Série bláznivých komedií s Lesliem Nielsenem v hlavní roli opět posílila Pravdivý příběh podle skutečných událostí z jiných filmů právě začíná Na mušce je Uprchlík, Mission Impossible, Jasné nebezpečí, Casablanca, Osudová přitažlivost, Titanic, Zachraňte vojína Ryana a množství dalších filmů Případ houslového virtuóza a jednonohého, jednorukého a jednookého zločince patří k nejbláznivějším případům, jaké FBI zaznamenala za dobu své historie. (oficiální text distributora)

Krt.Ek

Viděno třikrát. Napoprvé (klidně by tu mohlo být i "svého času"), to mně mohlo být maximálně jedenáct dvanáct let, mnou komentovaný film zarezonoval více než Bláznivé střely. Po létech, napodruhé, když jsem si pln očekávání sehnal DVD s tímto filmem (kolik mně mohlo být teď? určitě ne víc než osmnáct; nebyl jsem tedy o tolik starší, mentálně jsem však byl, očividně, někde úplně jinde...), zjistil jsem, že to žádná sláva není (oproti již zmiňovaným Bláznivým střelám), pročež se mi prvotní fascinace stala otázkou. Nutno podotknout, že otázkou nikterak naléhavou; nemyslel jsem si, že se k Utopenci na útěku ještě někdy vrátím. Avšak včera jsem náhodou potřetí vstoupil do téže řeky, a víte, co jsem zjistil? Ne, nevybavil jsem si, proč u mě Utopenec napoprvé tak zabodoval, to vskutku ne. Utvrdil jsem však v tom, že se jedná o film, který si trochu té naší pozornosti zaslouží (co to pro nás diváky je, těch necelých devadesát minut? nic, co bychom nezvládli za necelou hodinu a půl hodiny!). Když už nic jiného, je radost rozpoznávat jednotlivé odkazy k již klasickým (kanonickým) filmům (Uprchlík, Mission: Impossible, Obvyklí podezřelí, Titanic, Na sever severozápadní linkou atd.) Nadto však (a to je právě "něco jiného" vysmívající se té podivné floskuli "když už nic jiného"), Richard Crenna (trans)formující Tommy Lee Jonese je precizní. Nyní (klidně bych mohl napsat "závěrem") si dovolím promluvit k vám, fanouškům parodií, nenechte se zastrašit (nejen) mým hodnocením a riskněte to! 60% ()

ivishka

Zoufale nevtipný humor..Místy až velmi nevkusné. Bohužel nic potěšujícího na tomto snímku neshledávám a tak ani není potřeba dále rozvádět můj názor. ()

Davson

Absolutní vynikající odvaz s Leslie Nielsenem. Snůška ujetých gagů jede v tak rychlém tempu, že je ani všechny nepostřehnete a polovinu řečí z filmu nepostřehnete, protože je přes svůj smích ani neuslyšíte. ()

Jillen

Velmi zábavná a povedená parodie na Uprchlíka. Nielsen prostě nemá chybu! Doporučuji jako sobotní oddychovku před Televizními novinami. Dávám 75% ()

Macejko

"Chcem vedieť všetky mená, priezviská, zámená, prezývky a mená z birmovky." Naozaj výborná paródia. Po Strelách možno Nielsenova najlepšia. ()

blackrain

Filmové parodie s Lesliem Nielsenen si užívám. Leslie Nielsen tyto komedie zvládá na výbornou. Vždycky se u nich příjemně pobavím a zapomenu na strasti všedního dne. ()

L_O_U_S

Po místy trapném AGENTU WC40 určitě zlepšení. Řada momentů stojí za zhlédnutí, například Nielsenova návštěva rybářského obchodu. A až budu nutně potřebovat zbraň, vím, kam sáhnout... (389.) ()

Colonist

Bláznivé střely jsou pro mě svatá trilogie a tento film jsem si přál dlouho vidět, ačkoliv jsem se bál, že to dopadne příšerně a trapně jako Agent WC 40 a další poslední Nielsenovy počiny. No ale Pat Proft je ze Z-A-Z školy, takže to mě trochu uklidnilo. A právem! Je pravda, že s Bláznivými střelami bych to nesrovnával, tohle má někdy stejný a někdy zase úplně jiný humor. Zde se vyskutují i trapné fóry, které v BS skoro nejsou, ale zase jich zde není mnoho, takže tvář filmu nekazí. Pro mě je to poslední dobrá parodie, která byla natočena od dob Bláznivé střely 3 (Scary Movie není dobrá parodie!)! Richard Crenna byl perfektní, on si prostě rád ze sebe střílí, což už nám ukázal v Žhavých výstřelech II. Parodované kousky a narážky byly skoro až geniálně provedeny a většina mi byla dost známa, takže jsem se skutečně královsky pobavil. Milé překvapení byla tato parodie. Je pravda, že mezi pěti hvězdičkami tady a pěti hvězdičkami u Bláznivých Střel je sice poněkud větší rozdíl, ale oba filmy je mají zaslouženě. No ale ačkoliv tu pořád srovnávám Střely a Utopence - ty filmy jsou vlastně úplně rozdílné. Střely jsou inteligentní parodie, tohle je taková trochu buranská parodie. Ale skvěle pobaví a to je hlavní. A jelikož je to z nových parodií poslední povedený kousek, tak si těch 5 hvězd prostě zaslouží. ()

Trevor

Výnimočne krátky komentár, nakoľko om iba postrehol, že film ohodnotil niekto, kto filmom výborne rozumie a pripomenul mi ho. Odo mňa ešte hviezdička navyše, pravdepodobne najlepšia paródia vôbec, najmä kvôli uťahovania si z Utečenca (aj teraz ľudí baví uťahovanie si z utečencov, ktovie prečo, aj keď , úprimne to vyzerá tak, že si oni uťahujú z našich daní) či Shitanicu. Ale keď Leslie vyjde z dodávky z plienkami a vednú ešte aj kvety či napíše heslo:heslo tak aj človek ako ja, ktorý sa smeje málo, sa rozosmial na plné ústa. Top paródia, 80%, napriek tomu 5*... ()

Parlay

„Při dvou věcech mě zamrazí. Když spatřím takhle velký nanuk a pomyšlení na Ryana Harrisona.“ Více snad ani není třeba dodávat, zkrátka velmi povedená parodie :-) ()

dyfur

...myslím slušná priemerná až nadpriemerná paródia s Leslie Nielsenom...dá sa zasmiať,ale samozrejme musíte vedieť čo je parodované,inak to nie je ono... ()

janek85

Jedna z lepších parodii, co jsem viděl. Leslie Nielsen opravdu umí zahrát tyto role a opravdu se na to hodí. Je to celé taková velká parodie.Přístupnost:od 12 let ()

Katarine

Mám ráda komedie s tímhle chlapíkem (Bláznivá střela) a i tahle se mi líbí mnohem víc než Agent WC 40. Jen tak dál, Leslie. ()