Série bláznivých komedií s Lesliem Nielsenem v hlavní roli opět posílila Pravdivý příběh podle skutečných událostí z jiných filmů právě začíná Na mušce je Uprchlík, Mission Impossible, Jasné nebezpečí, Casablanca, Osudová přitažlivost, Titanic, Zachraňte vojína Ryana a množství dalších filmů Případ houslového virtuóza a jednonohého, jednorukého a jednookého zločince patří k nejbláznivějším případům, jaké FBI zaznamenala za dobu své historie. (oficiální text distributora)

Prochy38

Jeden u nejlepších parodických snímků s L. Nielsenem. Samozřejmě až po Bláznivých střelách. Opravdu parádní komedie. Skvělý L. Nielsen, k tomu krásná M. McGraw! Uprchlíka hodně můžu a tanto film ho pěkně připomíná a kvalitně paroduje! R. Creena v roli policejního inspektora, jak otevřel hubu, musel jsem sefakt smát. Zápletka komplikovaná, jako vždy, ale hlavně dobrá zábava. Vlak vykukující zpoza křoví neměl chybu! ()

Teabag

Já toho Nielsena prostě žeru! Tenhle chlápek, který na plátně vypadá pořád stejně od doby, kdy vynalezli barevný film, mi do života přinesl tolik smíchu, že ho nemůžu nemilovat :-) ()

Marys

Ja za to nemožem, ale takýto typ humoru mi jednoducho sedí. Hromada gagov, zvratov a nezmyselných somarín obohatená o nekonečnú dávku Leslieho Nielsena, v tomto prípade aj nabitý príbeh, no, vážne, nemám tomu čo vytknúť osobne. ()

Chajimwitz

Samozřejmě,když můžou utíkat muklové,cizinci,nevěsty a jebtišky,tak proč by sem tam nemohl utéct taky nějakej ten utopenec.Ale na rozdíl od většiny útěkových filmů je tahle parodie nadprůměrná zábava i když do Bláznivých střel to má ještě daleko. ()

GreatestFan

Je to zvrhlé, stupidní až trapné, ale odporně legrační, že to přebíjí všechny mouchy [ jednou ranou :) ],že podle mě není možné dát tak 7/10 (v tomto případě spíš aspoň 3*). MINIMÁLNĚ. ()

Salmayo

Některé vtípky se sice nepovedly ale jejich taková spousta, že se na ně hravě zapomene. Výborná parodie, škoda, že Proft nenatočil něco dalšího. Policajt chytající Nilsena je se svými předpovědi a propočty dokonalej . ()

Vronsky

Utopenec na útěku je zfilmovaná noční můra intelektuála, s nulovou uměleckou hodnotou, přesto svým více či méně úspěšným balancováním na hranici mezi úsměvným humorem a nesnášenou trapností přináší účinný lék na špatnou náladu. Snímek, jenž jen stěží skryje své zápory ve stínu palmy z Cannes nebo pod rameny známého Oscara, opět staví na komediálním výkonu Leslieho Nielsona a i když ve srovnání s dobrodružstvími Franka Drebina Utopenec prohrává, nepůsobí vedle Blaznivých střel jako slepý náboj. Nabízí 87 minut bez přetvářky a vyžaduje jen mozek fungující přibližně na pěti procentech normálního výkonu, po všech stamilionových projektech s falešnou tváří artu představuje tolik potřebnou medicínu. Nezbývá mi nic jiného, než se za tento film postavit, i tak ovšem berte výsledné hodnocení s rezervou, velkým dílem se na počtu hvězdiček podepsala momentální nálada, kterou dokázalo toto dílko zlepšit. ()

thunnus

Je to spíš na tři a půl, ale přikláním se k vyššímu hodnocení, protože mi ten film docela zlepšil náladu :-). Na Bláznivou střelu to ovšem nemá, byť to není daleko. ()

Emzet

Tak dobrou parodii na tak velké množství filmů jsem už dlouho neviděl (možná nikdy). Trapných momentů bylo minimum a jsem rád, že se Nielsen ještě naposledy vzchopil a natočil něco, co se vyrovná alespoň Bláznivé střele 3. ()

RomanHyde

Ten pes má nějaký divný kukuč! Dyť mu koukáte do zadku! Aha, já mu před chvíli vnutil sušenku, to se mu asi nelíbilo :))) ()

Luqi

Takmer v každom zábere je pokus o fór alebo paródiu na nejaký slávny film. Pri takom množstve sa samozrejme nájde zopár trápnych, niekedy ako keby tam nasilu museli nejaký dať. Ale na väčšine som sa dobre pobavil a pár z nich bolo fakt skvelých.............. U mňa porovnateľná zábava s Bláznivou strelou........... ()

TaanStari

Nejvtipnější mi přišla scéna s vlakem, což je pro mě trochu znepokojující, protože to byla jedna z těch primitivnějších... Je to lehce nadprůměrný film, žádný zázrak. ()