101 dalmatinů

• USA 101 Dalmatians (více)

Majitelka módního ateliéru je nadšena návrhem mladé návrhářky Anity, která se nechala inspirovat svým psím miláčkem, dalmatinkou Perdy. Když se však od ní dozví, že dalmatini mají jemnou srst pouze jako štěňata, pustí se do realizace ďábelského plánu. V rozpadlém klášteře na venkově začne shromažďovat skoupená či jejími poskoky Horácem a Kašparem uloupená štěňata dalmatinů. Mezitím se Anita díky své dalmatince seznámí s osamělým tvůrcem počítačových her Rogerem, který má dalmatina Ponga a problém s milionářem, pro něhož vytváří počítačovou hru. Stále ještě nedostal zaplaceno, protože nedokázal vytvořit patřičně povedeného padoucha. Netrvá dlouho a koná se svatba, a pak trvá jen o něco málo déle, než manželé Anita a Roger mohou svým mazlíčkům Pongovi a Perdě blahopřát k přírůstku do rodiny v podobě patnácti malých dalmatinů. Dlouho se však neradují, protože Cruella už má na ně políčeno. Její poskoci všechna štěňátka uloupí a dopraví do skrýše, kde už se bezcitný jirchář chystá stáhnout kůži z 99 malých dalmatinů. Tomu je samozřejmě třeba zabránit a postarají se o to zvířata, která se spojí a řádně vytrestají nejen Kašpara s Horácem a jirchářem, ale také samotnou Cruellu. (TV Nova)

uprchlice

Krásný příběh o punťíkatých pejscích, kteří uniknou nebezpečí v podobě zlé Cruelly De Vil a dvou neschopných zlodějíčcích. Tato komedie vás dostane především vtipnými scénami a roztomilými štěňátky s puntíky :-) ()

valinka

Pokud beru jako rodinnou komedii,kde chytří pejskové a štěnátka přelstí zlou Cruelu a její pomocníky.Bohužel za to i když chápu,že to jistě nebyl záměr tvůrců...boom dalmatinů který způsobil bych musela dát ODPAD. Ne každý kdo se pro puntíka rozhodl pochopil jejich in teligentní povahu,která ovšem potřebuje adekvátně zaměstnat. Teprv potom můžeme mít doma Ponga či Perditu podle filmové předlohy ()

Antal89

101 dalmatinů je jedním z příběhů mého dětství. Příběh a celá zápletka mě tenkrát nádherně vzali a prakticky jsem tenkrát jako malý chlapec v kině neustále bouchal smíchy (méně však moje maminka, která dodnes můj smích nesnáší). Dnes mi už přijde poměrně banálním při dnešních přívalech různých filmových syžetů, ale své kouzlo si ponechal. Pokud by někdo zasloužil za celý film celých pět hvězdiček, tak určitě Jeff Daniels za titulní roli a Hugh Laurie za roli padoucha (ano, zlých padouch, který o čtrnáct let později hraje doktůrka se smyslem pro černý humor). ()

soukyd33

Tento film je pro mě dodnes velmi zábavný. Asi to některé překvapí, ale vzít únos komediálním způsobem, je vážně povedené, a funguje to. Herci super a herecké výkony též. Animace a efekty filmu velmi dobré. Film je určen pro děti a mládež, a to se rozhodně povedlo. I tento film má své klady a zápory, ale bez nich by to nebylo ono. U tohoto filmu se určitě pobavíte, poučíte, a hlavně se nebudete nudit. Hvězdiček 4**** ()

CornelieJame

Při shlédnuti filmu po takové době se mi vybavují vzpomínky kdy sem dalmatiny videla poprvé v kině jako malá holka a musela sem sestře sedět na klíně abych vůbec to plný plátno puntíků viděla :oD Filmy o psech miluju.Chtěla sem dát původne 5 hvězdiček ale davám 4 všimla sem si u některých scén ze sou dost vidět počítacové prvky a to kazí celkový dojem filmu :-( ()

Sadova302b50

Film mne zrovna neuchvátil, především příběh tu pokulhává. Rozhodně však nevylučuju, že se dětem bude líbit. Třeba Glenn Close se mi zamlouvala, rovněž trikové zpracování bylo na úrovni a hlavně tu byla spousta psů. Je však pravda, že v rámci komedií pro celou rodinu znám zdrařilejší kousky. 45% ()