Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +v mnoha bodech lepší než předešlí film (lepší obsazení, na postavy jsem si už zvykl, čistčí kamera, snad drsnější dialogy), navíc povedenejch posledních 20 minut a dobrej závěr -jenže film stratil na hudbě, té je tady málo, žádná extra vypalovačka/// Jo, tak to by sme měli pokračování. Dle mého slabota. Možná mám silný žaludek a možná mě taky vzrušuje něco jiného, ale takovýhle hnusárny ani moc ne. Sice je znát, že to je další film Roba Zombieho, takže se v některých bodech zlepšil, to ovšem ve výsledku nestačí. Byly by to slabé 2*, díky závěru se k nim však bezproblému přikloním./// Celkem 43%/// ()

Cappuccino

Príbeh ala rodina Charlesa Mansona a otvorená brutalita Roba Zombieho sa mi viac než dostatočne pozdávajú, ale v konečnom dôsledku ma film príliš neoslovil a nič vo mne nezanechal. Jedine tak upozornenie, že nie každý klaun je na smiech, nie každá blodína so sexy prdelkou je hlúpa a nie každý dlhovlasý, rockovo pôsobiaci hudobník nie je bezcitný vrah, pchajúci pištol do nohavičiek postarších dám. ()

Ruut

EDIT 2018: Možná, že měl Rob Zombie natočit jen jeden film. V ničem dalším se rodince Fireflyových už nikdy nepřiblížil. ----------- Tak trochu jiný Butch Cassidy and The Sundence Kid. ()

S.Quentin QUALE

Rob Zombie je stejně největší husťák. Velké stěstí, že se nepokoušel až příliš navázat na ani ne linku děje, jako spíš provedení a míru "vážnosti" Domu. Tohle je dějově naprosto vyhovující navázání, které se úplně odprostilo od koncovky Domu tisíce mrtvol. Ač by se o tom dalo diskutovat, je dobře, že se tak stalo. Všechen můj obdiv postavě Dr.Satana stranou, tahle kurva drsná, potokama krve a obsahu pajšlu olemovaná "road movie" se mi nesmazatelně vryla do paměti už dávno, a teď, když jsem si to zopákl, jen jsem uslintl. Nezbývá, než se těšit na Pány ze Salemu. Doporučuju oba díly, ale pozor, dobře naplánujte rozestupy mezi stravováním a sledováním filmů... ;) ()

sullafelix

Rob ma prekvapil .... taku super pecku som od neho nečakal ..... a nechcelo sa mi veriť že nakoniec do toho filmu implantuje aj princip elementárnej spravodlivosti ( do posledných chvíľ som bol v neistote ..... očakaval som analogiu na 1000 corpses ...... BRAVO ()

2-Xtreme

Neviem či sa Zombie nejako poučil, alebo čo. Ale Devils Rejects je úplne odlišný od svojho predchodcu a aj napriek tomu je to stále len pokračovanie. V minulom filme sa venoval tak ako slasheru tak aj exploitation a všetko to natočil v štýle B-éčkových hororov na spôsob hororov zo 70. a 80. rokov. Všetko to mala byt akási pocta týmto filmom, ale v dvoje zvolil úplne iný štýl réžie. Tu má absenciu čo i len náznak slasheru, obetami sú už neni žiadny zablúdení turisti, ale náhodný obyvatelia mesta či okolo idúci. Keď sa jednotka rozbiehala pomalšie a mi sme sledovali a spoznávali jednotlivé postavy v dvojke je to opačne. Film sa začína prestrelkov a v rýchlom tempe. S počiatku to vyzeralo ako akýsi akčný film s detailmi na streľbu, ale ako náhle sa podarilo ujsť osobám, ktoré poznáme už z posteru začína sa iná jazda. Na rad prichádza staré známe vyčíňanie našich postáv tak ako sme zvyknutý z HO1C. Kopa naturalistického násilia, terorizovanie jak fyzicky tak aj psychicky. Exploitation sa vydarilo aj v jednotke a tu je o niečo rozdielnejšie, ale stále na vysokej úrovni. Veľmi vydarené pokračovanie. Rob Zombie ma utvrdil v tom, že okrem kvalitnej hudby vie urobiť aj kvalitné filmy. Celá recenzia: TU ()

pornogrind

JSEM ĎÁBEL A ODVEDU SVOU ĎÁBELSKOU PRÁCI. Neskutečný psychoteror. Po vydařeném prvním dílu, zcela jiné, ale nadupanější pokračování. Kulervoucí psycho jízda u které jsem si přál aby nikdy neskončila. Zatím nejlepší zombieho film.TUTTI KURVA FRUTTI ()

Goldbeater

Tak tohle byla pecka. Na rozdíl od průměrného Domu tisíce mrtvol jsou Vyvrženci pekla výbornou podívanou, u které se nelze nudit a která nabízí mnoho velmi brutálních a zábavných scén. Navíc je zde konečně dán velký prostor hlavní trojici. Všechny postavy se vyřádí jak jen můžou. Potěšil mě navíc velmi povedený soundtrack, ve kterém se objevila spousta amerických jižanských rockových pecek. Sympatické mi bylo i obsazení starých dobrých béčkových herců ze 70. let minulého století. U tohohle snímku jsem se opravdu moc dobře bavil a strašně rád se na něj znova kouknu. Rob Zombie potěšil, jak jen mohl. ()

Omnibus

A sakra! Všechny mé noční můry zapomenuty, mám novou. Kapitána Spauldinga. „Máš rád klauny, chlapečku?“ Masakr. Ani ne tak množstvím násilí, jako těmi psychopatickými postavami. Matka rodu pekelná bestie, otec vychechtané monstrum (klaun z IT se může jít bodnout) a dcera vražedkyně, ale docela hravá, plná dychtivosti a elánu mládí. Bratr zase rád provokuje Boha, než někoho umlátí k smrti: „Tady jsem, Bože, můžeš mě přece zastavit!“ Velmi naturalistické výukové video pro všechny magory a zplozence pekla, jak někoho efektivně týrat a psychicky terorizovat (chlapci v bílých rukavičkách by se od nich mohli učit). A přitom tahle rodinka z vidlákova páchá zlo s takovým gustem a s takovou živočišnou radostí, že jejich schopnost „žít naplno“ by jim jeden i záviděl. Ostatně, tím stáhli s sebou do pekla i pomstychtivého šerifa. V závěru romantika á la Mickey a Mallory, hřebíček do rakve příběhu. Filmu cynického, amorálního, tak morbidního a hnusného, až téměř nekoukatelného. Carpe diem!  (Tohle jsem opravdu asi neměl vidět.) ()

kingik

Kvalitní horor. V závěru se karty obrátí a kruté zabijáky si vezme na kobereček stylový William Forsythe a divákovi je jich až skoro líto, jak je decimuje. Nechybí působivý závěr. Rob Zombie hororům rozumí. ()

sochoking

Kua , kde ten Rob na tie ksichty chodí !!? Je mi záhadou , že neobjavil mňa s tým mojim ... Moja najobľúbenejšia scénka : kedˇ si Danny Trejo preberie pifko z jej rúčky ! ()

Sobis87

Předchozí počin Roba Zombieho, Dům 1000 mrtvol, se mi svým způsobem celkem hodně líbil, a to pro svojí vizuální sránku a celkovou zvrhlost. Vyvrženci pekla jsou o hodně vyspělejším filmem. Zombieho režie už není tak chaotická a je vidět, že Dům 1000 mrtvol bylo jen takové cvičení před opravdovou peckou, kterou pro mě Vyvrženci pekla rozhodně jsou. Příběh volně navazuje na předchozí film, ale rozhodně není tim nejdůležitějším a nejlepším na tomto filmu. Film vyniká spíše celkovou atmosférou 70. let, prácí s žánry (horor, exploitation, drama, western, road-movie a další - Vyvržence bych si troufl přirovnat k Tarantinovu eposu Kill Bill), celkovou vizuální stránkou (úvodní scéna v lese a následující útok policie), použitou muziku (zde už Zombie opustil od vlastní hudby a místo toho vytvořil skvělou kolekci písniček jiných interpretů) a hlavně skvělou kamerou, která střídá hektické a roztřesené okamžiky s pomalými a ladnými záběry s úžasnou kompozicí. Dalo by se říct, že se v tomto filmu nevyskytují žádné kladné postavy, všichni jsou zde vyobrazeni jako psychopati nebo zabijáci, a když se zde už objeví nějaká normální postava, tak brzo zemře. Já osobně jsem si hlavní postavy zabijáku oblíbil i přes jejich totální zkaženost. Psychologie zde sice moc nefunguje, ale psychický náplak na diváka je naopak velký. Nakonec se musím zmínit o naprosto perfektím konci filmu, který je stylizován do podoby road-movie a cítil jsem v něm jistou citaci Thelmy a Louisei. Film se rozhodně nebude líbit každému, ale pokud vám nevadí větší míra násilí a dokážete oceni formu na úkor příběhu, budou se vám Vyvrženci pekla líbit. ()

Carol Pifková

Tak v istých momentoch to bolo lepšie ako prvý diel. Pôvodne som aj zamýšľala, že dám vyššie hodnotenie ale no ten koniec bol fakt hrozný. Naopak mučenie som si celkom užila, škoda, že to trvalo tak krátko. Ten dej ma však toľko nezaujímal. Ale rozhodne najlepšia postava v tomto filme bol Otis. ()

arie

Zombieho Vyvrženci pekla sú snímkou s nulovou gradáciou napätia a samoúčelnou prezentáciou brutálneho násilia, ktoré vyzerá v konečnom dôsledku viac menej trápne. Zombie sa snaží šokovať´. Šokovať akýmikoľvek prostriedkami, vo Vyvrheľoch sa nešetrí mučením, psychickým aj fyzickým, vulgarizmami, extravagantnými personami, ale vo výsledku je snímka omnoho menej šokujúca ako by sa zdalo na prvý pohľad. Žánrovo je film podivnou zmesou čierneho humoru, ktorý je ale dosť nepochopiteľný a mne jeho pôsobisko v snímke skôr prekážalo, a mixom road movie o úchylnej rodinke, ktorá si sem tam niekoho zabije. Nuž a samotnej brutality a vrážd sa v Zombieho snímke nachádza taktiež o dosť menej ako som predpokladal, takže nemôžem Vyvrheľov označil ani za kontroverzný a už vôbec nie kultový film. Herecké výkony sú nevyrovnanou zmesou režisérových priateľov a pomerne známych ksichtov a kultových mien. Z ústredného tria mučiteľov mužské oko majviac zaujme Robova manželka Sheri Moon, jej brata si zahral Bill Moseley a fotríka kapitána Spauldinga Sid Haig. O výkonoch tejto trojice by sa dalo polemizovať, no mňa najviac zaujal spomínaný Haig. Ostatné osadenstvo tvorí nevyužitý Danny Trejo, Michael Berryman dostal ledva cameo a Matthew McGrory, škoda reči... Jedinou aspoň trochu zaujímavejšou a lepšie zahranou postavou je šerif Wydell, ktorého si strihol William Forsythe. Z osamelého za pomstou prahnuceho človeka sa v závere mení na beštiu, stáva sa "človekom" presne takým istým akých celú tú dobu prenasledoval. Zombie nás v týchto momentoch zneistuje a zároveň necháva na pochybách, s kým máme vo filme sympatizovať. Jasne tak vypláva na povrch jeho fascinácia brutalitou a obdiv k Charliemu Mansonovi. Mňa svojou lacnou historkou nenachytal a dve hviezdičky dávam jeho výtvoru bez mihnutia oka. ()

Frajer42 odpad!

Z mého pohledu bylo toto pokračování ještě horší než jeho předchůdce. Humor byl sice zhruba zachován, ale všechny ostatní prvky mi příšly výrazně horší. Celý film se táhne v příšerně nudném tempu, které prostě sem tam trefná hlášky výrazně nenaruší. Natěšen jsem očekával až ten nesmysl skončí. Horor to není rozhodně a nějakou větší zvrácenost v tom taky nevidím. Vlastně v tom nevidím nic za zmínku stojícího. Oškliví herci. Debilně sestavená rodinka, kde nejste ani schopen s kýmkoliv z nich sympatizovat. Ten film je prostě debilní a myslím, že nastal ten pravý čas si to přiznat. ODPAD! ()

teutates

Možno v danom roku priemerná "hnusarna"... avšak v roku 09 len "vyvrženci pekla"... snímok, ktorý sa opiera o "podľa skutočnej udalosti" a pomerne nie zrovna príjemnú atmosféru, kde moment prekvapenia niekto aj tak prestrihá. Od Roba som už videl aj oveľa lepšie veci, u tohto len 4/10 a sklamanie. ()

Němi

Rob Zombie musel projit po natoceni House of 1000 corpses bud zazracnou promenou, nebo filmovou skolou. Devil's rejects jsou po vsech strankach dotazenejsi a vyspelejsi dilo, ktere zvyraznuje nedostatky predchudce, a prokazuje obrovsky (predevsim vizualni) talent sveho autora. Kde se minule pod snahou o bizarnost ztracela atmosfera, tady napeti valcuje divaka. Psychicky teror, ponizovani, snaha udelat z vas "spoluviniky"... to vse funguje perfektne a zaslouzi se o kategorii 'Horor' vice, jak nezbytne nechutnosti. Pomocnou rukou je Zombiemu konecne i scenar, ktery mu umoznuje stridat filmove styly a vytvaret cosi, jako dramaticky a uceleny pribeh. Chvilku budete sledovat pomale, tisnive sceny, chvilku frenetickou akci, pak roztekanou pasaz, ktera vam da pocitit, jake to je byt v moci silenych vrahu. O pocit sziti tu ale nejde. Opet je v hl.roli zvracena rodinka, coz je snad me jedine moralni minus - nechtelo se mi po cely film prijmout jejich mysleni. Daleko jednodusi sebeprofilovani ale bylo s serifem, ktery by se ovsem s jinym pohledem na vec mohl zaradit do familie Vyvrzencu pekla, coz neni o sobe samem mile zjisteni. Kdyz se navic reziser vzdal vsech onanistickych vizualnich blbustek z prvniho filmu a zustal jen u tech, ktere zcela nenasilne a prirozene (!) dotvareji atmosferu zpusobem, ze dalsi podobny stylotvorny honic Tarantino vypada jak polopaticky amater, vzniklo dilo, ktere ve sve filmove kategorii nema prilis konkurentu, a kteremu predevsim Roth cumi na kudlu z opacne strany vyvrhnutych strev. A zaver hodny Butche Cassidy a Sundance Kida jasne dokazuje, ze Rob Zombie ma talent na splatter jako nikdo jiny. ()