Cesta domů

Matka malé Amy nepřežila dopravní nehodu. Dívka teď musí žít se svým otcem, se kterým si moc nerozumí. Otec je podivínský vynálezce a vyrábí si po domácku ve stodole létací stroj. Jednoho dne přijede blízko k jejich domu, kde je neporušená příroda a mokřina, bagr stavební firmy a začne tam likvidovat vegetaci. Zničí také hnízdo divokým husám, ale Amy vajíčka zachrání a odnese si je do stodoly. Stane se "adoptivní matkou" šestnácti divokých housat. Po náročných přípravách ukáže svým chráněncům, kteří by se jinak instinktivně učili od rodičů, cestu na jih. Zachrání tak nejen mladé husy před dlouhou zimou, ale i hnízdiště divokých ptáků před devastací ze strany stavebních investorů. (TV Nova)

Saran

I když se cítím poměrně okoralý oproti všelijakým sentimentálním filmům a podobným věcem, tento film mi u konce vehnal slzy do očí. A to jsem ho neviděl poprvé. ()

sheepman

Tak tento film by si mali pozriet vsetci pesimisti a negativisti, aby sa im trosku rozjasnilo. Neviem ako po case, ale v momente sledovania zanechava v cloveku prijemny pocit, a zvyrazni sentimentalnu stranku cloveka. Velmi hezky film. Podobne pocity som mal pri filme Education of little tree. ()

Udet

..příběh dospívající dívky která ztratí matku a musí žít se svým otcem ke kterému po dlouhé odluce jen těžko hledá cestu.. ..jednoho dne najde v bažině opuštěná vejce divokých hus a vezme si je domů.. ..housata se vylíhnou a považují malou Amy za svou matku.. .. když se ale přiblíží podzim tak všechny ostatní husy odlétají na teplý Jih. ..jak ale přimět mladé husy k této cestě..? ..Amyin otec, umělecký kovář, všeuměl a nadšený letec přijde na nápad naučit husy následovat svou ,,matku'' Amy v motorovém rogallu.. ..tak nějak by se dal obsáhnou děj celého filmu.. ..zajímavý námět leč jednoduchý příběh chtělo by se napsat.. ..ale SKUTEČNĚ natočit něco podobného..?! ..jak se vůbec mohlo něco takového podařit..? ..dát dohromady hejno divokých hus se dvěma letadly..? ..ůžasná záležitost.. ..fantastická kamera a nádherná hudba Marka Ishama vám umožní si dokonale vychutnat tuto naprosto ojedinělou,, road movie''.. ()

Sejkorka

V zajímavostech se píše :Film je volně inspirován skutečným příběhem kanadského vynálezce, ultralightového nadšence a umělce Billa Lishmana, který v roce 1993 absolvoval úspěšný let, vedoucí hejno hus z kanadského Ontaria do jejich zimoviště v Severní Karolíně. Ale stejně je to taková pohádka a jako takovou je třeba film brát. Ode mne 65%, 3*. Vyhlédnuto ve filmografii Jeffa Danielse (5x nenaplněně nominovaného na Oscara). ()