Malý Richie je nejbohatší dítě na světě. Má vše, nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, musí nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury partu z plácku do přepychového sídla. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil, a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To však bude mnohem obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Richie se totiž s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a po dramatické bitvě, vedené poněkud netradičními prostředky, dokáže slavně zvítězit. (TV Nova)

Shley

Nevadilo mi až tak to, že to nemá s předešlými filmy nic společného, ale ten naprostou přihlouplí příběh. A jeho tvůrci se to snažili udělat kdo ví jak vtipné, bohužel to nevyšlo a většina filmu je naprosto nudná. ()

Lukinek.cz

Bohužel mě tento film tolik nepobavil ,ale koukat se na to dalo .Na druhou stranu musím pochválit konec. A film mohu doporučit dětem ,ktéré mají rádi legraci. Dávám 20% + za konec 5% , takže 25% :) ()

Skytavka

Neočekávala jsem moc a bylo to lepší. 44% je podle mě málo. Je to sice praštěné, ale zas tak pitomé to není. Sice nás to s ničím nepřekvapí, ale je to udělané docela stylově a Culkinův šarm pořád nechybí...:) Takže trošku přidám, ať to není takovej propadák...:) ()

ZHODNOTITEL

Proč se to jmenuje Sám doma, když to není Sám doma? To rapidně mění pohled na celý film... I když... možná jenom pocitově. Zas tak moc mě to neoslovilo, spíš naopak. Pár fajn momentů si tam možná každý najde ale jinak děs. ()

wowylgu313

Jasně Jasně Jasně ... Není to už taková klasika jako když rodiče zapomenou malého Kevina doma. Vlastně to nemá s původní jedničkou a dvojkou společného příběhově už nic. Ale! Narozdíl od 3,4,5,6,7 a kdo ví kolika opravdu špatných napodobenin zde máme Culkina! Bohatého Culkina!  Nemůžu dát méně jak 4 hvězdy a proč? Protože to vůbec není špatné. Jako samostatný film bez přemýšlení nad 1 a 2 dílem, to mohu jen doporučit. ()

rysafi

Moje vysoké hodnocení je postavené na tom, že sem těsně před tím viděl jakési transformery, takže cokoli jiného se zdá být skvělé. ()

fimler

Hodně lidí v Česku si do dnes myslí, že "Sám doma a bohatý" měl nějakým způsobem navazovat na sérii "Sám doma". Toto celé je velké nedorozumění. Film se totiž v angličtině jmenuje "Richie Rich" a se sérií "Sám doma" má společného pouze hlavního herce Macaulay Culkina. Jenom distributoři v Česku tento klamavý název využili pro lepší dosah a to se jim i povedlo. Komedie je to povedená a nemít to ten zavádějící název, tak by bylo hodnocení smířlivější. Jedna z těch pár komedií, kde Macaulay Culkin zazářil jako dětský herec. Kromě série "Sám doma" bych ještě doporučil film "Strýček Buck" a "Moje první láska". ()

Skeevee

Nektery vychytavecky by bodly =) sem tam nakej vtip je taky, videt se to da...co vic chtit od nenarocne rodine komedie? =) BTW nemate nekdo nakej ten penizek na vic, taky ci horskou drahu na zahradu =))) ()

sam_lowry

Dnes bych se na to asi už nepodíval, ale na jedno shlédnutí v 10 letech to bylo zábavné a byly tam aspoň ta všemožná Richeho udělátka a pes dollar, nebo jak se jmenoval, je asi to nejtipnější na co si dnes vzpomenu..a ještě ten Jeeves...:-)..jenom by měli rodiče dětem vysvětlit, že je to FILM...:D ()

Gwilwen

Upřímně řečeno, nevím jestli bylo vhodné překládat do češtiny Richie Rich jako Sám doma a bohatý. Název až moc evokuje předešlé úspěšné dva díly. Jenomže Kevin se jmenuje Rich, zmizeli tudíž McCallisterovi, strejda "otrapa" i počůraný Fuller, o Harrym a Marvovi ani nemluvě. Navíc Macaulay Culkin už z roztomilosti vyrostl. A když se všechno tohle sečte (tedy spíš odečte) , je jasné, proč jen jedna hvězda. ()