Série bláznivých komedií s Lesliem Nielsenem v hlavní roli opět posílila Pravdivý příběh podle skutečných událostí z jiných filmů právě začíná Na mušce je Uprchlík, Mission Impossible, Jasné nebezpečí, Casablanca, Osudová přitažlivost, Titanic, Zachraňte vojína Ryana a množství dalších filmů Případ houslového virtuóza a jednonohého, jednorukého a jednookého zločince patří k nejbláznivějším případům, jaké FBI zaznamenala za dobu své historie. (oficiální text distributora)

Opsha

Příjemně překvapení, žil jsem v tom, že Leslie Nielsen po Bláznivých střelách už nic vtipného nenatočil. Jen se tam nemusela motat ta překombinovaná familijní zápletka. Nebýt jí, bylo by to za čtyři. P.S. Vřele doporučuji český dabing a hlavně při něm vydržet do závěrečných titulků :) ()

slovan1

Leslie Nielsen je borec. Kdo by v tomto věku dokázal takhle zahrát, navíc ve filmu (filmech), takovéhoto ražení. Parodie jdou udělat dvojím způsobem. Buďto je nějaký chytrák totalně po*ere nebo se nějakému druhému chytrákovi povedou. Ve filmech s Lesliem je tomu většinou tak, že se na to dá koukat a ještě se člověk zasměje. Utopene není vyjímkou a dočkáme se zde mnoha odkazů na známe filmy... Stěžejní příběh si utahuje z Uprchlíka a docela se to celé povedlo. ()

herr_carter

"Ryan Harrison: Vaše lži jsou jako banány. Přicházejí ve velkých žlutých trsech.", "Lauren Goodhueová: Ryane, co to děláte?...Ryan Harrison: Teda, ten váš pejsánek má ale podivný kukuč...Lauren Goodhueová: Protože mu koukáte do zadku...Ryan Harrison: Aha, a já mu zrovna vnutil suchar. To si asi moc nepošmákl.", "Cass Lakeová: Cass Lakeová. Ryan Harrison: Ne, Ryan Harrison. Pletete si mě s nějakou ženskou...", "Lauren: S Ryanem bylo milování báječné. Chvěla jsem se po celém těle orgasmem za orgasmem...Orono: Paní, ptal jsem se vás na jméno.", "Muž: Budete popraven několika způsoby. Nejprve smrtící injekcí, pak na elektrickém křesle a následně pak zastřelen popravčí četou. Nechť su Bůh nad vámi smiluje, ty gaunere jeden.", "Cass: Víte je to moje sestra...Ryan: Sestra?..Cass: to je něco, jako bratr s jiným pohlavím.", "Falls: Bagleyová, vy všechny vyslechněte. Chci všechna jména, zájmena, křestní, příjmení, přezdívky.".................. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Tjaden

Miluju parodie s Lasliem Nielsenem, ale tato je spíše plná nešikovných pádů a náhodně vržených pádů, než vtipných gagů. Přesto jsem se bavil a hodně situací mě dost rozesmálo. Přesto mi Bláznivá střela příjde o 2* lepší-proto dávám ***. ()

BlackTom

Tak toto sa moc nepodarilo. Stupídne až nelogické scény, trápny Leslie Nielsen a dej tak zamotaný, že som po pár minútach bol v koncoch a sledoval to ako reality show (t.j. bez rozumu). 1* za pár zasmiatí. ()

Loki_Six

"Guilt or innocence, that's not my job. It's my duty to pick up scum-sucking punks like yourself who are accused of a crime. A jury of twelve really stupid people who are easily swayed by rich, fat-cat, slimy lawyers, who'll do anything but tell the truth, will sit in judgment of you. It's as American as a burrito." ()

matolas

Prekvapivo vôbec nie zlé. Obzvlášť Richard Crenna v role Tommyho Lee Jonesa celkom dáva. Vtip s Beatles pobavil najviac. ()

DocBrown

Kvantitou, tedy poctem parodovanych filmu, asi nema tenhle film konkurenci. Skoda, ze kvalita je silne kolisava. Nicmene asi posledni Nielsenuv jakz-takz film. ()

eagle-eye

Po BS to šlo s Lesliem spíš z kopce, od té doby se prostě dobré parodie přestaly točit, proto je pro mě Utopenec opravdu milým překvapením a troufám si tvrdit, že to je skoro stejně dobré, jako všechny BS či první díl Připoutejte se prosím. ...jak si vzpomenu na to, když Leslie vylezl z toho skákacího auta, tak se vždycky mlžu potrhat smíchy, od kohokoliv jiného by mě to tak vtipné nepřišlo, ale od Leslieho... je to borec, ať si říká každý kdo chce co chce...;-) (jo a nechápu co distributory vedlo k dalšímu šílenému překladu filmu??, kdybych měl vymýšlet české názvy pro zahraniční filmy, tak mi dejte někdo vědět, určitě bych vymyslel něco lepšího...) ()

wosho

Sice přidávám, ale s porovnáním s ostatní várkou parodií co nenatočil nikdo ze ZAZ je Utopenec na útěky jasně nejlepší a hlavně nejzábavnější. ()

Hanys_

Koukatelná parodie s Leslie Nielsenem, která neurazí a trošku osvěží vzpomínky na výtečné Naked Gun(s)...6/10 ()

Paity

Leslie Nielsen pro mě byl svým způsobem komik průkopník. On měl ty své střeštěné komedie, kde si dělal legraci ze všech a všeho včetně sebe. A za to mu patří dík. Utopenec na útěku pak posouvá tuto laťku ještě o něco méně výše. ()