101 dalmatinů

• USA 101 Dalmatians (více)

Majitelka módního ateliéru je nadšena návrhem mladé návrhářky Anity, která se nechala inspirovat svým psím miláčkem, dalmatinkou Perdy. Když se však od ní dozví, že dalmatini mají jemnou srst pouze jako štěňata, pustí se do realizace ďábelského plánu. V rozpadlém klášteře na venkově začne shromažďovat skoupená či jejími poskoky Horácem a Kašparem uloupená štěňata dalmatinů. Mezitím se Anita díky své dalmatince seznámí s osamělým tvůrcem počítačových her Rogerem, který má dalmatina Ponga a problém s milionářem, pro něhož vytváří počítačovou hru. Stále ještě nedostal zaplaceno, protože nedokázal vytvořit patřičně povedeného padoucha. Netrvá dlouho a koná se svatba, a pak trvá jen o něco málo déle, než manželé Anita a Roger mohou svým mazlíčkům Pongovi a Perdě blahopřát k přírůstku do rodiny v podobě patnácti malých dalmatinů. Dlouho se však neradují, protože Cruella už má na ně políčeno. Její poskoci všechna štěňátka uloupí a dopraví do skrýše, kde už se bezcitný jirchář chystá stáhnout kůži z 99 malých dalmatinů. Tomu je samozřejmě třeba zabránit a postarají se o to zvířata, která se spojí a řádně vytrestají nejen Kašpara s Horácem a jirchářem, ale také samotnou Cruellu. (TV Nova)

Jillen

:) když si dnes po těch letech vzpomenu jak jsme na to s rodiči šli do kina a stála se 100 metrová fronta a my se těsně před pokladnou dozvěděli, že je vyprodáno měl jsem jakožto 6 letý capart v očích slzy, ale dnes když tak zavzpomínám dostává se mi do tváře úsměv...a zamyšlení..."Sakra, jak jsem se na to jen mohl těšit?!"...možná to je tím, že prostě tenhle film plní svůj účel...zapůsobuje na malé publikum...takže nostalgické 3* Dávám 50% ()

MikO_NR_1909

Zbytočne rozleptaná zábava pochybných rozmerov evokujúca už z plagátu intelektuálny suterén. Nemusí to byť žiadna oslava filmu, ale i pre značku dalmatíncov je dôležité, akú reklamu im urobí dané filmové spracovanie. No a musím skonštatovať, že je to ešte v nedohľadne za hranými Asterixami a kadejakými oplzlosťami. Podobná úroveň ako Steve Martin a jeho Ružový pantery. Produkcii neporučíš... ()

Vojcl

Takhle sprzněnou knižní předlohu jsem už dlouho neviděl.. Hodně špatný scénář, děj je tak plytký že se podle mne nemůže líbit ani dětem! A ti herci? Glenn Closeovou jsem nikdy moc nemusel, Jeff Daniels ujde, ale nemá co hrát. Prostě jedna velká tragédie.. ()

blackrain

Film jako stvořený pro rodinku na večer nebo na pochmurné sobotní odpoledne, když už nevíte co by a potřebujete se nějak zabavit. Glenn Close byla výborná. Její ďábel v sukni nemá chybu. Skutečně proradná bestie. Dětem se film bude určitě líbit a ostaní to nějak přežijou. ()

ABLABLABLA

Tak jo můžu konečně srovnat s animovanou předlohou a ty 3* nechávám stále. Je to něco mezi 2-3*. Herci vybraní k postavám skvěle. Ovšem prostě ty živé šťěňátka nikdy nepřekonají roztomilostí původní animované. Hraný snímek je v některých částech naprosto totožný s animovaným, ale někdy je to pozměněno. Například závěrečné ztrestání Cruely nebylo v animáku tak kruté a nechutné a plné močůvky a sraček. Ale Glenn Close se musí nechat, že se role Cruely ujala excelentně. No a Daniels a Richardson hráli prostě takové ty blboučké a naivní postavy. Překvapilo mě, že tu hrál Hugh Laurie, to jsem tehdy, když jsem to někdy dááávno viděla, ani nepostřehla, nebo ho spíš ještě neznala. Ale padoucha trochu blba zahrál skvěle. Dneska si dám 102 dalmatinů, ale bojím se, že to bude hrozná sračka. ()

kaylin

Zase jsem měl takový pocit, že v dětství prostě vnímáte filmy jinak a vůbec vám nevadí, že nejsou vtipné, hlavně, že jsou roztomilé a že se tváří jako groteska. Tenhle film má něco ze "Sám doma", ale přitom vůbec není tak vtipný a dějově zábavný. Glenn Close je ale ve své roli dokonale démonická, až na ten konec, kde skončí fakt blbě. ()

L_O_U_S

Na tu dobu nikdy nezapomenu. Dalmatini na tričkách. Dalmatini na plakátech. Dalmatini i na dně konzervy trenčanských párků. Dalmatini a Spice Girls. Kdo měl doma živého dalmatina, byl největší borec. Nakonec mě i jeden dalmatin kousl. Dětem se tenhle film určitě bude líbit, ale já už vyrostl. (403.) ()

OG_Swifty

Hraná verze slavné Disneyovky není ve skutečnosti tak špatná, jak se podle průměrnýho hodnocení může zdát. Cruella je skutečnej magor, ale nejvíc mě baví Hugh Laurie jako jeden z jejích poskoků. A jinak se to blbě hodnotí, když to má člověk spojený s dětstvím... ()

balba

101 dalmatinů nabízí kvalitní rodinnou zábavu , která nadchne děti (ty okouzlí roztomilí štěňata) a dospělé dostane na skvostný výkon G.Closeové v roli Cruelly De Vil. ()

MrPierc

Film vtipný v té době. Glen Close vdechla ďábelský nádech pro Cruelly De Vil = představuje nám takovou jinou sběratelskou vášeň :-) ()

Elyssea

Neškodná podíváná, která se hned po koukání vypaří. Glenn Close vypadá psychopaticky, ale pro mě to není záporačka v pravém slova smyslu. Dětičky potěší pohled na stovku dalmatinů, ovšem já na roztomilá zvířátka nejsem. Takže je to taková průměrná komedie, kterou prozáří pan Weasley a doktor Laurie v mile netypických rolích. ()

Nach

Ve své době jako malý kluk jsem ten příběh miloval. Dneska jej vidím jako průměrnou až podprůměrnou rodinnou podívanou, která má hezké kulisy, ale jinak postavy i děj předvídatelný až běda a chytrý jako psí lejno. Přesto u některých pasáží se dokáži pobavit, ale sledovat to jako celek již nedokáži. A pokud ano, pak s jistou dávkou donucení. Hold s dospělostí přišla i jiná kvalitativní míra pohledu na tyto filmy. 55% ()

Streeper

Dřív bych tomu dala klidně čtyři hvězdičky, protože mě to vážně bavilo. Ale když jsem se na film včera podívala (a to jsem na to opravdu měla náladu), tak jsem si říkala, jak plochý ten příběh vlastně je. Pamatuji si, že když jsem byla menší, jak mě fascinovala zlost, kterou Cruella v podání Glenn Close oplývala, ale hodně tomu dopomohl dabing od Valerie Zawadské - jiný hlas si ke Cruelle ani nedokážu představit. Glenn je dokonalá, bez ní by to nebylo ono, bohužel příběh samotný je příliš jednoduchý a hloupoučký, pro děti ale postačí. ()

C0r0ner

V současnosti se s hranými remaky původních animovaných filmů roztrhl pytel a za mě je to průser za průserem. Tohle je jeden z prvních (ne-li vůbec první) takových pokusů a dopadl tak nějak podle očekávání. Kouzlo animace je pryč a normální děj to celé neutáhne, takže průměr. 55% ()