zase nie je až tak moc, ale všetky sekvencie sú perfektne natočené, technicky prvotriedne zvládnuté, veľkolepé, ideálne drsné a s dostatkom výborných momentov. Všetky bojové scény ma dosť bavili, pričom poteší, že sa často venujú útokom na hradby a vrcholom filmu je rozhodne obrana pevnosti proti kočovníkom v strede filmu, tu som už bol miestami nadšený. Ale celý film je technicky špičkovo zvládnutý, kamera, efekty, výprava, masové scény, lokácie, tu sa nedá nič vytknúť. A aj hudba sa mi páčila. Takže ma určite trochu mrzí, že nemôžem hodnotiť lepšie, chcelo by to prehľadnejší scenár a postavy, ale inak som veľmi spokojný, tých kladov je tu tak veľa, že sa Viking rozhodne pozrieť oplatí a možno aj opakovane, pri ďalšom pozretí by som sa už orientoval určite lepšie. 69% ()

Flego

Rusi sa pustili do svojej histórie razantným spôsobom a diváka pooblievali litrami krvi v nespočetných bitkách a súbojoch. Nebolo by to na škodu, keby sa celý príbeh neutopil práve vo výprave, spomalených záberoch na efekt a násilí. Samotný dej je roztrieštený a nesúrodý, čo je najväčšou slabinou filmu. ()

• Kostýmoví dizajnéri v rámci príprav na film navštívili viacero miest a krajín ako Čínu, Indiu, Fínsko, Švédsko, lotyšskú metropolu Riga či bieloruský Minsk. (MikaelSVK)
  • Okrem Ruska, kde prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v talianskej Ravenne. (MikaelSVK)