Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

DjMetal

Uz to bolo slabsie ako Sám doma 1 a 2, ale tiez je to super komedia. Prvý krat som ju videl v cechach a to som ani nevedel ze je ....a bohatý.:D ()

donkocicak

Opravdu slabý film. Co je nejdůležitější, nemá se sérii Sám doma nic společného. I když jako dítě jsem si to původně myslel, když jsem dostal VHS k Vánocům. Jistě se najde někdo, koho pobaví anebo rozptýlí ve volné chvilce. Mladé diváky bezpochyby, i já jsem takovým býval. Kdybych film hodnotil když jsem byl malý, určitě bych dal o dvě hvězdičky více. ()

movemat

Moja obľúbená komédia z detstva, ktorú som stále pozerával a stále ma bavila. Ak by som bol vtedy na csfd.cz možno by som dal 5 hviezd; dnes je to však "len" 3. ()

johhny007

Já osobně znám pod názvm richie rich .Tak tohle už se moc nezmáklo ikdyž rodinný film ke kafíčku v pohodě , ale na po 3 celkem uspěch 60% ()

sakko

Sám doma a bohatý_po prvých dvoch dieloch s Macaulay Culkinom vcelku sklamanie. Keď som bol ešte malý tak sa mi film vcelku lúbil, ale čím som starší tak sa mi zdá byť nudnejší a nudnejší. Tento film nemá s klasickými Sám doma skoro nič spoločné. Nudný dej, žiadne pasce, Culkin ani nie je doma sám, dej nieje cez Vianoce. ()

sima275

Tak zas tak hrozné to nebylo. Právě naopak, bylo to vynikající. Podle zdejšího hodnocení jsem čekal, že to bude už jenom hrabání peněz ze slavného názvu, ale tady tenhle film měl parádní děj, bezva herecké výkony i dobré vtipy. Macaulay Culkin provedl doopravdy úžasný herecký výkon. Nechápu, proč Macaulay Culkin končil tak, jak skončil, protože měl našlápnuto na doopravdy dobrou kariéru. Kdybych byl Richie, tak bych to asi nevydržel, furt jezdit na nějaké politické schůze a tak. Mě stačí, že musím chodit do školy. Závěrečná pasáž byla super, obvzlášť super byl sluha od Richieho. Bezvadné pokračování série, i když námět je trochu jiný. 80% ()

snebka

Rodiče Macaulaye Culkina chtěli prostě pořádně vyždímat a takhle to dopadlo. Jako dítě mi to nepřišlo zase tak špatné. Bohužel je. 31/100 * (edit: 19.5. 2019) ()

LadyPig

Nemohu si odpustit komentář k tomuto filmu, který není žádná sláva, ale taky úplně neurazí - když ho dávají, zapnu si ho... Co má ale znamenat ten název v češtině: Sám doma a bohatý?! To je přece hnus. Nemá to s filmem Sám doma absolutně nic společného. Původní název Richie Rich má rozhodně svůj důvod, a to ten, že to, že hraje ve filmu Culkin, neznamená, že jde o nějaké rádoby pokračování! Kdyby to tak pojmenovali Amíci, řeknu, že těží na popularitě filmu (což je trapné), ale proč my Češi? Nechápu, nerozumím, udivuje mě to... ()

Knor

Celkem snesitelná komedie. Není to žádnej zázrak, ale dá se na to dívat, když na to náhodou narazím v televizi. Sám od sebe bych si to asi nikdy nepustil. ()

Meev

Všichni tu dokola píšou to samé: ,,S těmi prvními díly to nemá nic společného ! Je to jen na nahrabání peněz !" Atd... tohle brečení v komentářích mě už nebavilo, tak jsem se rozhodl přispět svým názorem (i když si jej nikdo nepřečte :D). 1) Kde vidíte, že je to navazování na první dva díly Sám doma ? Mám na to skvělou odpověď, nic... Je to VOLNÉ pokračování, které je prostě udělané v jimem stylu. 2) U druhého dílu si hodně lidí stěžovalo, že je to to samé dokola a že chtějí něco jiného. Prosím, tady to máte. Když jste to dostali, proč tolik nadávek ? 3) Stížnosti na "neroztomilého Kevina" jsou trapné. Prostě si to filmaři představovali takhle, tak to tak je ! 4) Malé děti si z toho alespoň odnesou nějaké malé ponaučení... 70%. ()

SONY_

Čekal jsem film o rozmazleném frackovi, který se bude vychloubat s tím, že je bohatý, a že má všechno, na co si vzpomene. Byl jsem, ale příjemně překvapen. Peníze jsou totiž sice fajnová věc, ale míti kamarády a dělat to, co člověka baví, je věc druhá, takže on se snažil spíše právě o to druhé a musím říct, že se mu to povedlo. Koneckonců je to takový sympaťák. Jen John Larroquette mě neskutečně s*al a nejednou jsem chtěl po televizi hodit pantoflí. Naštěstí pantofle nenosím a mušku mám špatnou, takže bych se stejně netrefil. /65%/ ()

JackO.

už to nemá takový šmrc jako předchozí díly, ale nejhorší to taky není, 3 hvězdičky ale dát nemůžu, to už je moc ()